Sony KDL-46HX920 – montaż i funkcje telewizora

Sony-46HX920

Telewizory, nawet jeśli nie są używane nazbyt często, zajmują honorowe miejsce w salonie i są widoczne już na pierwszy rzut oka. Z tego względu dobrze jest wybierać tak estetyczne modele jak Sony KDL-46HX920. Niemniej jednak elegancki wygląd to nie wszystko, co model ten ma do zaoferowania swoim użytkownikom. Poznaj możliwości telewizorów SONY!
[AKTUALIZACJA 2017]

Podstawa to… podstawa

Zanim jednak przejdziemy do krótkiej prezentacji telewizora SONY KDL-46HX920, zamieszczamy film instruktażowy, w którym pokazano, jak łatwo i szybko zamontować w nim podstawę.

SONY KDL-46HX920 – prezentacja produktu

Model Sony KDL-46HX920 dzięki zastosowaniu białych diod LED umieszczonych za 46-calowym ekranem oferuje widzowi doskonałą jakość obrazu. Szczególnie godna uwagi jest głębia czerni, która w wielu modelach telewizorów stanowi przysłowiową piętę achillesową, natomiast tutaj nie ma mowy o efekcie szarości. W przypadku modelu Sony KDL-46HX920 informacja ta jest o tyle dobra, że wpisuje się on w ogólną tendencję producentów telewizorów do korzystania z technologii trójwymiarowej. Doskonała jakość obrazu w połączeniu z technologią migawkową sprawia, że efekt trójwymiaru stoi na naprawdę godnym uwagi poziomie.
Ogromna w tym zasługa ekranu telewizora, który jest zgodny ze standardem Full HD. Obsługuje go nowy procesor X-Reality PRO, a jego częstotliwość odświeżania wynosi 200 razy na sekundę.

Sony KDL-46HX920 - montaż i funkcje telewizora

Centrum sterowania wszechświatem mieszkaniem

Telewizor Sony KDL-46HX920 pomyślany jest jednak nie tylko jako urządzenie wyświetlające sygnał telewizyjny. Ze względu na to, że posiada wbudowane aż cztery gniazda HDMI, wejście VGA oraz dwa złącza USB, można z niego stworzyć prawdziwy, domowy kompleks multimedialny. Efekt wielości zastosowań dodatkowo potęguje jeszcze fakt, że telewizor ten obsługuje standardy WI-FI oraz DLNA, dzięki którym można przechwytywać sygnały bezprzewodowe i korzystać z zasobów Internetu. Po bezpłatnym zaktualizowaniu oprogramowania możliwe jest także zainstalowanie programu Skype, czyli popularnego komunikatora do prowadzenia wideokonferencji. Przy tak wielu możliwościach, jakie posiada telewizor Sony KDL-46HX920, pozostaje on urządzeniem relatywnie energooszczędnym, znajdującym się w klasie energetycznej A.

Sony KDL-46HX920 - montaż i funkcje telewizora

Rozwój technologiczny

Przez ostatnie lata producenci telewizorów nie próżnowali. Co i rusz pojawiały się nowe technologie, lepsze oprogramowanie, wyższe rozdzielczości i ciekawszy design. Mamy za sobą premiery zakrzywionych ekranów, rozdzielczość 4K na nikim nie robi już wrażenia. Co będzie dalej?

4K HDR, Backlight Master Drive, obsługa Netflix, Dual Database Processing, Super Bit Mapping, Ultra HD Premium czy Precision Black – to tylko niektóre(!) z promowanych przez SONY i Samsunga technologii, mających odróżnić ich telewizory od produktów konkurencji. Wiele spośród tych nazw kryje naprawdę użyteczne funkcje, których ze świecą szukać w innych urządzeniach, część z nich to jednak zagrywki marketingowe, mające na celu uczynienie oferty nieco bardziej atrakcyjną. Jeśli jednak interesują Cię sprzęty RTV podążające za najnowszymi trendami, przyjrzyj się ofercie MatrixMedia!

Sprawdź ofertę telewizorów w MatrixMedia