Ekonomiczna zmywarka nie tylko dla oszczędnych [Aktualizacja 2017]

zmywarka ekonomiczna

Ekonomiczna zmywarka to marzenie wszystkich pracujących zawodowo. Pozwala potraktować naczynia jak ubrania – wrzucić do automatu i zapomnieć o nich na godzinę, po czym rozwiesić/wyjąć. Warto skupić się na tym, co rozumiemy pod pojęciem „ekonomiczna zmywarka”. W dzisiejszym artykule na blogu Matrix Media, sprawdzimy kilka modeli tanich zmywarek, które znajdą miejsce w każdym domu. Jeśli dbasz o budżet rodzinny, to z pewnością zaciekawią Cię proponowane przez nas rozwiązania.

 

Zmywarka tania w utrzymaniu

 

Pamiętajmy, że ekonomiczna zmywarka w aspekcie ceny, w której ją nabywamy, to nie wszystko. Przecież głównym jej zadaniem, oprócz oszczędzania naszego czasu, jest oszczędzanie domowego budżetu każdego miesiąca. Wynika to z tego, że taki sprzęt oszczędza zarówno energię, jak i wodę. Aby tak się stało, należy również zapoznać się z podstawowymi zasadami użytkowania, by konsekwencje zakupu nie były odwrotne od zamierzonych.

Wpierw należy odpowiedzieć na pytanie, dla kogo zmywarka jest opłacalna? Kilkuosobowa rodzina z pewnością doceni oszczędność płynącą z mycia kilkudziesięciu sztuk naczyń oraz sztućców za jednym razem. Okazuje się, że teza, iż zmywarka dla dwóch osób się nie opłaca, jest błędna. W takiej sytuacji wystarczy po prostu wybrać zmywarkę w mniejszym rozmiarze, a w ciągu dnia na pewno uzbiera się wystarczająca ilość naczyń dla włączenia cyklu zmywania. Należy więc dostosować model i wielkość urządzenia do wielkości rodziny i indywidualnych potrzeb. Przykładowo, czteroosobowa rodzina może kupić zmywarkę o szerokości 60 cm, która pomieści 12-15 kompletów naczyń, natomiast rodzinie dwuosobowej świetnie służyć będzie zmywarka o szerokości 40 cm myjąca jednorazowo 8-9 kompletów naczyń.

PRZECZYTAJ NASZ PORADNIK NA TEMAT ENERGOOSZCZĘDNYCH PRALEK

Aby nasza zmywarka była ekonomiczna, a co za tym idzie energooszczędna, należy zwrócić uwagę na to, w jakiej klasie ekonomicznej się plasuje. Funkcjonuje siedem klas energetycznych zmywarek, od A do D, plus A+, A++, A+++. Ta ostatnia należy do najbardziej ekonomicznych zmywarek, jednak automatycznie wiąże się z wyższą ceną, dlatego należy zastanowić się, czy rachunki za prąd zrekompensują wyższą cenę zmywarki. Jeśli chodzi o zużycie wody, tutaj również mamy do czynienia z pewnym przedziałem średniego zużycia wody przez poszczególne zmywarki. Średnio jest to między 7 a 18 litrami wody na jeden cykl.

Wybierz energooszczędną pralkę

 

Test zmywarki ELECTROLUX ESF6800ROX

 

Zmywarką, która z pewnością kusi swą ceną i specyfikacją techniczną, jest ELECTROLUX ESF6800ROX. Jej koszt stanowi jeden z tańszych na rynku, a przy tym urządzenie mieści się w klasie energetycznej A+++ i zużywa jedynie 10 litrów wody w cyklu zmywania (ok.3m3 rocznie). Jej niewątpliwą zaletą jest bardzo niski poziom hałasu, który wynosi jedynie 39 dB.
czy warto kupić pralkę ELECTROLUX ESF6800ROX?

Dzięki niewielkiemu zużyciu wody oraz atrakcyjnej klasie energetycznej. Zmywarka ESF6800ROX firmy Electrolux okaże się rozwiązaniem jakie doceni każda Pani domu.

 

BOSCH SMS69U78EU – czy sprawdzi się w domu?

 

Zmywarka BOSCH SMS69U78EU wyposażona została w funkcjonalne programy: Auto, Economy, Pre-Rinse, Quick wash, Warming dishes oraz system ochrony szkła DuoPower czy też Sensor załadunku. Mieści się ona w klasie energetycznej A+++, zużywa jedynie 7 litrów podczas cyklu zmywania i pracuje z głośnością 44 db. Cichość oraz niewielkie zużycie wody, czynią zmywarkę SMS69U78EU bardzo wydajnym rozwiązaniem dla domu, w długim horyzoncie czasowym. Planując nasz budżet odnotujemy znaczny spadek zużycia wody, oraz oszczędność w rachunkach za prąd.
czy warto kupić zmywarkę BOSCH SMS69U78EU?

Sprawdź promocje w MatrixMedia

 

Ekonomiczna zmywarka dla oszczędnych rodzin – SIEMENS SN26V893EU

 

Nieco droższa, lecz bardziej energooszczędna i cicha, jest zmywarka SIEMENS SN26V89EU plasująca się w klasie energetycznej A+++ oraz zużywająca nawet 4 litry w specjalnie przeznaczonym cyklu i pracująca w granicach 44 db. To bardzo dobry wynik w kategorii zużycia wody. Mniej zapotrzebowania w wodę to również mniejsze zużycie środków czyszczących.
czy warto kupić zmywarkę SIEMENS SN26V893EU?

Poznaj wyjątkową ofertę zmywarek w MatrixMedia. Odwiedź nasz sklep AGD i RTV i wybierz najlepsze rozwiązania dla swojego domu. W naszym sklepie znajdziesz rozwiązania na każdą kieszeń oraz wyjątkowe opcje ratalne.