Aparat fotograficzny do zdjęć w plenerze nie musi być drogi. Musi być dobry! Sony DSC-HX100 – wycieczka na księżyc

Wybór odpowiedniego aparatu wcale nie musi być trudny, jeżeli jasno zdefiniujemy swoje potrzeby i możliwości. Dla osób, które często spędzają czas w plenerze i czerpią radość z utrwalania tych chwil aparatem, dostępnych jest kilka opcji.

Jakie mamy możliwości?

Wykluczyliśmy opcje lustrzanki cyfrowej (przykład) ze względu na cenę i niezbędne umiejętności do wykorzystania pełnych możliwości aparatu. Ewentualny bezlusterkowiec (opcja), który byłby niezłym rozwiązaniem, również został wykluczony, gdyż do robienia dobrych zdjęć w plenerze potrzebny jest dodatkowy obiektyw i koszty wzrastają niakceptowalnie. Dlatego najlepszym wyborem wydaje się aparat typu superzoom. Dzięki zastosowaniu obiektywów o bardzo dużych ogniskowych można wykonywać bardzo ciekawe zdjęcia w przyrodzie typu tele i makro.

Sony Dsc-hx100 gwarancją dobrych zdjęć w plenerze

Bardzo dobrym wyborem jest podstawowy aparat z serii superzoomowców Sony Dsc-hx100. Powyższy film najlepiej przedstawia jego możliwości i przewodnią cechę, czyli możliwość bardzo dużego przybliżenia obrazu bez dużej straty na jego jakości. Tytułowa wycieczka na księżyc wydaje się zatem bardzo prosta. Dsc hx100 posiada 30-krotny zoom optyczny i aż 120-krotny cyfrowy. Dzięki temu uchwycimy nawet bardzo oddalone obiekty z niebywałą precyzją. Zadbają o to dodatkowe elektroniczne stabilizatory i korektory obrazu. Jeżeli wybierasz się w tym roku na równiny, albo przynajmniej wycieczkę na Pustynię Błędowską, nie zastanawiaj się ani chwili, szczególnie kiedy Sony Dsc hx100 jest dostępny w tak atrakcyjnej ofercie.