Aparat na wakacje

aparat fotograficzny na wakacje

Aparat na wakacje – czyli wakacyjny niezbędnik, o którym nie możesz zapomnieć. Przeczytaj nasz poradnik dotyczący robienia zdjęć latem: nawet nie posiadając profesjonalnego aparatu fotograficznego na wakacje, po powrocie do domu pochwalisz się nie tylko piękną opalenizną, ale i artystycznymi i po prostu dobrymi zdjęciami.  Jak to zrobić? Przestrzegając kilku prostych zasad!

Jak zrobić dobre zdjęcia z wakacji

Unikaj ostrego światła. Najlepszym momentem w ciągu letniego dnia na robienie zdjęć jest wczesny poranek lub wieczór, kiedy światło staje się delikatniejsze i tworzy cienie.  Ale jeśli zdjęcia na plaży przed południem i w południe bardzo Cię kuszą, warto wykonywać je w cieniu zamiast w ostrym świetle, żeby uniknąć niepożądanych efektów na twarzach Twoich przyjaciół.

Postaraj się o różne ujęcia w ciągu dnia. Czasami to samo zdjęcie wygląda kompletnie różnie w zależności od pory dnia. Wpływa ona na kształty, kolory i cienie. A przede wszystkim na całokształt zdjęcia i wrażenie, jakie wywołuje. Trening czyni mistrza również w kwestii robienia zdjęć, dlatego warto popracować nad różnymi ujęciami o różnych porach dnia, by wydobyć piękno konkretnej scenerii i nadać mu wyjątkowego charakteru.

Wykorzystaj kolory letnich dni. Aparat na wakacje przydaje się między innymi do tego, by uchwycić przesycone kolorami dnie i noce. Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia, natomiast lato jest porą, w której  jej piękno oglądamy w pełnej krasie. I fotografujemy. Pamiętajmy o pewnej dozie nostalgii, którą pięknie można uchwycić na letnich zdjęciach. Tutaj znów wraca kwestia pory dnia. Wczesny ranek to optymalna pora dla uchwycenia pięknych barw. Również wieczorem, gdy promienie słoneczne przestaną już być tak dokuczliwe, mamy szansę zrobić ciekawe zdjęcia krajobrazu.

Pamiętaj o flashu, który zredukuje niepożądane cienie. Jednak uważaj, by nie doświetlać zdjęć w otwartym słońcu. Słońce zawsze za plecami, chyba że korzystasz z przesłon.

Z dobrym zdjęciem jest jak z dobrą powieścią – musi opowiadać konkretną historię. Kiedy spacerujesz, obserwuj ludzi i przyrodę. Wiele zdjęć jest statycznych, przez co nie przekazują energii. Jeśli będziesz kreatywny, w każdej scenie znajdziesz coś dynamicznego i inspirującego.

Aparaty SONY DSC-W730/G i NEX-3NL/W – dobry wybór na wakacje?

Aparat na wakacje potrzebny jest przede wszystkim po to, by sprawiać radość i uwieczniać zapierające dech w piersiach momenty. Pozwól na to, by zrobił też wiele rzeczy za Ciebie i wspomógł Twoją kreatywność. Standardowo, nasze propozycje. Może spodoba Ci się SONY DSC-W730/G, który wprawia w letni klimat już swoim kolorem? Polecany szczególnie osobom ceniącym  inteligentną automatykę i łatwość w robieniu świetnych zdjęć. Natomiast aparat hybrydowy SONY NEX-3NL/W to wyższa półka, jakość lustrzanki i niewiarygodne efekty wizualne, czyli coś niezbędnego dla osób, którym zależy na wysokiej jakości zdjęciach przywiezionych z wakacji. Jaki aparat potrzebujesz? Najlepsza oferta dostępna dla Ciebie online:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.