Site icon Nowinki z rynku AGD i RTV | BLOG MatrixMedia.pl

Uniwersalny aparat fotograficzny – czyli jaki?

Uniwersalny aparat fotograficzny

Prosty aparat kompaktowy to dla Ciebie za mało, ale jednocześnie masz wątpliwości, czy potrzebujesz wszystkich zaawansowanych funkcji, jakie oferują profesjonalne i półprofesjonalne lustrzanki? Jeśli tak – zainteresuj się aparatami hybrydowymi.

Na każdą okazję

Czy istnieje aparat, który jest naprawdę uniwersalny. Takiego, który sprawdzi się w rękach kogoś, kto potrzebuje lekkiego sprzętu, który można zabrać ze sobą wszędzie, a jednocześnie posiada znacznie więcej opcji, niż typowy, prosty aparacik turystyczny?jaki

Można pomyśleć o najdroższych modelach kompaktowych. Problem w tym, że choć jakość wykonanych nimi zdjęć może być bardzo dobra, to można się jednak zastanowić, czy nie lepiej zainwestować w sprzęt o dodatkowych możliwościach. Może więc lustrzanka? Tu pojawia się inny problem – gabaryty, które czasem mogą stanowić spore utrudnienie.

Ciekawym rozwiązaniem może być aparat hybrydowy. Daje wiele możliwości w zakresie ustawiania parametrów zdjęć, jednocześnie jednak jest mały, lekki i poręczny. Słowem – łatwo go brać ze sobą w podróż, a jednocześnie pozwala na wykonywanie całkiem niezłych fotografii.

Co to jest aparat hybrydowy?

Na samym początku warto powiedzieć, o czym w ogóle mówimy. Aparaty hybrydowe, czasem nazywane również bezlusterkowcami, to urządzenia pośrednie pomiędzy standardowymi kompaktami, a zaawansowanymi lustrzankami.

W porównaniu z tymi pierwszymi wyróżniają się możliwością samodzielnego ustawienia wielu parametrów, nad którymi brak kontroli w dużo prostszych kompaktach. Gdy porównać go z kolei z lustrzanką, od razu widać kilka różnic. Aparat hybrydowy jest zdecydowanie mniejszy i bardziej poręczny.

Warto?

Czy oznacza to, że hybrydy są najlepszym możliwym wyborem aparatu? To zależy od tego, do czego chcemy je stosować. Dla wielu osób wadą nie do przeskoczenia będzie fakt, że obiektywy w aparatach hybrydowych nie są wymienne. Warto mieć jednak na względzie fakt, iż niedogodność tą do pewnego stopnia można zrekompensować dostępnością konwerterów nakładanych na bazowe obiektywy (choć nadal nie jest to to samo, co standardowa wymienność).

Jeśli jednak ktoś nie ma zapędów do robienia naprawdę wysokojakościowych fotografii, często hybryda w zupełności wystarczy i spokojnie można ją uznać za bardzo uniwersalny aparat.

Zobacz aparaty hybrydowe w Matrix Media!

Exit mobile version