Wybierz doskonałą zmywarkę dla swojego mieszkania z Miele

POMYSŁ NA DOSKONAŁĄ ZMYWARKE MIELE

Jeżeli kiedykolwiek musiałeś spędzić godzinę na myciu sterty naczyń, to wiesz, jak wielkim błogosławieństwem w każdym gospodarstwie domowym jest wydajna zmywarka. Co powinnieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na kupno swojego pomocnika od „brudnej roboty”?

Zanim kupisz

Zmywarka oszczędza nasz czas. Nowoczesne urządzenia znajdują się w wysokiej klasie energetycznej oraz posiadają zaawansowane systemy regulujące zużycie wody. W praktycie korzystanie z możliwości zmywarek przynosi nieraz oszczędność większą niż zmywanie ręczne. Podstawową kwestią jest wybranie jednego z trzech rodzajów zmywarek.

Wolnostojące –  ustawiane w dowolnym miejscu pośród szafek kuchennych, bez frontu meblowego. Większość modeli posiada zdejmowany wierzch, dzięki czemu urządzenie może być zamontowane pod blatem kuchennym.

SPS53E08EU
Sprawdź naszą ofertę zmywarek wolnostojących oraz do zabudowy.
Do zabudowy- można wkomponować ją w zabudowę kuchni, a jej klapę obudować frontem meblowym tak, że nie będzie odróżniała się od reszty szafek. W przypadku tego typu zmywarek musimy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukamy urządzenia ze zintegrowanym systemem kontrolnym w całości czy częściowo. Ma to istotne znaczenie, gdy chcemy zabudować całościowo front zmywarki.

Najważniejsze parametry

Producenci najbardziej popularnych modeli prześcigają się z mnogością ciekawych funkcji. Jednak do najbardziej istotnych parametrów, które interesują użytkowników należą klasa energetyczna, efektywność zmywania oraz klasa suszenia.

Zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej zmywarki dzielą się na 7 klas energetycznych, od A do G. Każda z nich oznacza poziom zużycia energii (czyli kWh – kilowatogodzin) podczas cyklu zmywania. Różnice między poszczególnymi klasami nie są zbyt duże i wynoszą mniej więcej 0,2 kWh. Podobna klasyfikacja jest również stosowana w przypadku pozostałych parametrów. Z klasą efektywności zmywania połączona jest również tzw. pojemność znamionowa, określająca ile litrów wody zmywarka potrzebuje w trakcie pracy.

Przyjmuje się, że zmywarki o najwyższej klasie zużywają ok. litra wody na każdy komplet naczyń. Znany producent urządzeń AGD Miele wprowadził na rynek serię EcoComfort. Urządzenia z tej seri takie jak doskonała zmywarka Miele G 6200 S.C. posiadają najwyższą klasę ennergetyczną oraz specjalną pompę, która pozwala na zużycie zaledwie 6,5 litra wody na cały cykl zmywania.

Sprawdź na naszej stronie internetowej pozostałe propozycję zmywarek znanych producentów, to zmywarki, które warto wybrać. Gwarantujemy obslugę na najwyższym poziomie oraz konkurencyjne ceny. Ślędź również nasz blog – kazdego tygoodnia dzielimy się z naszymi czytelnikami przydatnymi informacjami na temat produktów AGD i RTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.