Jak będą wyglądały telewizory przyszłości?

telewizory-przyszlosci

Telewizory ciągle się zmieniają. Producenci wymyślają nowe kształty, pracują nad nowymi technologiami. XXI wiek to czas zmian w tym temacie. Użytkownicy chcą posiadać wyraźniejsze, większe odbiorniki, z innowacyjnymi funkcjami. A co będzie za pięć, dziesięć lat? Wydaje Ci się, że nie można stworzyć już nic innowacyjnego? Poznaj koncepcje telewizorów przyszłości.

1. Zwijany telewizor

Dziwią Cię telewizory z wygiętym ekranem? Co powiesz na zwijany odbiornik? Już dwie firmy SAMSUNG i LG wypuściły projekty, a nawet prototypy takich urządzeń. Telewizor będzie można bez obaw zwinąć niczym obecnie ekran projektora. Wówczas transport sprzętu stanie się dużo łatwiejszy. Będzie można go również przechowywać w dowolnym miejscu. Nie będziemy musieli się przejmować, czy odbiornik ładnie wygląda w naszych wnętrzach. Jak to możliwe? Aby sprzęt mógł sprawnie funkcjonować wykorzystywane będą do jego produkcji wyświetlacze LCD z podświetlaniem LEDowym lub organiczne matryce OLED. Chociaż model telewizora zwijanego zaprezentowano na targach, w tym roku nie jest on jeszcze dostępny w sprzedaży.

2. Internet rzeczy

Internet rzeczy to nowoczesna koncepcja, według której jednocześnie identyfikowalne przedmioty, urządzenia mogą gromadzić, przetwarzać lub wymieniać różne dane, wykorzystując do tego pośrednictwem sieci komputerowej. Jednym z tych urządzeń ma być właśnie telewizor. Rozwój koncepcji Internetu Rzeczy może wpłynąć na nasze rzycie i technologię. Firma Samsung uważa, że będzie ona również rzutowała na rozwój telewizorów. Telewizor poprzez zgromadzone informacje będzie mógł wykonywać różne czynności np. sam włączy nam ulubiony kawał telewizyjny, zasłoni rolety, włączy klimatyzację. Telewizory przyszłości mają pełnić funkcje komunikacyjną, nie tylko rozrywkową. Telewizor przyszłości będzie zatem naszym małym centrum dowodzenia w domu. Dodatkowo będzie sporo wiedział na nasz temat 🙂

Zobacz naszą ofertę telewizorów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.