TOP 5 smartwatchy z NFC – ranking 2021

project_comment_file61532426cf3b0-zegarki

Technologia NFC coraz częściej i chętniej wykorzystywana jest przy codziennych zakupach. Takie bezdotykowe płatności za pomocą smartfonów stały się już codziennością. Zyskują popularność przede wszystkim ze względu na wygodę, ale jeszcze prostsze jest płacenie zegarkiem. Wystarczy smartwatch z NFC, a my podpowiadamy jaki wybrać.

Co to jest NFC?

NFC to skrót od Near Field Communication, czyli komunikacji zbliżeniowej. Ta technologia pozwala na bezprzewodowe i bezdotykowe przesyłanie danych w bardzo bliskiej odległości. Działa podobnie jak technologia Bluetooth, ale ma znacznie mniejszy zasięg, dzięki czemu jest bezpieczniejsza. W przeciwieństwie do Bluetooth nie wymaga też źródła energii dla obu stron połączenia.

Jak płacić zbliżeniowo smartwatchem?

Dzięki modułowi NFC w smartwatchu można takim zegarkiem płacić w kasie, tak jak kartą zbliżeniową czy smartfonem czy smartfonem z NFC. W tym celu należy zainstalować w zegarku jedną z aplikacji do płatności, takich jak Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay czy Garmin Pay, a następnie dodać tam swoją kartę. Później wystarczy zbliżyć nadgarstek ze smartwatchem przyłożyć do terminala płatniczego i… już. Aplikacja poinformuje nas o dokonanej płatności.

Smartwatche koreańskiego giganta

W polskich sklepach jest coraz większy wybór smartwatchy, w których zainstalowany jest moduł NFC. Wśród nich są oczywiście zegarki koreańskiego giganta z serii Galaxy Watch. Wśród propozycji godnych polecenia jest model Samsung Galaxy Watch4 SM-R890. Nowy system operacyjny Wear OS Powered by Samsung, zaprojektowany wraz z Google, daje m.in. dostęp do aplikacji Google Pay. Wystarczy więc podpiąć pod nią swoją kartę płatniczą i cieszyć się wygodą podczas codziennych zakupów.

Ten model wykonany jest ze stali nierdzewnej. Takie same możliwości, jeżeli chodzi o moduł NFC i płatności zbliżeniowe, ma Samsung Galaxy Watch4 SM-R860 wykonany z aluminium. Tańszą propozycją jest Galaxy Watch Active SM-R500, który również wyposażono w moduł NFC. Ten model jest bardzo lekki, bo waży zaledwie 25 gramów. Tak, jak dwa pozostałe zegarki Koreńczyków, również pozwala na płatności zbliżeniowe.

Huawei i Garmin także z NFC

Godnym uwagi jest także smartwatch HUAWEI Watch GT 2 Latona. Zegarek jest kompatybilny systemowo z Androidem oraz iOSem, więc płatności zbliżeniowe można realizować tak przy pomocy Google Pay, jak i Apple Pay. Jeśli ktoś woli produkty amerykańskie, to może wybrać m.in. Garmin Vivoactive 4S. Firma ma swoją własną aplikację służącą do płatności zbliżeniowych – Garmin Pay, w której trzeba dodać kartę płatniczą. Płatności zegarkami Garmin obsługuje większość banków w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.