Piekarnik parowy Miele. Praktyczne rozwiązanie?

Piekarnik parowy Miele DG 6100

Moda na zdrowe i dietetyczne jedzenie nie przemija, dlatego producenci prześcigają się w pomysłach, jak uatrakcyjnić swoje urządzenia pod tym kątem i przyciągnąć klientów. Niektóre z nich są zupełnie bezużyteczne, inne to bardzo praktyczne rozwiązania, którymi możemy się cieszyć przez wiele lat. Sprzętem, któremu powinni się przyjrzeć miłośnicy zdrowego żywienia, na pewno jest piekarnik parowy Miele MIELE DG 6100. Jeżeli chcemy cieszyć się intensywnym smakiem swoich potraw, powinniśmy dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Jak działa piekarnik parowy?

 

Piekarnik parowy to nic innego jak zwykły, tradycyjny piekarnik, ale wzbogacony o funkcję pieczenia na parze. Pieczenia – nie gotowania, ważne, by uzmysłowić sobie tę różnicę. Chociaż za nagrzanie urządzenia dalej odpowiadają elektryczne grzałki albo gazowe palniki, para stanowi dodatek, dzięki któremu potrawy zachowują wyrazisty smak i wartości odżywcze. Możemy w nim przygotować niemal wszystko: mięso, ryby, warzywa, a nawet desery. Cała filozofia zamyka się na wyborze odpowiedniego programu i napełnienia pojemnika z wodą.

Piekarnik parowy Miele pod zabudowę

 

Piekarnik parowy MIELE DG 6100

 

Piekarnik parowy Miele DG 6100 to urządzenie do zabudowy, gabarytów większej mikrofalówki, którego obsługę znacznie ułatwia dotykowy wyświetlacz. Nie musimy się obawiać o sąsiadujące meble, ponieważ piekarnik posiada specjalny system chłodzenia i chłodny front. Chronione są nie tylko powierzchnie wokoło, ale też drzwiczki komory, więc nie oparzymy się, wyjmując potrawę z piekarnika. Bezpieczeństwa strzeże również funkcja automatycznego wyłączania urządzenia po zakończeniu jego pracy.

Podstawową opcją, na którą trzeba zwrócić uwagę w przypadku tego modelu piekarnika, jest MultiSteam. Dzięki tej technologii, moc wytwornicy pary świetnie współgra z jej odpowiednim rozprowadzeniem w komorze gotowania. Przekłada się to na jej błyskawiczne i równomierne nagrzanie. Dania, które przygotujemy w piekarniku, będą więc perfekcyjnie przygotowane. A kto powiedział, że nie możemy przyrządzić trzech za jednym razem? Komora Miele DG 6100 jest na tyle obszerna, że równoczesne gotowanie na trzech poziomach nie stanowi żadnego problemu. Przy okazji mamy gwarancję, że zapachy i smaki nie przeniosą się na inne potrawy.

Piekarnik parowy Miele MIELE DG 6100 został również wyposażony w funkcję redukcji pary. Na pewno znacie tę sytuację, kiedy podnosicie pokrywkę garnka i cała para bucha wam w twarz. Nie tym razem. Firma Miele zadbała o opcję jej wypuszczania z komory tuż przed zakończeniem gotowania. Czynność otwierania drzwiczek i wyciągania potraw z piekarnika odbywa się więc dużo bardziej komfortowo. Łatwo obsłużymy też sam zbiornik na wodę, ponieważ znajduje się poza komorą gotowania. Całość można łatwo wyczyścić, nie tylko przy pomocy programu odkamieniania.

 

Zobacz piekarniki MIELE w Matrix Media

Czy piekarnik parowy to praktyczne rozwiązanie?

 

Piekarnik parowy to urządzenie, które powinni mieć w domu amatorzy dietetycznych i lekkostrawnych dań. Po co kupować tradycyjny piekarnik i osobne sprzęty do gotowania na parze, skoro możemy mieć ich funkcje w jednym urządzeniu? Potrawy, które w nim przygotujemy, będą miały intensywny smak, nie stracą też żadnych wartościowych składników. Jeśli nasz budżet nie wyklucza wydania na ten cel ok. 5 tys. złotych, powinniśmy poważnie zastanowić się nad takim zakupem.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.