Wentylator bezłopatkowy Dyson w Twoim biurze

Starając przedstawić zalety technologii wentylatorów bezłopatkowych, nie potrafiliśmy powstrzymać się przed porównaniem do popularnonaukowego programu stacji Discovery „Jak to jest zrobione?”. Ten rodzaj narracji znajdzie tu rewelacyjne zastosowanie, gdyż wentylatory bezłopatkowe są nowością na rynku i na chwile obecną największym potentatem jest tylko jedna firma „Dyson”.

Nowość absolutna

W ubiegłym wieku James Dyson zrewolucjonizował rynek odkurzaczy, wprowadzając urządzenia, których siła ssąca nie maleje wraz z nagromadzeniem pyłu. Dziś brytyjski wynalazca rusza również na podbój rynku wentylatorów, proponując nam Dyson AM06 30 cm: urządzenie, pozbawione najbardziej kojarzonej z wentylatorami cechy – łopatek.


Zaprojektowany w 2009 roku przez Jamesa Dysona wentylator bezłopatkowy jest do 15 razy bardziej wydajny niż tradycyjne urządzenia z łopatkami o podobnej wielkości. Wynika to z zastosowanej w urządzeniu technologii Air Multiplier – urządzenie zasysa powietrze, wprawia je w cyrkulację, po czym wypuszcza w formie kilkukrotnie silniejszego, jednolitego strumienia, wzmacnianego dodatkowo przez konstrukcję w kształcie skrzydła i pierścieniową obudowę wentylatora. Przypomina to procesy, stosowane w silnikach odrzutowych i turbosprężarce.

Bezpieczeństwo i wygoda

Jak widać na zamieszczonym filmie z prezentacji przygotowanej przez firmę Dyson, wentylator AM06 30 cm to urządzenie wyjątkowo ciche, pozbawione swoistego „buczenia”, które w przypadku klasycznych wentylatorów wynika z nacisku powietrza wypychanego przez łopatki wiatraka. Urządzenie daje silny i stały strumień powietrza, który dzięki ruchomej głowni wypełni chłodnym powietrzem całe wnętrze nawet dużego pomieszczenia.

Możliwości wentylatorów bezłopatkowych najbardziej jednak doceniają rodzice oraz posiadacze zwierząt domowych. Dzięki wyeliminowaniu niebezpiecznych elementów z obudowy wentylatora uzyskano urządzenie bezpieczne dla dzieci.

Sprawdź ofertę Matrix Media i przekonaj się, że w naszym domu mamy wszystko czego potrzebujesz dla swojego mieszkania. Zapytaj naszych specjalistów o najważniejsze zalety produktów, które przykuły Twoją uwagę i przekonaj się, że u nas znajdziesz profesjonalną obsługę oraz najwyższy standard jakości.

Sprawdź naszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.