TOP 5: Ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych na rower

słuchawki

Jazda rowerem przyjemna jest sama w sobie, ale gdy towarzyszy temu ulubiona muzyka jest jeszcze lepiej. Do tego oczywiście potrzebne są słuchawki. Najlepiej bezprzewodowe, by nie przeszkadzały żadne kable. Jakie wybrać? Jedni podczas aktywności fizycznej preferują słuchawki douszne, inni nauszne. W naszym TOP 5 mamy jedne i drugie.

Samsung Galaxy Buds Live

Słuchawki Samsung Galaxy Buds Live to absolutny top jeżeli chodzi o bezprzewodowe słuchawki douszne. Doskonale sprawdzają się w każdych warunkach i nadają się idealnie także na rower. Sprawdzą się przy rozmowach telefonicznych i słuchaniu muzyki. Mają wbudowane trzy mikrofony i moduł Voice Pickup, co zapewnia najlepszą jakość połączeń.  Głośniki dostrojone są przez firmę AKG. Jest też duży przetwornik i kanał basowy. Dodatkowo Galaxy Buds Live zostały wyposażone w funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC). Chroni ona przed hałasem, ale także pozwala, w razie potrzeby, usłyszeć dźwięki z zewnątrz – co jest szczególnie ważne w trakcie jazdy na rowerze.

Słuchawki Samsunga wyróżnia także ich kształt i wygląd, który przyciąga wzrok. Przypominają fasolki i odzwierciedlają krzywizny uszu i twarzy. Doskonale więc leżą w uszach i zapewniają komfort, nawet przy wielogodzinnym używaniu. W zestawie znajdziemy także dodatkowe końcówki, które pozwalają na lepsze dopasowanie słuchawek. Z kolei ich etui zostało zainspirowane pudełkiem z biżuterią.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WF-SP800N

Na rowerowych wyprawach czy krótkich przejażdżkach sprawdzą się także słuchawki Sony WF-SP800N. Zostały one stworzone na trening. Łączą długi czas pracy i cyfrowy system redukcji hałasu z odpornością na wodę i pot. Stopień ochrony IP55 oznacza, że można je nawet umyć po skończonym treningu. Słuchawki są też dobrze dopasowane i wygodne – gwarantują to ich miękkie zaczepy do uszu i trójwymiarowa, zakrzywiona forma. Słuchawki nie wypadną więc, nawet przy intensywnym treningu.

Sony WF-SP800N gwarantują długi czas pracy. Całkowicie naładowane słuchawki mogą pracować w trybie redukcji hałasu przez 9 godzin. Kolejne 9 godzin słuchania zapewnia etui z funkcją ładowania. Przy wyłączonej redukcji hałasu czas pracy w pełni naładowanych słuchawek wzrasta do 13 godzin. Z kolei szybkie, 10-minutowe ładowanie przedłuży odtwarzanie z redukcją hałasu nawet o 60 minut.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-H910NL

Jeżeli ktoś preferuje słuchawki bezprzewodowe nauszne, to najczęściej wybiera któryś z produktów firmy Sony. Na rowerze dobrze sprawdzi się model Sony WH-H910NL. Te słuchawki dostępne są w pięciu kombinacjach kolorystycznych, a dzięki smukłym nausznikom i silikonowemu pałąkowi, który lepiej przylega do głowy, zapewniają komfort przez cały dzień. Są też lekkie i kompaktowe. Można je złożyć, gdy nie są używane i łatwo schować w futerale lub torbie.

Sony WH-H910NL sprawdzą się podczas dłuższych wypadów. Czas pracy akumulatora wynosi 35 godzin, a szybkie, dziesięciominutowe ładowanie zapewnia dodatkowe 2,5 godz słuchania. Za pomocą intuicyjnych przycisków dotykowych można odbierać połączenia czy sterować muzyką. Funkcja Adaptive Sound Control automatycznie w dopasowuje głośność dźwięków z otoczenia. Możesz także dostosować ustawienia do swoich preferencji. Żeby ściszyć muzykę wystarczy przyłożyć dłoń do prawej słuchawki i dźwięki z otoczenia będą lepiej słyszalne.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-CH710N

Kolejny z produktów Sony – słuchawki WH-CH710N zapewniają pełną kontrolę nad tym, co słychać. To szczególnie ważne jeżeli chodzi o bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Wystarczy  włączyć tryb dźwięków otoczenia i poza muzyką będzie słychać to, co dzieje się wokół. Z kolei jeżeli sytuacja na to pozwala, dzięki dwóm czujnikom hałasu można się całkowicie odłączyć od świata zewnętrznego i skupić się tylko na muzyce.

Sony WH-CH710N także zapewniają aż 35 godzin pracy, a 10 minut szybkiego ładowania daje kolejne 60 minut. Jest tu oczywiście funkcja rozmów telefonicznych i współpraca z asystentem głosowym smartfona. Wystarczy jedno naciśniecie przycisku, aby otrzymać wskazówki dojazdu, odtwarzać muzykę czy skontaktować się ze znajomymi. Co nie mniej ważne słuchawki także bardzo dobrze się prezentują.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM5

Nasza ostatnia propozycja to słuchawki Sony WH-1000XM5. Są inteligentne i intuicyjne. Funkcja Adaptive Sound Control automatycznie dostosowuje ustawienie dźwięków otoczenia – wykryje więc czy jedziemy rowerem przez cichy las czy hałaśliwe miasto. Z kolei funcja Speak-to-Chat automatycznie zatrzymuje muzykę podczas rozmowy i wzmacnia przydatne dźwięki z otoczenia. W razie potrzeby mogą także radykalnie redukować hałas z otoczenia. Zapewniają to cztery mikrofony w każdym nauszniku i zaawansowana technologia Auto NC Optimizer.

Sony WH-1000XM5 zapewniają doskonałą łączność. Można je jednocześnie sparować z dwoma urządzeniami i szybko się między nimi przełączać jednym naciśnięciem. Akumulator słuchawek zapewnia 20 godzin pracy z włączoną redukcją szumów. Z kolei z ładowarką USB-PD można w zaledwie 3 minuty uzyskać dodatkowe 3 godziny działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.