Wybór lodówki

jaką lodówkę wybrać

W każdej kuchni powinna znaleźć się lodówka. Dzisiejszy rynek AGD obfituje w szeroki wybór chłodziarek oraz chłodziarko-zamrażarek. W gąszczu wszystkich ofert łatwo jest się pogubić. Dlatego MatrixMedia podpowiada, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przy zakupie tego niezbędnego w każdym domu urządzenia. Przejdźmy do rzeczy, dowiedz się jaką lodówkę wybrać!

Świeżość produktów

Lodówka jest nam potrzebna przede wszystkim, aby zachować świeżość naszych codziennych artykułów spożywczych oraz najczęściej do mrożenia. Obecnie producenci oferują kilka rodzajów chodziarek oraz chłodziarko-zamrażarek. Podstawową funkcją, jaką powinna zapewnić nam lodówka, jest odpowiednia temperatura wewnątrz komór chłodzących i zamrażających. Dla pierwszej z nich idealny przedział to od +2 do +8 oC. W drugiej natomiast powinniśmy mieć do czynienia z zakresem od -6 do -26 oC,  co gwarantuje prawidłowy poziom zamrożenia naszych produktów spożywczych.

Ilość termostatów oraz agregatów ma znaczenie

Kwestią kosmetyczną jest wybór ułożenia komór oraz ich ilość. Do istotniejszych rzeczy należy ilość termostatów oraz agregatów, które są wykorzystane w urządzeniu. Jak ich liczba przekłada się na wydajność?  Najczęstszym rozwiązaniem w urządzeniach chłodzących jest zastosowanie 1 agregatu oraz 1 termostatu. Taka opcja ma swoje plusy, ale również ograniczenia. W przypadku chłodziarko-zamrażarek możemy regulować temperaturę w komorze chłodzącej (w komorze zamrażającej temperatura jest stała). Jeżeli natomiast zdecydujemy się na urządzenie z dwoma agregatami, zyskamy szereg dodatkowych możliwości. Przede wszystkim otrzymamy większą powierzchnię chłodzącą bądź zamrażającą. W przypadku gdy jeden z agregatów ulegnie awarii, nadal pozostanie nam druga sprawna komora. Możemy również wyłączyć jedną z komór.

Modele z dwoma agregatami posiadają dwa termostaty, dzięki czemu możemy w każdej komorze dowolnie regulować temperaturę. Do minusów takiego rozwiązania zaliczyć trzeba wyższą cenę urządzenia oraz możliwość częstszych awarii. Opcja z dwoma agregatami i dwoma termostatami jest dostępna przede wszystkim w chłodziarko-zamrażarkach z zamrażarką dolną i w lodówkach side by side Samusung.

Serdecznie zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu oraz poradników MatrixMedia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.