Sprzęt audio, który zmieni Twój salon w salę koncertową

Sprzęt audio | MatrixMedia

Muzyka towarzyszy Wam każdego dnia – w pracy, domu, podróży, a nawet podczas wyciskania siódmych potów na siłowni. Naturalnie uwielbiacie swoje słuchawki, ale zaczynacie rozglądać się za sprzętem, który zmieni Wasz salon w salę koncertową. Zdajemy sobie sprawę, że ilość dostępnego asortymentu w sklepach utrudnia podjęcie decyzji. Właśnie dlatego, postanowiliśmy zrobić krótkie zestawienie najlepszego sprzętu audio. Gotowi? Zaczynamy!

 

Sprzęt audio – jak znaleźć ideał?

Dobre pytanie. Wybierając sprzęt audio do domu, warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną danego urządzenia, jak impedancja, skuteczność dźwięku i oczywiście moc. Co jeszcze? Cóż, warto upewnić się, czy wybrany sprzęt audio jest dostosowany do metrażu Waszego salonu. Skoro omówiliśmy podstawy, to chyba odpowiedni moment, aby przejść do konkretnych przykładów.

 

Soundbar, czyli alternatywa dla kina domowego

Naszą pierwszą propozycją sprzętu audio, które zmieni Wasz salon w najprawdziwszą salę koncertową jest soundbar Samsung HW-Q990C. Bez wątpienia ten model jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego kina domowego. Zatem, co go wyróżnia? Bezprzewodowe Dolby Atmos, wielokanałowy dźwięk przestrzenny 11.1.4 rozprowadzający równomiernie dźwięk po całym pomieszczeniu, funkcja Q-Symphony umożliwiającą pracę głośników soundbara i telewizora, a także funkcja dźwięku dopasowanego do przestrzeni. To właśnie ona automatycznie rozpoznaje dane pomieszczenie, aby dostosować odpowiedni zasięg i ton dźwięku.

Pozostając w temacie soundbarów to Panasonic 3.1/SC-HTB900EGK jest naszą kolejną propozycją sprzętu, który polubicie z miejsca. Bez wątpienia to właśnie ten soundbar to gwarancja niezapomnianych emocji podczas oglądania ulubionego filmu czy serialu. Jak to możliwe? Cóż, w tym modelu Panasonic połączył nowatorską technologię akustyczną z dynamicznym brzmieniem 3D.

Takim sposobem przechodzimy do naszej ostatniej propozycji, czyli soundbara Sony HT-A7000, który odtwarza 7.1.2 kanałów i został wyposażony w dwa głośniki skierowane w górę. W efekcie jego użytkownicy słyszą dźwięk znad głowy. Co jeszcze? A no, nie możemy zapomnieć o innych głośnikach, jak dwa głośniki liniowe wysokotonowe, pięciu przednich głośnikach rozszerzających efekty przestrzenne, a także zintegrowanym podwójnym subwooferze odpowiadającym za wytworzenie głębokiego basu. Wisienką na torcie są technologie Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround, które wytwarzają doskonały wirtualny dźwięk przestrzenny.

 

Zestaw muzyczny? Dlaczego nie!

Jak możecie się słusznie domyślać, naszą kolejną propozycją sprzętu audio jest zestaw muzyczny Sony MHC-V43D. Bez wątpienia wydajne głośniki wysoko- i średniotonowe oraz nachylony głośnik średniotonowy rozkręci niejedną imprezę. Co więcej, technologia DSP tworzy festiwalowy klimat. W efekcie uczestnicy zabawy mogą poczuć się, jak na prawdziwym koncercie na żywo.

Jeżeli chodzi o wokal, to tubowe głośniki średniotonowe typu „mid horn” całkowicie rozpracowały ten temat. Dzięki emisji dźwięku z przodu i tyłu, oba głośniki zwiększają czystość brzmienia oraz ciśnienie akustyczne w istotnym paśmie tonów średnich. Tym samym uczestnicy mogą cieszyć się lepiej słyszalnym wokalem w trakcie zabawy.

 

Kolumna podłogowa i jej bogaty dźwięk

Kolumna podłogowa Wilson Raptor 7 czarna to idealne rozwiązanie dla większych przestrzeni, które oferuje bogatą jakość dźwięku. Oczywiście nie możemy zapominać o obudowie Bass Reflex – to właśnie ona zwiększa efektywność głośnika w zakresie niskich częstotliwości. Aby tego było mało, kolumna może pochwalić się nie tylko potężnym dźwiękiem, ale i designerskim wykończeniem. W efekcie kolumna Wilson Raptor 7 odnajdzie się w każdym pomieszczeniu.

