Jaki odkurzacz parowy kupić?

Odkurzacz parowy Karcher SV 7

Ekologia w domu to nie tylko zdrowa żywność i segregowanie śmieci. To też wybór odpowiednich sprzętów AGD. I tak na przykład, w dbałości o środowisko, ale też własne zdrowie, warto zamiast zwykłego odkurzacza wybrać parowy. Tym bardziej, jeśli jesteśmy alergikami – wtedy taki sprzęt to absolutny must have. Czym różni się od parownicy? Jaki odkurzacz parowy kupić? Przeczytajcie.

Odkurzacz parowy i parownica – czym się różnią?

Działanie obu tych sprzętów opiera się na wypuszczaniu z dyszy pary wodnej pod wysokim ciśnieniem, która czyści i równocześnie dezynfekuje wybrane powierzchnie. Nie jest koniecznie używanie jakichkolwiek detergentów.

Odkurzacz parowy to urządzenie głównie do wykorzystania w mieszkaniu. Łączy w sobie zalety zwykłego odkurzacza i parownicy i świetnie sprawdzi się podczas sprzątania mniejszych powierzchni. Nadaje się też do czyszczenia tapicerowanych mebli i grubszych dywanów. Parownicę możemy wykorzystać podczas porządków w większych pomieszczeniach, w których są kafelki, posadzki, okna, lustra itp. Przyda się także podczas gruntownych porządków w naszym samochodzie. Niezależnie od tego, czy poszukujemy odkurzacza parowego czy parownicy, zwróćmy uwagę na ofertę firmy Karcher. W tym asortymencie – nie ma sobie równych.

CZYTAJ TAKŻE – TEST ZAMIATARKI RĘCZNEJ KARCHER S550 – WYCZYŚĆ PODJAZD W MGNIENIU OKA!

Odkurzacz parowy Karcher SV 7

Odkurzacz parowy Karcher SV 7 to świetna, a przy tym ekologiczna alternatywa dla odkurzaczy, jakich pełno w każdej sieciówce. To prawda, że również jego cena wyróżnia go na tle konkurencji ( kosztuje co najmniej 2000zł), ale musimy pamiętać, że to sprzęt 3 w 1 : czyści parowo, odsysa brud i jednocześnie zbiera suche śmieci. Przełączanie między sobą tych funkcji jest przy tym bardzo proste i szybkie. W zależności od intensywności zabrudzeń, możemy regulować zarówno ilość pary ( skala 5-stopniowa), jak i jej siłę ( skala 4-stopniowa). Co ciekawe, Karcher SV 7 pracuje także jako odkurzacz na sucho, z filtrem wodnym i bez worków. Ma przydatną funkcję zasysania, więc nie musimy odsączać nadmiaru wody z podłogi, tapicerki lub dywanu. Dzięki temu nie powstają żadne zacieki. Urządzenie posłuży nam długie lata, a dzięki wymiennym końcówkom możemy rozszerzać spectrum jego zastosowania. Jeśli rozważamy zakup nowego odkurzacza, naprawdę warto przetestować model parowy od Karchera.

odkurzacz-parowy-karcher-sv7

Zobacz inne odkurzacze w sklepie Matrix Media

Jaki odkurzacz parowy kupić?

Chociaż rynek zdominowały odkurzacze do sprzątania na sucho, warto iść z duchem czasu i przetestować dowolny model odkurzacza parowego, jak np. Karcher SV 7. Wygrywa z konkurencją dokładnością czyszczenia, a o to przecież chodzi. Gwarantuje sprzątanie w najbardziej ekologiczny sposób z możliwych, bo dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury usuwa wszelkie alergeny. A jeśli potrzebujemy urządzenia, które wyczyści większe powierzchnie, zastanówmy się nad zakupem parownicy.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.