Zelmer ZVC762ST – recenzja odkurzacza piorącego

Odkurzacz piorący Zelmer

Wiosna to czas wielkich porządków. Czyścimy wtedy miejsca, które od dawna się o to prosiły. Najlepiej mieć do tego narzędzie, które pozwoli nam szybko odhaczyć ten obowiązek, jako załatwiony. Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ST jest do tego wręcz stworzony.

 

Dane techniczne Zelmer ZVC762ST

  • Moc: 1700 W
  • Pojemność worka na kurz: 2,5 l
  • Pojemność zbiornika na detergenty: 1,8 l
  • Pojemność zbiornika do zbierania wody: 5 l
  • Długość przewodu zasilającego: 6 m
  • Filtr powietrza: EPA, E10 zmywalny
  • Tryby pracy: na sucho, na mokro
  • Funkcja prania: tak
  • Waga netto: 8,5 kg
  • Wymiary (sz/dł/wy): 350 x 492 x 360 mm

Legenda Zelmera

Zelmer jest słynną polską marką o ponad osiemdziesięcioletniej historii. Drobne artykuły gospodarstwa domowego jej produkcji używały i wciąż używają całe pokolenia Polaków. Do dziś są znane ze swojej niezawodności i trwałości wykonania. Obecnie Zelmer znajduje się w jednej grupie z markami Bosch i Siemens, co jest dodatkowym potwierdzeniem wysokiej jakości tego sprzętu.

CZYTAJ TAKŻE – Odkurzacz piorący – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Skoro nadeszła wiosna, to postanowiliśmy sprawdzić, czy odkurzacz Zelmera – model ZVC762ST – jest równie dobry, co inne produkty tej marki. Pierwsze ciepłe dni roku oznaczają wielkie mycie, pranie i szorowanie, a to doskonała okazja, aby przetestować powyższy sprzęt.

Odkurzacz ZVC762ST do zadań specjalnych

Aquawelt Plus ZVC762ST jest urządzeniem, które może wykonywać kilka różnych zadań. Sprawdzi się zarówno do typowego odkurzania podłóg, jak i do mniej standardowych czynności dla sprzętów tego typu. Może on również zbierać wodę i błoto oraz prać dywany i tapicerki.

Zelmer Aquawelt Plus ma sporą moc

Odkurzacz Zelmera to prawdziwie wielofunkcyjny kombajn, choć z zewnątrz wcale na takiego nie wygląda. Charakteryzuje się on dużą mocą, bo aż 1700 watów, dzięki której potrafi wytworzyć naprawdę silny ciąg. ZVC762ST jest w stanie perfekcyjnie wessać kurz, piasek i sierść zwierząt z trudno dostępnych miejsc, jak np. spośród długiego włosia dywanu. Moc jest regulowana cyfrowo za pomocą panelu umieszczonego na górze obudowy. Model posiada tryb Eco umożliwiający pracę przy niskim zużyciu energii elektrycznej.

ZVC762ST jest bezpieczny dla alergików

Aquawelt Plus można używać w tradycyjny sposób z zainstalowanym workiem, a także bez niego, przy wykorzystaniu filtra wodnego. Aby skorzystać z tej drugiej opcji należy wcześniej napełnić wodą zbiornik ukryty pod górną pokrywą. W połączeniu z wylotowym filtrem HEPA odkurzacz Zelmera jest bardzo przyjazny dla alergików, ponieważ cechuje się niskim poziomem remisji kurzu.

Dużo akcesoriów w zestawie

ZVC762ST posiada bogate akcesoria. Oprócz wyjątkowo wytrzymałego węża Flexi i teleskopowej rury znajdziemy w zestawie m.in. turboszczotkę do zbierania sierści i czyszczenia dywanów, szczotkę do parkietów z naturalnego włosia, ssawke szczelinową, rozpylającą (dużą i małą) i do zbierania wody, różnego rodzaju filtry itd. Ciekawym rozwiązaniem jest schowek na akcesoria w obudowie urządzenia, dzięki któremu nie tak łatwo jest zgubić mniejsze dodatki.

Dzięki Zelmerowi wypierzesz tapicerkę

Odkurzacz dosięgnie do najdalszych zakątków pomieszczenia. Jego zasięg liczony od wtyczki elektrycznej do szczotki wynosi aż 9 metrów. Za sprawą długiego kabla zasilającego można nawet wyprać tapicerkę w samochodzie bez konieczności stosowania przedłużacza. Przewód da się oczywiście szybko zwinąć za pomocą zwijacza. Gumowe kółeczka i uchwyt na górze obudowy sprawiają, że sprzęt jest bardzo mobilny, a przenoszenie go z miejsca na miejsce nie sprawia większych problemów. Waga odkurzacza w stanie suchym i bez wyposażenia wynosi 8,5 kilograma.

Odkurzacze

Zelmer ZVC762ST to nieoceniony pomocnik domowy. Wiosenne porządki to z nim pestka. Odkurzacz skutecznie wessie sierść psa lub kota, a także pozwoli szybko i dobrze wyprać dywany. Warto mieć takie urządzenie pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.