Black Friday 2021. Zbliża się szaleństwo zakupów!

black_friday

Święto promocji i wielkich wyprzedaży coraz bliżej! Black Friday to dzień, na który czekają tysiące klientów. Choć ten zakupowy zwyczaj wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, to przyjął się także w naszym kraju. W jakim terminie przypada tegoroczny Czarny Piątek?

Kiedy przypada Black Friday 2021?

Black Friday każdego roku wypada w innym terminie. Święto promocji i wyprzedaży jest bowiem powiązane ze Świętem Dziękczynienia, które jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych zawsze w czwarty czwartek listopada. Czarny Piątek przypada dzień później i w tym roku będzie to 26 listopada.

Czarny Piątek uznaje się także za początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem. Często ten czas promocji i wyprzedaży jest wydłużany na cały weekend czy tydzień, zwane oczywiście Black Weekend i Black Week. Od kilkunastu lat w poniedziałek po Black Friday obchodzony jest także Cyber Monday, który obejmuje liczne wyprzedaże i promocje przede wszystkim w sklepach internetowych.

Black Friday – szaleństwo zakupów

Black Friday to szaleństwo zakupów i… zyski dla sklepów. Według jednej z teorii stąd właśnie wzięła się nazwa Czarny Piątek. Dawniej w Stanach Zjednoczonych ten dzień miał być przełomowym momentem, kiedy sprzedawcy zaczęli wychodzić na plus. Dobre wyniki finansowe zapisywano czarnym atramentem, złe z kolei – czerwonym i dlatego przyjęła się nazwa Black Friday.

Największe szaleństwo zakupów ogarnia tego dnia przede wszystkim klientów w USA. Wielu z nich ustawia się w długich kolejkach na kilka godzin przed otwarcie sklepów. Promocje i wyprzedaże sięgają tam nawet 90%, więc często przy sklepowych półkach dochodzi do bójek między klientami i wyrywania sobie towarów w atrakcyjnych cenach.

Black Friday na MATRIXMEDIA.PL

W Polsce do takich scen, jak za oceanem, nie dochodzi. W stacjonarnych sklepach nie można też liczyć na tak duże obniżki. Często o wiele bardziej atrakcyjne promocje i wyprzedaże oferują sklepy internetowe. Tak jest co roku w MATRIXMEDIA.PL i tym razem będzie podobnie – można liczyć na zniżki sięgające nawet 70%.

Nie trzeba też czekać do Black Friday, bo wyprzedaże w tym sklepie rozpoczną się na pewno wcześniej. Warto więc zajrzeć do MATRIXMEDIA.PL przed 26 listopada. Trzy dni później będzie Cyber Monday, o którym sklep internetowy nie może zapomnieć. Będzie więc kolejna okazja, by kupić dobry sprzęt w niskiej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.