Jak sprawnie wyczyścić samochód?

Jak wyczyscic samochod

Posiadasz samochód? Jeśli tak, doskonale wiesz jak wielką różnice sprawia to, czy dbasz o jego czystość. I to zarówno na zewnątrz, jak i w środku.

Zadbane wnętrze

Czyste wnętrze samochodu to podstawa, jeśli podróż ma przebiegać komfortowo. Nie ma znaczenia, czy chodzi o plamy na tapicerce, czy o piasek lub błoto naniesione na butach. Pierwsze trzeba konsekwentnie czyścić, drugie – usuwać bez litości.

Jak czyścić samochód z pyłów, naniesionych liści, czy resztek błota? Najlepiej za pomocą odkurzacza uniwersalnego. Powinien posiadać odpowiednią siłę ssania, by proces czyszczenia odbywał się sprawnie. Jednocześnie przydatna będzie specjalna, dostosowana do używania w samochodzie ssawka samochodowa zastępująca tradycyjną końcówkę.

Tego typu wyspecjalizowana ssawka jest o tyle dobrym wyjściem, że nada się zarówno do siedzeń, jak i dywaników, czy nawet zakamarków bagażnika samochodowego. Warto przy tym zwrócić uwagę na poręczność ssawki, w tym i na wygodę jej trzymania (w przypadku odkurzania samochodu czasami wystarczy trzymać rurę odkurzacza, ale często trzeba będzie chwycić samą końcówkę).

Lśnienie na zewnątrz

Z zabrudzeniem karoserii jest pewien istotny problem. Jeśli zapuścisz samochód i pozwolisz na utworzenie się na nim większej warstwy brudu – będzie coraz gorzej. Skoro tak, warto dbać o to, by był czysty, przez przyczepionych do jego karoserii brudów i pyłów.

Jeśli jednak czyszczenie ma przebiegać sprawnie, nie wystarczy użyć samej tylko wody, ścierek, gąbek i myjek. Zdecydowanie przydadzą się kosmetyki samochodowe.

Samo mycie najlepiej zacząć od spłukania auta wodą pod ciśnieniem, aby usunąć jak najwięcej drobinek przylegającej do powierzchni karoserii. Dopiero później można nakładać odpowiednio dobrany szampon samochodowy.

Co znaczy „odpowiedni”? Przede wszystkim powinien być jak najbardziej łagodny dla lakieru – w końcu usuwać ma jedynie brud. Wskazane też jest, by się dobrze pienił. Taki szampon, po nałożeniu na karoserię, musi chwilę na niej „poleżeć”, aby przereagował z brudem. Dopiero po odczekaniu paru minut można go spłukać.

Sprawdź najlepsze akcesoria Karcher!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.