Jak dbać o baterię w telefonie podczas letnich upałów?

Bateria w telefonie jak dbać | MatrixMedia

Piękna pogoda dopisuje i bardzo dobrze! Ogólnie rzecz biorąc wysokie temperatury jakoś mocno Wam nie przeszkadzają, ale zauważyliście, że bateria w Waszych smartfonach rozładowuje się szybciej. I tu rodzi się pytanie, czy to ten moment, w którym powinniście rozważyć wymianę urządzenia na nowszy model? Spokojnie! Źródłem problemu może okazać się nie potencjalna awaria, a bateria w telefonie, która nie radzi sobie podczas szalejących upałów. Zatem jak dbać o nią latem? Szczegóły poniżej.

Bateria w telefonie – jak dbać?

Dobre pytanie. Podczas letnich upałów powinniście nie tylko dbać o odpowiednie nawodnienie, ochronę skóry, ale również o elektroniczne urządzenia, jak smartfon. Przecież to właśnie to urządzenie pozwala Wam słuchać dźwięków ulubionej muzyki podczas wylegiwania się na plaży, oglądanie filmów, śledzenie relacji znajomych czy tworzenie wyjątkowych, wakacyjnych wspomnieć. Niestety, wysokie temperatury nie są łaskawe dla sprzętów elektronicznych. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak dbać o baterię w telefonie podczas letnich upałów? Podpowiadamy.

Urządzenia trzymajcie oddzielnie

Zgadza się! Jeżeli planujecie zdobywać górskie szczyty lub zaznawać błogiego lenistwa przy basenie musicie pamiętać, aby nie trzymać waszych elektronicznych urządzeń (np. smartfon, tablet, czytnik e-booków) obok siebie. Dlaczego? Każde z nich wydziela ciepło, a w bezpośrednim połączeniu to ciepło się generuje. Tak, Mili Państwo – kłania się fizyka. Zatem pamiętajcie, aby każdy elektroniczny sprzęt lądował w osobnej przegródce.

Telefon nie może zostać w aucie

Pragniecie, aby Wasz telefon służył przez długi czas? Zatem podczas letnich upałów nie możecie go zostawiać w aucie. Niestety, samochód pozostawiony na pełnym słońcu nagrzewa się. Co za tym idzie, jego wnętrze osiąga ekstremalne temperatury. Jak możecie się słusznie domyślać, nie są one łaskawe wobec baterii w Waszym telefonie. Jeżeli urządzenie zostanie w samochodzie, musicie się liczyć z tym, że Wasz smartfon nie będzie miał, jak odprowadzać ciepła, a temperatura jego baterii będzie o wiele wyższa, niż powinna. Co w konsekwencji może prowadzić nie tylko do szybszego rozładowywania baterii, ale i awarii.

Unikaj ładowania na słońcu

Jeżeli chodzi o miejsce ładowania to musicie pamiętać, aby nie ładować baterii w telefonie na słońcu. Naturalnie chodzi nam o korzystanie z powerbanków w miejscach mocno nasłonecznionych. Jeśli widzicie, że Wasz telefon wkrótce padnie, może lepiej zaopatrzyć się w ładowarkę fast charge, która naładuje telefon przed wyjściem i to o wiele szybciej? Decyzja należy do Was.

Telefon musi oddychać

Bądź co bądź, Wasz telefon podczas letnich upałów dusi się przy bezpośrednim kontakcie. Zatem co powinniście zrobić? A no, pozwolić mu „oddychać”. W takim wypadku zrezygnujcie z noszenia telefonu w kieszeni czy torebce zawieszonej na biodrach. Bez wątpienia Wasz sprzęt poczuje ulgę. Oczywiście dobrze by było, zamienić grube etui na jego letnią wersję.

Zrezygnuj z niepotrzebnych aplikacji

Zakładając, że nie korzystacie ze wszystkich aplikacji jednocześnie, podczas upalnych dni powinniście zrezygnować z niepotrzebnych aplikacji, zwłaszcza tych pracujących w tle. Okazuje się, że to właśnie aplikacje wpływają na kondycję baterii, a także temperaturę urządzenia. Dobrze by było, również wyłączyć Bluetooth, Wi-Fi, GPS. Im mniej aplikacji pracuje, tym temperatura Waszego urządzenia będzie niższa. Jedno jest pewne, jeżeli zastosujecie się do powyższych rad, ochronicie baterie w Waszych telefonach przed letnimi upałami.

Rozglądasz się za nowym smartfonem? Zatem nie czekaj i poznaj ofertę sklepu MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.