Technologia w calach – ranking telewizorów kwiecień 2024

Ranking telewizorów kwiecień 2024

W końcu nadszedł czas, aby pożegnać stary telewizor, który dostarczał Wam niezapomnianej rozrywki i to przez wiele lat. Naturalnie rozglądacie się za nowym modelem, ale dostępność sprzętu w sklepach przyprawia Was o zawrót głowy. Od czego macie nas? W dzisiejszym artykule przedstawimy ranking telewizorów w kwietniu 2024. Kto wie, być może znajdziecie własny ideał.

Telewizor – jaki wybrać?

Dobre pytanie. Wybierając nowy telewizor do domu, warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną modelu, który Was interesuje. Dlaczego to takie ważne? Cóż, lepsze parametry techniczne danego modelu (np. rozdzielczość ekranu, procesor, dźwięk, dodatkowe funkcje) przekładają się na jakość wyświetlanej treści. W efekcie użytkownicy telewizora mogą czerpać jeszcze większą przyjemność z grania na konsoli czy oglądania ulubionych filmów. Zatem, to chyba dobry moment, aby przedstawić nasz ranking telewizorów kwiecień 2024. Gotowi? Zaczynamy!

Ranking telewizorów kwiecień 2024: telewizory Sony

Naszą ranking telewizorów kwiecień 2024 rozpoczyna model stworzony przez Sony – BRAVIA 77″ XR-77A95L QD-OLED 4K Ultra HD. Naturalnie nasuwa się pytanie, co go wyróżnia? Wiele, ale po kolei. Sony BRAVIA 77″ XR-77A95L QD-OLED 4K Ultra HD gwarantuje większą jakość obrazu niż tradycyjne telewizory OLED.  Aby tego było mało, samoświecący panel zapewnia stałą luminację. W efekcie użytkownicy mogą czerpać przyjemność z oglądania i to pod każdym możliwym kątem. Co jeszcze?

Innowacyjny procesor Cognitive Processor XR potrafi czytać w myślach (mówimy całkiem serio!). Procesor rozpoznaje w jakiej scenie domownicy skupiają swój wzrok, aby dostosować najlepszą jakość obrazu, jak i oczywiście dźwięk. Skoro o dźwięku mowa, to technologia Acoustic Surface Audio + przekształca ekran w głośnik. W efekcie jego użytkownicy mogą poczuć się jak w prawdziwym kinie.

Telewizor Sony BRAVIA 50″ KD-50X75WL Direct LED 4K Ultra HD

Telewizor Sony BRAVIA 50″ KD-50X75WL Direct LED 4K Ultra HD to nasza kolejna propozycja telewizora Sony, który wyróżnia realistyczny obraz 4K HDR. Bez wątpienia to ogromna zasługa procesora X1 – nowatorskiej technologii odpowiadającej za doskonałą jasność i kolory obrazu. Z kolei zestaw dwóch głośników X-Balanced gwarantuje wysoką jakość dźwięku oraz mocny bas. W efekcie dźwięk w wyświetlanej scenie będzie głębszy i bogatszy.

Oczywiście telewizor Sony BRAVIA 50″ KD-50X75WL nadaje się nie tylko do oglądania filmów, ale również grania! Tryb Auto Low Latency w standardzie HDMI 2.1 zapewnia płynną grę. Nie możemy zapominać o funkcji Auto HDR Tone Mapping, która wydobywa najjaśniejsze oraz najciemniejsze części ekranu w trakcie wirtualnej potyczki.

Ranking telewizorów kwiecień 2024: telewizor LG

Telewizor LG OLED 42″ 4K/OLED42C31LA to nasza kolejna propozycja telewizora, która z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Opisywany model może pochwalić się doskonałą jakością obrazu. Bez wątpienia to zasługa technologii OLED. To właśnie ona sprawia, że każdy piksel jest w stanie emitować własne światło. Tym samym wyświetlane kolory mają zachwycającą głębię i nasycenie.

Naturalnie nie możemy zapominać o rozdzielczość 4K, którą posiada telewizor LG OLED 42″ 4K/OLED42C31LA. Dzięki niej najdrobniejsze szczegóły w wyświetlanym filmie stają się wyraźne i ostre. Czego chcieć więcej?

Ranking telewizorów kwiecień 2024: telewizory Samsung

Skoro umówiliśmy telewizory marki Sony oraz LG to chyba dobry moment, aby przedstawić Wam modele stworzone przez wiodącego producenta na rynku – Samsunga! Naszą pierwszą propozycją jest oczywiście SAMSUNG The Frame QE50LS03AAUXXH – telewizor, który potrafi przeistoczyć się w najprawdziwszy obraz. Oczywiście to użytkownicy decydują jakie dzieła będą wyświetlane. Wystarczy wybrać ciekawe obrazy z bogatej kolekcji Art Store.

Oczywiście opisywany telewizor pozwala również na oglądanie ulubionych filmów czy seriali. Niewątpliwie to zasługa procesora AI Quantum 4K, który doskonale optymalizuje oraz ulepsza wyświetlaną treść. Z kolei inteligentne skalowanie gwarantuje rozdzielczość zbliżoną do 4K. Wisienką na torcie jest funkcja dźwięku, która dopasowuje się do otaczającej przestrzeni. W efekcie użytkownicy telewizora mogą cieszyć się nie tylko doskonałym obrazem, ale również i dźwiękiem!

Telewizor SAMSUNG 98″ QLED QE98Q80CATXXH

Nasz ranking zamyka telewizor SAMSUNG 98″ QLED QE98Q80CATXXH, który tak samo jak jego poprzednicy ma wiele do zaoferowania. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Neuronowy procesor AI Quantum 4K skaluje wyświetlany obraz do jakości zbliżonej do 4K. Oczywiście nie możemy zapominać o sztucznej inteligencji, która nie tylko optymalizuje techniki skalowania, ale również redukuje szumy, polepsza ostrość i czerń. W efekcie jakość obrazu jest doskonała, nawet na dużym ekranie!

Co więcej, tryb komfortu dla oczu automatycznie dostosowuje jasność i temperaturę kolorów do danej pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego. W efekcie wyświetlane treści są przyjazne dla oczu użytkowników.

Podsumowując, jeżeli zastanawiacie się, jaki telewizor jest najlepszy to z pewnością powinniście rozważyć zakup powyżej opisanych modeli. Bez wątpienia każdy z nich przemieni Wasz salon w najprawdziwszą salę kinową.

 

Poznaj ofertę telewizorów w sklepie MatrixMedia.pl i otwórz się na nowe możliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.