Dlaczego kostkarka w lodówce nie działa?

Dlaczego kostkarka nie działa | MatrixMedia

Kostkarka w lodówce to nieocenione urządzenie, które doskonale sprawdza się podczas letnich upałów czy spotkań w gronie najbliższych osób. Nic więc dziwnego, że kiedy lodówka pracuje na najwyższych obrotach, a kostkarka przestaje pełnić swoją ważną funkcję, wielu z Was zachodzi w głowę, dlaczego przestała działać. Powodów takiego stanu rzeczy, może być naprawdę wiele. Chcecie je poznać? Zatem zapraszamy do lektury.

Dlaczego kostkarka w lodówce nie działa?

Awaria kostkarki wcale nie musi oznaczać konieczności wymiany chłodziarko-zamrażarki na nowszy model, zwłaszcza gdy działa ona poprawnie. Zatem dlaczego kostkarka w lodówce nie robi lodu? Cóż, w pierwszej kolejności upewnijcie się, że zbiornik na wodę, znajdujący się w lodówce jest pełny. Przecież kostkarka nie będzie w stanie wytworzyć lodu, jeżeli nie będzie miała z czego. Zbiornik jest pełny? Spokojnie, istnieje jeszcze kilka innych przyczyn takiej usterki. Poznajcie je.

Sprawdź podłączenie wężyków wody

Nieszczelność wężyków wody to jedna z popularniejszych awarii kostkarki do lodu. Dlaczego? Cóż, to właśnie ich nieszczelność bądź drożność może zakłócić pracę kostkarki. Pewnie zastanawiacie się, jak możecie to sprawdzić? Cóż, w pierwszej kolejności upewnijcie się, że Wasza lodówka oraz zamrażarka pracują prawidłowo. Następnie sprawdźcie wężyki wody. Jeżeli nie macie bladego pojęcia, gdzie się znajdują, sięgnijcie po instrukcję urządzenia. Gotowe? Zatem przyjrzyjcie się, czy w wężykach nie zalega jakiś brud i czy są prawidłowo zamocowane.

A może filtr?

Dlaczego kostkarka nie robi lodu? Winny może być filtr. Okazuje się, że absolutnie żadna kostkarka nie będzie produkować lodu bez filtra, znajdującego się w środku urządzenia. To właśnie on oczyszcza wodę z bakterii. W przypadku utraty ważności filtra bądź jego braku, lodówka automatycznie zablokuje pracę kostkarki. W takiej sytuacji powinniście wymienić filtr. Jeżeli go nie posiadacie, to musicie go podłączyć.

Nowa kostkarka

Jeśli po raz pierwszy uruchamiacie kostkarkę w waszej lodówce, a ona nie produkuje lodu to musicie uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego? Kostkarka może zacząć swoją pracę nawet do 24 godzin od jej uruchomienia. Oczywiście, gdy w końcu zacznie działać wyrzućcie pierwszą partię kostek ze względu bezpieczeństwa. W takiej sytuacji wyeliminujecie potencjalne zanieczyszczenie wody.

Moduł sterujący nie reaguje

Jak możecie się słusznie domyślać, kostkarka nie działa mechanicznie, a jej praca jest kontrolowana przez moduł sterujący (tzn. wewnętrzny układ elektroniczny chłodziarko-zamrażarki). W sytuacji jego awarii (np. poprzez zwarcie instalacji), kostkarka przestaje produkować lód. Zwykle taką awarię kostkarki do lodu widać gołym okiem. Niemniej, do jej naprawy potrzebny będzie serwisant.

Blokada rodzicielska

Kolejną awarią kostkarki do lodu może być uruchomiona blokada rodzicielska. Zatem, jeżeli wasze pociechy są ciekawskimi istotami, lepiej sprawdźcie czy przez przypadek nie uruchomiły blokady rodzicielskiej, która zakłóciła pracę kostkarki. Jeżeli faktycznie blokada okaże się źródłem problemu, wówczas wciśnijcie odpowiedni przycisk i va là – wasza kostkarka znów działa!

Pamiętaj o zamykaniu drzwi

Przyczyną nieprawidłowej pracy kostkarki może być zbyt częste otwieranie drzwi. Jeżeli temperatura wewnątrz lodówki będzie za wysoka, wówczas kostkarka nie będzie w stanie wytwarzać lodu. Właśnie z tego powoduje, pilnujcie temperatury wewnątrz waszych lodówek. Bądź co bądź, zdarza się to dość często.

Rozglądacie się za nową chłodziarko-zamrażarką? Poznajcie ofertę sklepu MatrixMedia.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.