Telewizor przyszłości

Jaki jest telewizor przyszłości? 


Bez wątpienia telewizorem przyszłości można nazwać zakrzywiony model LG Curved Oled usprawniony za pomocą najnowszych technologii. Większość z nas pamięta zakrzywione wypukłe ekrany z telewizorów kineskopowych. Zakrzywienie proponowane przez LG oznacza zupełnie coś innego, dotyczy bowiem wygięcia bocznych krawędzi ekranu. 

Dlaczego zdecydowano się na odejście od tradycyjnych już płaskich ekranów? Główną motywacją producentów jest efekt zniekształcenia obrazu, jaki można zaobserwować w przypadku odbiorników o większej przekątnej ekranu. Mniejsze ekrany (np. w monitorze) sprawiają, że każdy punkt, każdy wyświetlany piksel, znajduje się w niewielkiej odległości od oczu widza. W przypadku ekranu o średnicy 55 cali boczne krawędzie są oddalone już bardziej, co powoduje, że obraz w tych częściach ekranu może wydawać się zniekształcony i gorszej jakości. Niewielkie wygięcie sprawia natomiast, że wzrok telemaniaka pada na cały ekran w zbliżonym kącie, co eliminuje problem zniekształceń. Co więcej, zakrzywienie zostało dokładnie wyliczone i pokrywa się z polem widzenia naszych oczu, a to z kolei przekłada się na wrażenie głębi obrazu.Telewizor przyszłości – LG CURVED OLED 55EA980V – to pierwszy na świecie telewizor z zakrzywionym ekranem. Zapewnia unikalną technologię Ultra HD oferującą 4x wyższą rozdzielczość niż Full HD. Elegancki design zamknięty w wyjątkowo cienkiej obudowie zdumiewa swoją lekkością. Przełamując kolejną barierę, LG wychodzi poza kanony, tworzy historię i inspiruje każdego użytkownika do wejścia w całkowicie nową przestrzeń doznań.

Telewizor OLED 4K od LG z wyświetlaczem opartym na czteropikselowej technologii firmy LG – WRGB zaoferuje 33 miliony subpikseli, co oznacza niesamowicie żywe kolory i nieskończony współczynnik kontrastu. Do tego dochodzi niespotykana dotąd głębia czerni, znacznie lepszy czas reakcji matrycy i bardziej płynny ruch na ekranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *