Telewizor Sony 55 OLED – co ma do zaoferowania?

Premiera nowej serii telewizorów japońskiego giganta – Sony zbliża się do nas coraz większymi krokami! Oczywiście mały spoiler (dla tych którzy jeszcze nie są na bieżąco) – mowa tu o telewizorze 55 OLED, który był wisienką na torcie podczas słynnych targów CES w Las Vegas, które odbyły się w styczniu bieżącego roku. Czym może pochwalić się nowość od Sony? Dla wielu jest to zaskakujące, ponieważ ekran nowej serii pełni rolę głośnika. Niemożliwe? A jednak.

 

Co ma do zaoferowania technologia OLED?

Technologia OLED z całą pewnością na przestrzeni najbliższych lat wyprze LCD. Bądźmy szczerzy ekrany LCD nie gwarantują pełnej głębi koloru obrazu ani całkowitej czerni. Sam wymiar jak i waga telewizorów LCD pozostawia wiele do życzenia.

Co zrobiło Sony? Japoński gigant postanowił zainwestować w nową technologię, efektem tych prac są telewizory 55 OLED. Czym różni się panel OLED od ekranu LCD? A tym, że każdy z 8 milionów pixeil jest indywidualną diodą emitującą światło. W efekcie końcowym osiągamy doskonały kontrast oraz głęboką czerń!

 

Doskonały dźwięk, procesor..

Telewizory Sony 55 OLED mogą się pochwalić trzema procesorami: X-Reality Pro, Sony X1 4K HDR oraz Triluminos. Procesor X-Reality Pro wpływa na ostateczny wynik przetwarzania obrazu, natomiast procesor Triluminos jest wykorzystywany podczas przetwarzania barw.

Sony postanowiło nie spoczywać na laurach i w serii 55 OLED poszło o krok dalej – ekran stał się głośnikiem. A to wszystko za sprawą technologii Acoustic Surface! Głośniki telewizora 55 OLED zostały wbudowane w jego ekran i jednocześnie pełnią funkcję membrany.

 

Ergonomia i lekkość

Nowa linia telewizorów OLED oprócz nowej technologii może również pochwalić się lekką konstrukcją oraz ciekawym designem. Ekran telewizora został odchudzony o podświetlany panel, a większość ciężaru w postaci najważniejszych cech telewizora znajduje się w nóżkach. Dolna konstrukcja umożliwia regulację konta nachylenia ekranu.

Premiera telewizora Sony 55 OLED zbliża się do nas coraz większymi krokami. Jeśli zdecydujesz się na jego zakup to musisz się liczyć z wydatkiem około 35 000 złotych. Za tak doskonałą rewolucję na rynku trzeba jednak zapłacić.