Cyber Monday 2021 – wyprzedaże i promocje w sklepach internetowych

cyber_monday2

Łowcy promocji i wyprzedaży co roku czekają na Black Friday, który wypada zawsze w ostatni piątek listopada. Na tym jednak szaleństwo zakupów się nie kończy, bo trzy dni później wypada Cyber Monday, który oznacza kolejne wyprzedaże i promocje – tym razem w sklepach internetowych.

Cyber Monday 2021 – kiedy wypada?

Święto wyprzedaży i promocji w sklepach internetowych narodziło się oczywiście w Stanach Zjednoczonych i powiązane jest z Black Friday. Tak jak Czarny Piątek powiązane jest z amerykańskim Świętem Dziękczynienia i co roku wypada w innym terminie. Jedno z najważniejszych świąt za oceanem obchodzone jest co roku w czwarty czwartek listopada, a dzień później wypada Black Friday.

Te czarnopiątkowe wyprzedaże i promocje często przedłużają się na cały weekend, a od kilkunastu lat towarzyszy im właśnie Cyber Monday. Koncepcja narodziła się w 2005 roku, a pomysł szybko podchwyciły sklepy internetowe w innych krajach niż USA. Cyfrowy Poniedziałek dotarł także do Polski, gdzie w tym roku – tak, jak na całym świecie – będzie obchodzony 29 listopada.

Black Friday i Cyber Monday – czym się różnią?

Z pozoru Black Friday i Cyber Monday niewiele się różnią – chodzi przede wszystkim o duże promocje i wyprzedaże. Jednak mający o wiele dłuższą tradycję Czarny Piątek dotyczy przede wszystkim sklepów stacjonarnych. Z kolei w Cyfrowy Poniedziałek promocje ogłaszają sklepy internetowe, szczególnie te mniejsze, którym trudno konkurować w wielkimi sieciami handlowymi.

Różnice dotyczą także najchętniej kupowanych towarów. W Black Friday to przede wszystkim sprzęt elektroniczny. Do koszyków klientów trafiają wtedy telewizory, sprzęt audio, komputery czy laptopy oraz telefony i smartwatche. W Cyber Monday zaś, poza elektroniką, chętnie w promocyjny cenach kupowane są ubrania czy buty oraz książki w internetowych księgarniach.

Cyber Monday w MATRIXMEDIA.PL

Cyber Monday, jak co roku, oznacza także duże promocje i atrakcyjne ceny w sklepie internetowym MATRIXMEDIA.PL. Obniżki na wybrane produkty sięgną nawet 70%! Można więc sporo zaoszczędzić i kupić więcej, już z myślą o prezentach pod choinkę. Szaleństwo wyprzedaży z MATRIXMEDIA.PL zacznie się zresztą wcześniej niż 29 listopada, bo sklep nie zapomina także o Black Friday. Choć promocje mogą się pojawić już wcześniej, więc warto sprawdzić co i za ile oferuje sklep.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.