Wakacje 2022: Jaki aparat wybrać na urlop?

sony

Wakacje już niebawem, więc urlop pewnie już zaplanowany. Czas pomyśleć o aparacie, który zagwarantuje świetne pamiątkowe zdjęcia z wakacyjnego wyjazdu. Wiadomo – urlop bez zdjęć, którymi można się pochwalić, to nie urlop 😉 Choć każdy ma aparat w telefonie, to lepszą jakość zapewni odpowiedni sprzęt. Mamy trzy propozycje.

Aparat cyfrowy SONY A9 II Body ILCE9M2

Pierwsza propozycja to jeden z najpopularniejszych bezlusterkowców, czyli SONY A9 II Body ILCE9M2. To sprzęt stworzony dla szybkości, niezawodności i efektywności. Zadowoli tak amatorów, jak i profesjonalistów.

Aparat zapewnia dużą szybkość zdjęć seryjnych, do 20 kl./s. Pozwoli to uchwycić tę najważniejszą z wakacyjnych chwil. Z kolei elektroniczna migawka eliminuje zaciemnienie typowe dla lustrzanek. Wykrywane jest też migotanie sztucznych źródeł światła, a migawki odpowiednio ustawiana, by ograniczyć anomalia ekspozycji i kolorów.

Ulepszony, szybki mechanizm Fast Hybrid AF sprawia, że aparat α9 II błyskawicznie ostrzy nawet w słabym świetle, doskonale rejestrując obiekt. Zaś stale aktywny mechanizm AF pozwala na śledzenie ruchu obiektu nawet podczas wyzwalania migawki. No i ten aparat umożliwia nagrywanie pięknych filmów w 4K, co zapewni rewelacyjną pamiątkę z wakacji.

Aparat SONY DSC-HX99

Z tańszych, mniej skomplikowanych aparatów polecamy kompaktowego SONY DSC-HX99. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów ma zaawansowane funkcje i zapewnia niesłychaną wydajność fotografowania. Na wakacyjne podróże nadaje się więc idealnie.

Mamy tu szeroki zakres ogniskowych od 24 mm po 720 mm. Sprawdza się więc idealnie w rozmaitych zastosowaniach, od robienia zdjęć w podróży po fotografowanie codzienności. Obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* zapewnia doskonałą jakość obrazów w całym zakresie zoomu. Aparat wyposażony jest w przetwornik obrazu CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18,2 MP. Z kolei dzięki poszerzonej czułości ISO, od 80 do 6400, nawet słabo oświetlone sceny można zamienić w piękne zdjęcia.

HX99 to pierwszy model z serii HX nagrywający filmy w jakości 4K. Filmy w jakości 4K są uzyskiwane dzięki odczytywaniu wszystkich pikseli przez przetwornik bez łączenia ich w grupy. Jest tu też szybki i precyzyjny autofokus, stabilizacja obrazu w trybie Optical SteadyShot, pierścień sterujący z zaawansowanymi funkcjami fotografowania i odchylany ekran o przekątnej 3 cali i wysokiej rozdzielczości.

Aparat SONY ILCA-99M2 Body

Ostatnia propozycja to klasyczna lustrzanka, czyli SONY ILCA-99M2 Body. To aparat o rozdzielczości ok 42,4 megapiksela wyposażony w pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS wykonany w technologii BSI, który znacznie rozszerza zakres czułości oraz ma niezwykle niski poziom zakłóceń. Z kolei procesor obrazu BIONZ X zapewnia wierniejsze, wyraźniejsze odwzorowanie obrazu.

Dzięki złożonemu systemowi autofokusa oraz szybszej pracy migawki aparat pozwala na zdjęcia seryjne z prędkością nawet 12 kl./s, przy jednoczesnej stabilizowanej regulacji ostrości i śledzeniu AE gwarantującym ostrość detali, odpowiednią głębię i ekspozycję. Co w przypadku zdjęć z podróży ma niebagatelne znaczenie.

Sprzęt Sony zapewnia też tryb seryjnych zdjęć z podglądem na żywo 8 kl/s. Jest to także udoskonalony, hybrydowy system 79 punktów AF z detekcją twarzy, 5-osiowy system stabilizacji obrazu SteadyShot INSIDE dla zdjęć i filmów oraz system ochrony przed kurzem.

Chcesz sprawić sobie nowy sprzęt fotograficzny? Marzysz o nowej lustrzance na wakacje? Jeśli tak, zajrzyj do naszego sklepu online i NEGOCJUJ CENĘ! www.matrixmedia.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.