Apple TV – dlaczego warto?

Co to jest Apple TV

Małe, niepozorne, aczkolwiek estetycznie wykonane pudełko – tak można na pierwszy rzut oka ocenić Apple TV. Pudełko to jednak, z punktu widzenia miłośnika multimediów, jest naprawdę wspaniałe i warto się nim zainteresować.

Co to jest Apple TV?

W największym uogólnieniu urządzenie to jest odtwarzaczem internetowych multimediów. Odtwarzaczem, który można podłączyć bezpośrednio do telewizora, tym samym pozwalając wyświetlać na jego ekranie filmy i teledyski z internetowych bibliotek.

Apple TV podłącza się do telewizora przez HDMI, zaś samo w sobie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń (choć oczywiście odtwarzacz trzeba połączyć z internetem, by mógł korzystać z zasobów sieciowych).

Co może Apple TV?

Dzięki Apple TV można na ekranie telewizora odtwarzać materiały z internetowych video-portali w rodzaju YouTube, DailyMotion, czy Vimeo. Dodatkowo jednak wspierana jest również biblioteka multimediów stworzona przez samo Apple. Wszystkim można oczywiście zarządzać zdalnie, za pośrednictwem pilota.

Samo urządzenie jest niezwykle estetyczne i stanowi doskonałą alternatywę dla zwykłego Smart TV. Co więcej, legendarne już, typowe dla Apple połączenie minimalizmu z wyszukanym designem, sprawia, że sprzęt ten wtapia się w praktycznie każdą aranżację pokoju.

O ile z telewizorem Apple TV łączy się – jak już wspomniano – poprzez kabel HDMI, o tyle z routerem komunikuje się przez WiFi. Sam sprzęt jest stale rozwijany i kolejne jego generacje obsługują coraz większą liczbę klatek na sekundę.

Apple TV w MatrixMedia – Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *