Dlaczego młynek w ekspresie nie mieli kawy?

Dlaczego młynek w ekspresie nie mieli kawy | MatrixMedia

Każdy dzień zaczynasz od przygotowania kawy, która skutecznie stawia Cię na nogi. Niestety, dzisiaj nie wszystko poszło zgodnie z planem. Okazuje się, że Twój ekspres do kawy odmówił Ci posłuszeństwa. Urządzenie się włączyło, ale kawa się nie zmieliła. Cóż, może to tylko usterka, a może to sygnał, aby wymienić Twój ekspres na nowy. W pierwszej kolejności warto wykluczyć, dlaczego młynek w ekspresie nie mieli kawy. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dzisiejszym artykule.

 Młynek w ekspresie nie mieli kawy – jakie są przyczyny?

Jeżeli zauważyliście, że wasz ekspres nie mieli kawy to wcale nie musi oznaczać jego wymiany na nowy sprzęt. Na początek powinniście wykluczyć potencjalne usterki. Jak to zrobić? Po pierwsze, zwróćcie uwagę czy w okolicach młynka do kawy nie plącze się zagubione ziarno. Jakby nie patrzeć, to jedna z częstszych usterek, dotykająca ekspresy do kawy. Po drugie, zastanówcie się czy do swojego urządzenia zawsze wsypujecie kawę dobrej jakości. Dlaczego to takie ważne? Cóż, kawy aromatyzowane czy karmelizowane mogą oblepiać żarna. Co za tym idzie, ekspres może w końcu nie mielić kawy.

Po trzecie, sprawdźcie ustawienia młynka, które mogły zostać zmienione podczas sprzątania kuchni. Po czwarte, odpowiedzcie sobie na pytanie, jak często czyścicie ekspres i jego części. Być może młynek jak i cały ekspres jest zanieczyszczony. Jeśli wykluczyliście wszystkie, powyższe usterki to została wam jeszcze jedna opcja, czyli spalony silnik młynka. Wbrew pozorom to dość powszechna awaria, wynikająca z przeciążenia silnika młynka. No dobrze, a co zrobić w sytuacji, gdy sprawdziliście urządzenie, a ono nadal nie mieli kawy? Cóż, to jasny sygnał, aby rozejrzeć się za nowym sprzętem. Nie wiecie co wybrać? Śpieszymy z pomocą. Oto 3 polecane ekspresy do kawy.

Ekspres do kawy MIELE CM 5510 Silence Aluminium Silver

Nasz ranking ekspresów do kawy zaczynamy od modelu CM 5510 Silence Aluminium Silver, zaprojektowanego przez firmę Miele. Ten wolnostojący ekspres do kawy, może pochwalić się funkcją OneTouch for Two, która pozwala na przygotowanie dwóch aromatycznych kaw w jednym czasie, a wybór jest całkiem spory. CM 5510 Silence pozwala na przyrządzenie takich kaw jak:

  • Ristretto,
  • Espresso,
  • Cappuccino,
  • Latte Macchiato,
  • Caffe Latte,

i wiele więcej. Co jeszcze wyróżnia ten model? A no, komfort obsługi. Okazuje się, że opisywany ekspres może pochwalić się niezwykle cichą pracą. Mało tego! Jego poszczególne elementy nadają się do mycia w zmywarce. Jeżeli chodzi o smark kawy, który jak dobrze wszyscy wiemy jest ważny, to młynek żarnowy oraz funkcja AromaticSystem zadba zarówno o intensywność gorącego napoju, jak i jego aromat.

Dodatkowo użytkownicy CM 5510 Silence mogą dowolnie ustawiać indywidualne preferencje (np. stopień mielenia, programowanie ilości mielonej kawy). Obsługa Miele CM 5510 Silence jest bardzo prosta. Oczywiście to zasługa czytelnego wyświetlacza DirectSensor. Na koniec, prędzej czy później będziecie musieli wyczyścić swój ekspres. W tym przypadku polubicie się z funkcją automatycznego płukania przewodu mlekowego z pojemnika na wodę, czy komfortowymi programami czyszczenia.

Ekspres Miele CM 6360 MilkPerfection

Bez wątpienia Miele CM 6360 MilkPerfection to ekspres, który pozwoli wam przygotować aromatyczną kawę i to każdego dnia. Naturalnie nasuwa się pytanie, jaki potencjał skrywa? CM 6360 MilkPerfection pozwala na stworzenie do ośmiu indywidualnych profili użytkowników, preferujących różny smak i intensywność kawy. Ten model pozwoli przygotować kawę z perfekcyjną pianką z mleka. CM 6360 MilkPerfection przygotuje dla was wrzątek i to za sprawą jednego kliknięcia. Opisywany ekspres może pochwalić się sporą różnorodnością gorących napojów (np. Ristretto, Espresso, Cappuccino, Latte Macchiato, Espresso Macchiato). Po piąte, urządzenie pozwala na przygotowanie dwóch kaw jednocześnie, wystarczy użyć przycisku OneTouch for Two. Po szóste, programy czyszczenia pozwolą utrzymać ekspres CM 6360 MilkPerfection w najlepszym stanie. Dodatkowo, opisywany ekspres przyrządzi aromatyczną kawę, dzięki funkcji AromaticSystem. Co ciekawe, użytkownicy mogą przygotować kawę nie wstając z kanapy. Jak to możliwe? A no, za pomocą połączenia sieciowego z Miele@home.

Ekspres ciśnieniowy MIELE CM 7350

Ekspres ciśnieniowy Miele CM 7350 to nasza ostatnia propozycja, ale tak jak i pozostałe również ma wiele do zaoferowania. Ten wolnostojący ekspres do kawy, może pochwalić się funkcją OneTouch for Two, a także podgrzewaną półką, która gwarantuje idealny smak kawy o poranku. Co jeszcze? Jeżeli zależy wam na przygotowaniu napoju o intensywnym aromacie to z pewnością polubicie funkcję AromaticSystem. Co ciekawe, urządzenie pozwala na przyrządzenie aż 20 różnych napojów (m.in. Cappuccino, Ristretto, Latte Macchiato, Cappuccino Italiano, herbata japońska).

Miłośnicy kremowej pianki nie będą zawiedzeni. Cappuccinatore spełni ich oczekiwania. Jeżeli chodzi o czyszczenie ekspresu Miele CM 7350, to nie mogło być one bardziej komfortowe. Różne programy i funkcje sprawią, że opisywane urządzenie będzie w doskonałej kondycji i to o każdej porze dnia. Prawdę mówiąc, przygotowanie kawy w ekspresie Miele CM 7350 za pomocą połączenia sieciowego z Miele@home to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie wspominając o możliwości stworzenia aż 10 profilów użytkowników, które zapamiętują indywidualne preferencje ich właścicieli. To nie koniec! Miele CM 7350 może pochwalić się sensorem CupSensor, który automatycznie rozpoznaje wysokość filiżanki. Co za tym idzie, zatrzymuje dyszę w odpowiedniej pozycji. A co z czyszczeniem? Cóż, użytkownicy z jednej strony mogą myć części urządzenia w zmywarce. Z drugiej zaś, mogą korzystać z automatycznego płukania przewodu mlekowego. Podsumowując, jeżeli właśnie rozglądacie się za nowym ekspresem do kawy to z pewnością powinniście rozważyć nasze propozycje.

Kawa z ekspresu o poranku? Dlaczego nie! Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.