Stop SMOG – sprzęt, który nie zanieczyszcza powietrza

Ekologiczny sprzęt | MatrixMedia

Nie od dziś wiadomo, że smog nie tylko zanieczyszcza powietrze, ale ma również bezpośredni wpływ na ludzkie zdrowie. Właśnie dlatego, postanowiliście zatroszczyć się o naturalne środowisko i wcielacie ekologiczne rozwiązania w życie. Dobrym przykładem są sprzęty, który nie zanieczyszczają powietrza, a przy okazji zużywają zdecydowanie mniej prądu. Co więcej, część z nich pozwala zadbać o Waszą formę. I tak rodzi się pytanie, o jakich urządzeniach mowa? Poznajcie je.

 

Energooszczędne urządzenia? Dlaczego nie!

Technologia towarzyszy nam każdego dnia – w domu, pracy, a nawet podczas robienia codziennych zakupów. Bez wątpienia nowatorskie rozwiązania ułatwiają nam życie, ale również mają wpływ na naturalne środowisko. Dlaczego? Cóż, wiele produktów zasila energia elektryczna. Co za tym idzie, zapotrzebowanie na energię rośnie, a przecież ziemskie zasoby mają swoje ograniczenia. Właśnie z tego powodu, warto wybierać sprzęty, który nie tylko nie zanieczyszczają powietrza, ale również są energooszczędne. To chyba dobry moment, aby przedstawić nasze propozycje sprzętowe. Gotowi? Zaczynamy!

 

Ekologiczny sprzęt: rower elektryczny

Naszą pierwszą propozycją ekologicznego sprzętu jest rower elektryczny EcoBike SX3 27,5″ 2021 + bateria 17,5 Ah, który pozwala na pokonywanie miejskiej dżungli i to bez najmniejszego wysiłku. Z pewnością to zasługa bezobsługowego silnika Bafang, który przenosi napęd przez tylne koło. W efekcie jego użytkownicy mogą pokonywać wszelkie wzniesienia. Aby tego było mało, producent wyposażył opisywany rower między innymi w przerzutki Alivio, hamulce hydrauliczne Shimano, widelec SunTour XCM HLO DS 27 oraz opony Continental Race King.

Z kolei rower elektryczny EcoBike Forest 28″ 2022 zielony wyróżnia 19” hydroformowana aluminiowa rama. Nie dajcie się zwieść, bo ten rower ma znacznie więcej do zaoferowania. Dobrym przykładem są hamulce TEKTRO MD – M300 (pozwalające zatrzymać się w każdej sytuacji), przerzutki Microshift RD-M6205GM, manetki Microshift SB-M100A oraz opony SCHWALBE G-ONE ALLROUND Evo, Super Ground.

Rower elektryczny KROSS SOLO EMS MULTICYCLE 504 WH M 21″ wyposażono w wydajny napęd Shimano STEPS E5000, któremu wtóruje silnik pozwalający na rozwinięcie prędkości 25 km/h. Dlaczego o tym wspominamy? Cóż, to właśnie ten model trekkingowy pozwoli przejechać nawet do 100 kilometrów i to bez dodatkowego ładowania. Co więcej, ten trekkingowy e-bike posiada tylną, 10-biegową przerzutkę Shimano Deore T6000, hamulce tarczowe Shimano MT200 czy mocne opony Vredestein Perfect Tour.

Pozostając w temacie rowerów elektrycznych to KROSS SOLO EMI MULTICYCLE 418 WH L 22″ jest naszą kolejną propozycją trekkingowego roweru elektrycznego. Ten model został wyposażony w silnik Shimano STEPS E5000, który jest nieocenionym wsparciem podczas pokonywania dłuższych i bardziej wymagających dystansów. Z kolei amortyzowany widelec ZOOM oraz wysokiej klasy opony Vredestein Perfect Tour o szerokości 47 milimetrów, zadbają o należy komfort podczas jazdy.

Na koniec, nie możemy zapomnieć o jeszcze jednym rowerze elektrycznym. Oczywiście mowa tu o modelu EcoBike Basic Petrol Blue 28″ 2022 + bateria 13 Ah. Jego system elektrycznego wspomagania pozwala rozwinąć prędkość 25/h! Aby tego było mało, komfort podczas jazdy gwarantują hamulce V-brake PROMAX, przerzutki Shimano TOURNEY RD-TY300 – 6 biegów oraz opony Impac Streetpac TwinSkin 28 x 1.75, których obręcze zostały wzmocnione.

