DJI – numer jeden wśród dronów!

dron

Jakikolwiek ranking dronów znajdziemy w pierwszej dziesiątce zawsze znajdzie się co najmniej kilka urządzeń DJI. Chińska firma jest bez wątpienia liderem wśród producentów bezzałogowców. Sprawdźmy więc co potrafią najtańsze i najdroższe drony z Chin.

Lider rankingów dronów

Początki firmy DJI sięgają 2006 r., a dziś według różnych źródeł to nawet 70% rynku dronów. Nic dziwnego więc, że jej bezzałogowce zawsze pojawiają się w rankingach. Według portalu skapiec.pl wśród 10 najpopularniejszych dronów w listopadzie 2020 r. 5 to właśnie urządzenia marki DJI. W rankingu ceneo.pl za ubiegły rok w pierwszej dziesiątce znalazło się ich aż 8! W większości sklepów z tym sprzętem są to jedne z najczęściej kupowanych dronów.

Dron dla początkujących…

Większość dronów firmy DJI to profesjonalne urządzenia, które do najtańszych nie należą. Wśród bezzałogowców chińskiej firmy można jednak znaleźć coś taniego i dla początkujących – to DJI Ryze Tello. To propozycja dla tych, którzy jeszcze nigdy nie latali dronami. Dzięki intuicyjnemu sterowaniu w mobilnej aplikacji obsługa tego bezzałogowca jest dziecinnie prosta.

Tello zapewnia 13 minut lotu, a jego zasięg to 100 metrów. Wyposażony jest w dwie anteny, które zapewniają stabilną transmisję obrazu w jakości HD. Latanie tym dronem jest łatwe i przyjemne. Technologia DJI pozwala na wykonywanie różnych sztuczek za pomocą jednego dotknięcia ekranu, aby wykonywać różne akrobacje wystarczy przesunąć palcem. Start jest równie prosty – wystarczy wyrzucić dron w powietrze.

Urządzenie wyposażone jest w procesor Intel, który zapewnia profesjonalne przetworzenie obrazu i wysoką jakość nagrania. Dzięki EZ Shots można nagrywać filmy za pomocą Circle, 360 i Up & Away, a później udostępniać je w mediach społecznościowych ze swojego smartfona. Drona Tello trudno też zepsuć. Jego konstrukcja chroni podzespoły, a ochrona FailSafe pozwala na bezpieczne lądowanie, nawet gdy zostanie utracone połączenie.

…i coś dla profesjonalistów

Wśród profesjonalnych dronów DJI warto wspomnieć o Matrice 600 PRO. To nowa platforma do filmowania z powietrza, która ma wysoką wydajność lotu i dużą ładowność. Sprzęt sprawdza się w profesjonalnych zdjęciach, a także w zastosowaniach przemysłowych. Matrice 600 PRO jest ściśle zintegrowany z kontrolerem lotu A3 PRO i Lightbridge 2 i wyjątkowo szybki w montażu, mimo zastosowania aż sześciu akumulatorów.

Dzięki takiej mocy ten bezzałogowiec ma zasięg aż do 5 km! Wszystkie sześć akumulatorów włącza się jednym przyciskiem, co pozwala szybko włączyć platformę. W razie awarii jednego
akumulatora w czasie lotu system utrzymuje drona w powietrzu. Matrice 600 ma także systemy chroniące przed pyłem oraz aktywne silniki chłodzące, co jest niezwykle istotne w przemysłowych zastosowaniach tego urządzenia.

Sprzęt DJI współpracuje z aplikacjami DJI GO i DJI Assistant 2. Dzięki temu w telefonie lub tablecie dostępna jest transmisja w jakości HD. Jest też wgląd do stanu baterii, siły transmisji i innych danych. To sprzęt dla profesjonalistów, więc jest w pełni kompatybilny z aplikacją SDK. Dron ma także porty API i jest w pełni kompatybilny z pozostałymi urządzeniami DJI. Można zastosować w nim system naprowadzania Guidance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.