Żelazko parowe czy generator pary – co wybrać?

a co ty wybierzesz? żelazko tradycyjne czy parowe poradnik

O generatorach pary coraz częściej mówi się jako urządzeniach stanowiących rewolucję w prasowaniu. Czy faktycznie jest to urządzenie lepsze od modnych jeszcze kilka lat temu żelazek parowych? A może powinniśmy zainwestować jednak w bardziej tradycyjne rozwiązania? Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy lepiej wybrać żelazko parowe, a kiedy generator pary, zapraszamy do naszego poradnika. 

Żelazko parowe

Żelazka ewoluowały przez wiele wieków. Nowoczesne urządzenia tego typu posiadają wiele bardzo przydatnych funkcji. Jedną z nich jest funkcja samooczyszczania, która eliminuje konieczność usuwania kamienia. Stworzenie żelazka parowego zminimalizowało możliwość przypalenia tkaniny. Do tego jego bezprzewodowa wersja charakteryzuje się niezwykłą wygodą w obsłudze. Wady? Perfekcyjne prasowanie bywa czasochłonne. Ponadto ciężar żelazka i efekt tarcia mogą z czasem doprowadzić do zniszczenia tkanin.

Generator pary

Na pierwszy rzut oka generator pary przypomina żelazko połączone kablem z niewielkim odkurzaczem. Na czym polega jego działanie? W przeciwieństwie do tradycyjnego żelazka, para nie jest generowana elemencie urządzenia służącym do prasowania, a w specjalnym bojlerze, znajdującym się w stacji parowej (mowa o tym niewielkim “odkurzaczu” – osobnej części, przeznaczonej również do dokowania żelazka). Podawana przez przewód para wypuszczana jest z generatora pod wysokim ciśnieniem, co sprawia, że tkaniny prasują się w wyjątkowo łatwy i szybki sposób.

Co wybrać?

Na zalety żelazka parowego składa się przede wszystkim dużo niższa cena, kompaktowość oraz łatwość użycia. Jednak idealne wyprasowanie ubrań wymaga dużo czasu, który jesteśmy w stanie zaoszczędzić w przypadku generatora pary – w jego przypadku czas wyprasowania jednego ubrania może spaść nawet o połowę. Ponadto generatory posiadają funkcję prasowania w pionie, dzięki czemu wyjątkowo szybko możesz zniwelować wszelkie zgniecenia, powstające podczas przechowywania ubrań w szafie.

Szukasz urządzeń do prasowania? Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu bądź skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy doradzą Ci w wyborze!

Sprawdź naszą ofertę urządzeń do prasowania od MIELE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.