Tego o PlayStation 4 jeszcze nie wiesz!

PlayStation 4 ciekawostki

Uważasz się za fana PlayStation i śledzisz nowości związane z tą konsolą? Możliwe, że mimo sporej wiedzy, nadal można Cię zaskoczyć. Poznaj kilka ciekawostek, o których wcześniej nie słyszałeś!

Miało być skromniej

Mało kto wie, że Sony na swym flagowym produkcie chciało… przyoszczędzić. Początkowo pamięć konsoli PlayStation 4 miała wynosić zaledwie 4 GB. Wzmianka o oszczędnościach nie jest tu przypadkowa, gdyż sprawa nie wynikała z koncepcji projektowej, a właśnie z chęci obniżenia kosztów.

Sprawę uratowała dopiero krytyka ze strony producentów gier. Wskazywali oni na banalny w swej prostocie fakt, że większa pamięć to więcej możliwości. Ich głos został uwzględniony i Sony wypuściło konsolę z większą pamięcią.

Rozpoznawanie twarzy, rozumienie głosu

Wiele osób głowi się po co w PlayStation 4 pojawiła się możliwość zainstalowania kamery, Jak się okazuje można konsolę skonfigurować w taki sposób, by możliwe było automatyczne logowanie na podstawie komputerowego rozpoznania twarzy.

To jednak nie koniec. W ustawieniach systemu można włączyć funkcję sterowania PS4 za pomocą głosu. Prosta opcja, która może okazać się całkiem przydatną.

Lokalna kopia bezpieczeństwa

Mało kto wie o tym, że dane z Sony PlayStation 4 można zabezpieczyć w pełni offline’owo, bez korzystania w tym celu z chmury. Oczywiście trzeba w tym celu przygotować odpowiednio pojemny pendrive (choć z oczywistych względów lepiej sprawdzi się dysk zewnętrzny). Później pozostaje już tylko wybór odpowiedniej opcji w ustawieniach konsoli.

Bonus: PS3 i… czarne dziury

Na zakończenie ciekawostka dotycząca poprzedniczki omawianej konsoli. Nie każdy o tym wie, ale Sony PlayStation 3 zostało wykorzystane do badania właściwości czarnych dziur. Badacze z USA wykorzystali moc obliczeniową kilkunastu konsol, tworząc w ten sposób maszynę, za pomocą której analizowano prędkość obrotową czarnych dziur.

Zobacz konsole w MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.