Smartfon pomoże Ci w nauce!

Aplikacje do nauki

Telefony już dawno stały się narzędziem do wszystkiego. Z ich pomocą można łączyć się z serwisami społecznościowymi, sprawdzać rozkłady autobusów, szybko wyszukiwać informacje. Jak się okazuje, Świetnie sprawdzają się także jako pomoc naukowa.

Aplikacje edukacyjne do wszystkiego

Jak się okazuje aplikacje edukacyjne mogą pomóc w nauce praktycznie każdego przedmiotu. Są wśród nich takie, które pomagają w nauce języków obcych, sprawdzają ortografię, czy umożliwiają szybką powtórkę najważniejszych dat historycznych. Niezależnie od tego, jaka dziedzina sprawia problemy w nauce, za każdym razem można znaleźć aplikację, która będzie w danej chwili pomocna.

Warto zaznaczyć, iż aplikacje edukacyjne są dostępne dla wszystkich popularnych systemów instalowanych na nowych telefonach, a więc można znaleźć coś nie tylko na Androida, ale i na Windows Mobile oraz znanego z telefonów iPhone (http://matrixmedia.pl/apple/iphone.html) iOSa. Poznaj trzy najciekawsze naszym zdaniem!

Duolingo

Jeśli potrzebne są Ci aplikacje edukacyjne wspierające naukę języka angielskiego, zainteresuj się programem Duolingo. To, co w nim charakterystyczne, to obecność zadań skierowanych do różnych grup wiekowych, zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Można więc łatwo i sprawnie utrwalać język obcy w sposób.

iMathematics

Jeżyki obce to jedno, ale zapewne wiele osób zainteresują aplikacje edukacyjne służące pogłębianiu wiedzy z zakresu matematyki. Tutaj z pomocą przychodzi iMathematics, program, który wspiera zarówno w ćwiczeniach arytmetycznych, jak i w zgłębianiu wiedzy geometrycznej.

World Atlas

Jako trzecią proponujemy aplikację od National Geographic, pozwalającą na poznawanie ciekawych informacji na temat różnych zakątków świata. Dzięki niej możesz w przystępny sposób poszerzyć swoją wiedzę geograficzną.

Najlepsze telefony w MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.