Telewizor do odbioru telewizji cyfrowej – niezbędny wymóg cyfryzacji

Telewizor do odbioru telewizji cyfrowej

Telewizor do odbioru telewizji cyfrowej stał się wymogiem przemian jakie serwuje nam postęp. A sama telewizja cyfrowa stała się ostatnimi czasy bardzo nośnym tematem, za sprawą stopniowego wyłączania telewizji analogowej w Polsce i Europie. Z naziemnej telewizji analogowej zrezygnowały już m.in. Luksemburg i Holandia, Niemcy, Łotwa, Czechy, Litwa, Włochy, Wielka Brytania. Polska jest w trakcie tego procesu. W ustawie o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej ustalono ostateczny termin całkowitego wyłączenia telewizji analogowej – 31 lipca 2013. Rumunia, Bułgaria oraz Węgry zamykają listę w 2015 roku. Naziemna telewizja analogowa wyłączana jest w siedmiu etapach, obejmujących poszczególne regiony Polski.

Telewizyjna rewolucja

W Polsce o telewizji cyfrowej zrobiło się ostatnio głośno poprzez kwestię nowopowstałej platformy nc+, która została utworzona z połączenia telewizji n i Cyfry+. Wywołało to wiele kontrowersji wokół nowej oferty i dostępnych pakietów. Przypomnieć należy bowiem, że wielu Polaków od dawna korzysta z cyfrowej telewizji, która oferuje większą ilość programów i dodatkowych udogodnień. Kwestię oceny nowej platformy pozostawiamy do oceny czytelników [Prosimy o opinie poprzez nasz Fanpage na Facebooku]

Dlaczego telewizja cyfrowa jest lepsza od analogowej?

Wyłączenie analogowej telewizji naziemnej to konieczność narzucona przez Unię Europejską. Ale co tak naprawdę niesie za sobą telewizja cyfrowa dla odbiorcy? Po pierwsze, nowoczesną jakość dźwięku i obrazu. Wyłączanie naziemnej telewizji analogowej odbywa się praktycznie bezboleśnie dla odbiorców, natomiast korzyści tej decyzji jest wiele. Oprócz wyższej jakości obrazu bez tzw. śnieżeń czy odbić, odbiorca może cieszyć się dodatkowym uatrakcyjnieniem przekazu w formie aktualnego programu telewizyjnego, opcji ustawienia przypomnienia o programie nadawanym w przyszłości, planowania nagrań, układania listy ulubionych kanałów czy wyświetlania poszerzonego opisu nadawanych programów.

Jak można odbierać telewizję cyfrową?

Wracając do tematu – telewizor do odbioru telewizji cyfrowej jest niezbędny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej lub dołączany do telewizora tzw. set-top box (STB), który jednak jest rozwiązaniem mniej wygodnym niż zintegrowany tuner dvb-t. Dla tych, którzy wygodę stawiają na pierwszym miejscu radzimy sprawdzenie czy odbiorniki telewizyjne posiadają wbudowany dekoder. W ofercie sklepu Matrixmedia możecie wybierać telewizory z wbudowanym dekoderem, które zostały automatycznie przygotowane przez producenta na trwające właśnie zmiany dotyczące wygaszania analogowej telewizji naziemnej. Na przełomie maja i czerwca dokona się przejście na platformę cyfrową na największym obszarze Polski. Nie zwlekaj z wymianą starego odbiornika. Sprawdź ofertę sklepu Matrixmedia.