 

Ekologiczny sprzęt: smartwatch

Smartwatch SAMSUNG Galaxy Watch5 SM-R915 LTE 44mm Blue to nasza kolejna propozycja ekologicznego sprzętu. Co go wyróżnia? Cóż, ciekawy design, a także mnóstwo przydatnych funkcji. Dobrym przykładem jest monitoring aktywności fizycznej, śledzenie regeneracji i pomiaru pułapu tlenowego czy sensor EKG, kontroli ciśnienia i saturacji. Co więcej, Galaxy Watch5 pozwala wyznaczać cele treningowe, a także monitorować skład ciała!

Z kolei smartwatch SAMSUNG Galaxy Watch6 Classic BT SM-R950 43mm Stainless Black może pochwalić się największym ekranem pośród smartwatchy Galaxy Watch. Co więcej, obrotowy pierścień został ulepszony. W efekcie obsługa smartwatcha jest jeszcze bardziej intuicyjna. Użytkownicy mogą swobodnie odbierać połączenia głosowe, wyznaczać treningowe cele, monitorować pracę serca, kontrolować ciśnienie saturacji czy analizować sen. Na uwagę zasługuje również bateria, która pozwala na 40 godzin pracy Galaxy Watch6.

 

Ekologiczny sprzęt: kamera

Jeżeli pragniecie zarejestrować najważniejsze wydarzenia z życia, to z pewnością powinniście się wyposażyć w kamerę Sony FDR-AX43AB 4K. Opisywane urządzenie posiada stabilizator Sony Balanced Optical SteadyShot™ z wewnętrznym mechanizmem gimbala. Co to oznacza w praktyce? A no, kamera Sony jest około 13 razy efektywniejsza niż inne systemy optyczne.

Aby tego było mało, rejestrowany obraz jest płynny, nawet przy maksymalnym zbliżeniu czy w trakcie ruchu.

Nie możemy zapominać o przetworniku obrazu nowej generacji. To właśnie on został zoptymalizowany do rejestracji obrazu w formacie 4K. Z kolei jego piksele są prawie 1.6x większe niż w innych modelach. Naturalnie czym byłaby kamera bez niezbędnych akcesoriów? Sony FDR-AX43AB 4K posiada mikrofony, uchwyty, a także inne niezbędne akcesoria pozwalające stworzyć niezapomniane filmy.

 

Ekologiczny sprzęt: aparat fotograficzny

Naszymi ostatnimi propozycjami ekologicznych sprzętów, które nie zanieczyszczają powietrza są aparaty kompaktowe:

Bez wątpienia kompaktowy aparat RX100 VII pozwoli Wam uwiecznić niezapomnianie chwile. Jak to możliwe? Cóż, obiektyw zmiennoogniskowy o dużym zakresie 24-200 mm gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Z kolei nowy przetwornik obrazu „stacked CMOS” typu 1.0 oraz procesor obrazu BIONZ X™ zapewniają perfekcyjną jakość obrazu. Co więcej, opisywany aparat pozwala na tworzenie zdjęć seryjnych o szybkości do 20 kl./s i to przy ciągłym pomiarze ostrości oraz ekspozycji z szybkością do 60 razy na sekundę. Nawet gdy fotografowane postacie poruszają się i to z dużą prędkością.

Jeżeli chodzi o pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy – Sony ZV-E1 z wymiennymi obiektywami do vlogowania, to z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Opisywany aparat pozwala nagrywać kinowe ujęcia w jakości 4K 60p i to nawet przy kiepskim oświetleniu. Co więcej, Sony ZV-E1 pozwala nagrywać materiał w zwolnionym tempie i to w formacie 4K 120p. Wisienką na torcie jest zaawansowany system AF, który wykrywa różne obiekty, zwierzęta, ludzkie oczy, automatycznie kadruje, a także stabilizuje kadr.

Podsumowując, jeżeli pragniecie wyposażyć się w sprzęt, który nie zanieczyszcza powietrza to z pewnością powinniście rozważyć powyższe propozycje, a nie będziecie zawiedzeni.

 

Energooszczędne urządzenia? Dlaczego nie! Nie czekaj i poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.