Apple TV – dlaczego warto?

Co to jest Apple TV

Małe, niepozorne, aczkolwiek estetycznie wykonane pudełko – tak można na pierwszy rzut oka ocenić Apple TV. Pudełko to jednak, z punktu widzenia miłośnika multimediów, jest naprawdę wspaniałe i warto się nim zainteresować.
[AKTUALIZACJA 2017]

Co to jest Apple TV?

W największym uogólnieniu urządzenie to jest odtwarzaczem internetowych multimediów. Odtwarzaczem, który można podłączyć bezpośrednio do telewizora, tym samym pozwalając wyświetlać na jego ekranie filmy i teledyski z internetowych bibliotek.

Apple TV podłącza się do telewizora przez HDMI, zaś samo w sobie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń (choć oczywiście odtwarzacz trzeba połączyć z internetem, by mógł korzystać z zasobów sieciowych).

Co może Apple TV?

Dzięki Apple TV można na ekranie telewizora odtwarzać materiały z internetowych video-portali w rodzaju YouTube, DailyMotion, czy Vimeo. Dodatkowo jednak wspierana jest również biblioteka multimediów stworzona przez samo Apple. Wszystkim można oczywiście zarządzać zdalnie, za pośrednictwem pilota.

Samo urządzenie jest niezwykle estetyczne i stanowi doskonałą alternatywę dla zwykłego Smart TV. Co więcej, legendarne już, typowe dla Apple połączenie minimalizmu z wyszukanym designem sprawia, że sprzęt ten wtapia się w praktycznie każdą aranżację pokoju.

Apple TV - duży wybór filmów

O ile z telewizorem urządzenie łączy się – jak już wspomniano – poprzez kabel HDMI, o tyle z routerem komunikuje się przez WiFi. Sam sprzęt jest stale rozwijany i kolejne jego generacje obsługują coraz większą liczbę klatek na sekundę.

Apple nie zwalnia

12 września 2017 roku firma z Cupertino ogłosiła premierę piątej generacji swojego urządzenia, mającego nosić od teraz nazwę Apple TV 4K. Zmiana nazwy wiąże się oczywiście z zaimplementowaną obsługą rozdzielczości 2160p. To jednak nie koniec zmian. Najnowsza telewizja Apple obsługuje również HDR10 oraz technologię Dolby Vision. Wymieniono także serce urządzenia – Apple TV 4K zawiera zupełnie nowy procesor Apple A10X Fusion.

Zmiany wizualne nie zaszły zbyt daleko. Obudowa została przeprojektowana w stopniu minimalnym: dodano otwory wentylacyjne oraz usunięto port USB typu C. Z chwilą ogłoszenia premiery nowych modeli wstrzymano produkcję Apple TV czwartej generacji z dyskiem 64 GB. Z biegiem czasu sprzęt będzie więc coraz mniej dostępny. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w jedno z urządzeń Apple w niskiej cenie, teraz jest odpowiedni moment!

Apple TV w MatrixMedia - Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.