Sezon ogrodowy 2024 – robimy porządki

Sezon ogrodowy 2024 | MatrixMedia

Od jakiegoś czasu odnosicie wrażenie, że Wasz ogród zaczyna żyć własnym życiem. To nie tak, że nie chcieliście go posprzątać, ale najzwyczajniej w świecie brakuje Wam na to czasu. No dobrze, z ogrodowym sprzętem również kiepsko stoicie. Bez wątpienia czeka Was sporo pracy, ale od czego macie nas? W dzisiejszym artykule opowiemy o przydatnych urządzeniach, które pozwolą uporządkować niejeden ogródek. Gotowi? Zaczynamy!

 

Sezon ogrodowy 2024 – kiedy rozpocząć porządki?

Dobre pytanie. Zazwyczaj prace porządkowe w ogródkach ruszają już w marcu. Oczywiście, wszystko zależy od kaprysów pogody. Całkiem sporo osób przystępuje do ogrodowych prac, gdy poranne przymrozki odpuszczą na dobre. Naturalnie nasuwa się pytanie, od jakich czynności zaczynają?

Cóż, w pierwszej kolejności zbierają liście, pozbywają się suchych i połamanych gałęzi, usuwają zimowe otuliny, a także przygotowują podłoże, by zapewnić odpowiedni rozwój i wzrost roślin. Co dalej? Następnie wyjmują sprzęt, który pozwoli doprowadzić ich ogródek do ładu, jak na przykład:

Skoro wymieniliśmy niezbędny ogrodowe urządzenia, to chyba odpowiedni moment, aby poświęcić im nieco uwagi.

 

Kosiarka akumulatorowa DAEWOO DLM 4040Li

Bez wątpienia sezon ogrodowy 2024 nie może obejść się bez kosiarki akumulatorowej DAEWOO DLM 4040Li, która może pochwalić się silnikiem elektrycznym Daewoo z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Co to oznacza w praktyce? A no, że opisywane zabezpieczenie chroni maszynę ogrodniczą przed potencjalnym uszkodzeniem. Co jeszcze?

Kosiarka akumulatorowa DAEWOO DLM 4040Li posiada centralną 5-stopniową regulację, pozwalającą na wybranie odpowiedniej wysokość koszenia trawy (tj. 25 – 75 mm). Z kolei pojemny kosz na ściętą trawę zapewnia dłuższą pracę urządzenia. Aby tego było mało, wskaźnik napełnienia „pojemny kosz” na bieżąco informuje o ilości dostępnego miejsca.

 

Pilarka spalinowa DAEWOO DACS 4500

Pilarka spalinowa DAEWOO DACS 4500 to nieocenione narzędzie ogrodowe, które doskonale sprawdzi się przy obcinaniu suchych gałęzi, usuwaniu sęków, cięciu drewna, a nawet wycince drzew. Opisywana pilarka może pochwalić się 2-suwowym silnikiem z wysokim momentem obrotowym i to w szerokim przedziale obrotów.

W trosce o bezpieczeństwo, pilarka DAEWOO posiada metalową ostrogę zębatą oraz mechanizm natychmiastowego zatrzymania łańcucha. Na uwagę zasługuje również ergonomiczny uchwyt, jak i system antywibracyjny. Okazuje się, że to właśnie on potrafi tłumić do 90% drgań. W efekcie prace ogrodowe stają się bardziej komfortowe.

 

Myjka wysokociśnieniowa DAEWOO DAW 500

Wasz ogród będzie lśnił czystością dzięki myjce wysokociśnieniowej DAEWOO DAW 500, która potrafi rozprawić się nawet z najtrudniejszym zabrudzeniem. Jak to możliwe? Opisywane urządzenie posiada pompę aluminiową, dyszę rotacyjną oraz wbudowaną pianownicę. Takie połączenie sprawia, że nawet najbardziej brudne zakamarki Waszego ogrodu będą lśnić czystością.

Aby tego było mało, myjka DAEWOO DAW 500 posiada czujnik przepływu wody. To właśnie on chroni silnik przed potencjalnym przegrzaniem. Z kolei filtr dokładnego oczyszczania chroni myjkę, a także czyszczoną powierzchnię przed cząstkami stałymi, które mogą znaleźć się w wodzie.

 

Podkaszarka elektryczna DAEWOO DATR 800E

Podkaszarka elektryczna DAEWOO DATR 800E to nieoceniony sprzęt ogrodniczy do koszenia trawy, znajdującej się w trudno dostępnych miejscach. Opisywane urządzenie zostało wyposażone w odporną na uderzenia osłonę z wytrzymałego tworzywa ABS. Co w praktyce oznacza, że osłona chroni użytkownika przed wyrzucanymi przez głowicę drobinkami trawy, a nawet kamieniami.

Elektryczny silnik został umieszczony w dolnej części podkaszarki DAEWOO DATR 800E, a niska waga urządzenia w połączeniu z ergonomicznymi wymiarami sprawiają, że podkaszarka idealnie odnajdzie się zarówno na małej działce, jak i w przydomowym ogródku. Co więcej, producent nie zapomniał o wygodzie użytkowania. Teleskopowy trzonek oraz regulowany uchwyt umożliwiają dopasowanie długości urządzenia do wzrostu użytkownika.

 

Agregat prądotwórczy benzynowy DAEWOO GDA 7500E-3

Naszą listę niezbędnego ogrodowego sprzętu zamyka agregat prądotwórczy benzynowy DAEWOO GDA 7500E-3, który umożliwi przeprowadzenie zaplanowanych prac w ogrodzie. Resurs silnika opisywanego urządzenia wynosi ponad 1500 motogodzin. Z kolei wbudowany rozrusznik elektryczny oraz akumulator agregatu pozwalają na łatwe uruchomienie agregatu – wystarczy przekręcić kluczyk i gotowe!
Wisienką na torcie jest wyświetlacz wielofunkcyjny. To właśnie on dostarcza wielu cennych informacji (np. częstotliwość prądu, obciążenie i czas pracy silnika, napięcie, natężenie). Nie możemy zapominać, że opisywane urządzenie jest kompatybilne z modułem samoczynnego załączania rezerwy. Tym samym moduł SZR (ATS) uruchomi agregat w sytuacji zaniku zasilania, bądź spadku napięcia w sieci podstawowej.

Podsumowując, lepiej nie odwlekać tego, co nieuniknione. Zatem, jeżeli pragniecie uporządkować swój ogródek, to powinniście rozważyć zakup powyższego sprzętu, który z pewnością ułatwi Wam to zadanie.

 

Zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać do swojego ogrodu? Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl i znajdź to, czego szukasz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.