Prezent komunijny dla chłopca

prezenty komunijne dla chłopca

Prezent komunijny dla chłopca – jeśli mamy w rodzinie dziewięciolatka, z pewnością zaczynamy zastanawiać się nad tą kwestią. Mimo że za oknem nadal zima, bardziej przezorni odliczają już czas do połowy maja, zdając sobie sprawę, że na wybranie prezentu zostało im niespełna 1,5 miesiąca. Lepiej na spokojnie zastanowić się nad pomysłami i wcieleniem ich w życie niż później biegać od sklepu do sklepu i niepotrzebnie narażać się na dodatkowy stres. Szczególnie, gdy jesteśmy rodzicami czy chrzestnymi wspomnianego dziewięciolatka. Najważniejsze jednak to nie wpadać w skrajności i nie ulegać presji, która nigdy nie jest dobrym doradcą.

Od czego zacząć?

Zdajemy sobie sprawę, że współcześnie na pewno wiele dzieci przykłada większą wagę do prezentu niż do duchowych przeżyć, jednak my – dorośli  – powinniśmy z rozsądkiem podejść do sprawy. Po pierwsze, musimy wziąć pod uwagę zasobność naszego portfela. Jeśli stać nas na droższy prezent – czemu nie, ale jeśli wręcz przeciwnie – bez problemu znajdziemy coś tańszego a równie satysfakcjonującego dla dziewięciolatka. Po drugie, znaczenie może mieć również stopień pokrewieństwa. Mimo wszystko, nadal powszechnie oczekuje się na przykład od chrzestnych bardziej okazałego prezentu niż od dalszych krewnych.

Prezenty komunijne, które zaczwycą każdego chłopca

Ale przejdźmy do konkretów: jakie są najmodniejsze prezenty komunijne dla chłopca? Wiele prezentów popularnych dawniej dziś jest jedynie dodatkami. W związku z boomem na nowe technologie zegarek czy łańcuszek niekoniecznie będą spełnieniem marzeń chłopca na komunię. W tamtym roku wyjątkowo popularnymi prezentami były laptopy (sprawdź jaki warto wybrać laptop), smartfony oraz konsole do gier. Quady, jakkolwiek oryginalne i robiące wrażenie, nie są bezpieczne dla dzieci w wieku 9 lat. W związku z tym nie polecamy tego typu ekstrawagancji.

Mamy dwie propozycje, tańszą i droższą: wieżę SONY CMT-FX205 oraz konsolę PS3 Super Slim 12 GB z dwoma grami. Wieża SONY CMT-FX205 to prezent, można by rzec, uniwersalny. Przestrzenne dźwięki ulubionej muzyki sączące się z dobrej jakości głośników ucieszą prawdopodobnie każdego. Natomiast PS3 Super Slim 12 GB to już wyższa forma rozrywki i marzenie niejednego dziewięciolatka. Konsola umożliwi granie w jakości High Definition i stereoskopowym 3D, oglądanie filmów na płytach Blu-ray Disc i korzystanie z bezpłatnego dostępu do PlayStation Network.

Wraz z ukłonem w stronę nowoczesności nie zapominajmy o jakimś tradycyjnym dodatku do prezentu, który chłopiec będzie miał na pamiątkę swojej pierwszej komunii świętej.