 

Subwoofer – gwarancja silnego basu

Omówiliśmy kilka sprzętów audio, to fakt. Zatem to chyba odpowiedni moment, aby przedstawić Wam subwoofery! Nasza pierwsza propozycja to model stworzony przez firmę Sonysubwoofer bezprzewodowy Sony SA-SW5, który został wyposażony w 180-milimetrowy przetwornik akustyczny i membranę bierną. W efekcie urządzenie potrafi wygenerować głęboki bas o mocy 300 W. Co więcej, jego obsługa jest dziecinnie prosta. Wystarczy włączyć zasilacz opisywanego subwoofera, a urządzenie automatycznie połączy się bezprzewodowo z zestawem kina domowego lub soundbarem.

Z kolei subwoofer bezprzewodowy Sony został wyposażony w 160-milimetrowy przetwornik akustyczny, który potrafi wygenerować bas o mocy 200 W. Warto podkreślić, że firmowa technologia Sony – obwód magnetyczny Σ (sigma) pobudza cewkę drgającą, aby zapewnić mocny, głęboki bas.

Subwoofer DALI SUB E-12F Czarny to nasza ostatnia propozycja. Co wyróżnia ten sprzęt? Opisywany subwoofer został wyposażony w 30-centymetrowy woofer poruszający powietrze z odpowiednią mocą i precyzją. Stożek został wykonany z czystego aluminium. W efekcie gwarantuje maksymalną sztywność oraz odpowiednią obudowę. Największym atutem subwoofera DALI SUB E-12F JEST jest wzmacniacz klasy D 170W RMS o wysokiej częstotliwości liniowej, który jest doskonałym uzupełnieniem niskiej częstotliwości systemu AV.

 

Gdy jakość dźwięku wchodzi na wyższy poziom…

Zestaw 5.0 WILSON Viper to zestaw kina domowego, który przekształci każdy salon w najprawdziwszą salę koncertową. Sprzęt marki WILSON łączy w sobie najlepszą jakość materiałów, designerski wygląd, a także odpowiednią cenę. Opisywany zestaw składa się z głośnika centralnego, dwóch głośników przednich i satelitarnych.

Bez wątpienia zestaw kina domowego Sony HT-A9 dorównuje swojej konkurencji. Zestaw został wyposażony w nowatorską technologię 360 Spatial Sound dostosowywaną do otoczenia, która wytwarza 12 pozornych źródeł dźwięku z czterech głośników! Co więcej, niezwykle rozległy dźwięk 360 Spatial Sound dociera do każdego użytkownika i jest słyszalny wszędzie tak samo, bez względu w której części pomieszczenia aktualnie przebywa. Aby tego było mało, optymalizacja pola brzmieniowego sprawia, że kino domowe Sony HT-A9 samodzielnie mierzy odległość między głośnikami i sufitem. Tak, by użytkownicy mogli się cieszyć doskonałą jakością dźwięku.

 

Odpowiednie nagłośnienie

System Audio Panasonic HIFI/SC-DM502E-W to urządzenie wyposażone w zaawansowane technologie dźwięku, które otwierają użytkowników na zupełnie nową jakość dźwięków. Wysoka moc głośników w połączeniu z precyzyjnymi ustawieniami parametrów audio sprawia, że bas jest głęboki jak nigdy dotąd, a tony średnie i wysokie pozostają czyste.  Co więcej, producent zadbał również o designerski wygląd systemu audio. W efekcie Panasonic HIFI/SC-DM502E-W odnajdzie się w każdym pomieszczeniu.

Naszą ostatnią propozycją sprzętu audio jest system Panasonic CD/RADIO/MP3/USB SYSTEM/SC-PMX92EG-K. Jedno jest pewne, jego użytkownicy doświadczą muzyki na zupełnie nowym poziomie. Dobrym przykładem są głośniki 3-drożne z kopułkami z jedwabiu oraz wzmacniacz LincsD-Amp, które gwarantują bogaty dźwięk i to z zupełnie różnych źródeł muzycznych. Z kolei port USB DAC ułatwia korzystanie z dźwięku Hi-Res.

Podsumowując, jeżeli rozglądacie się za sprzętem audio, który zamieni Wasz salon w salę koncertową lub kinową to powinniście rozważyć powyższe propozycje.

 

Sprzęt audio potrzebny od zaraz? Nie czekaj i poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.