Najlepsze smartwatche dla aktywnych

blog-sierpien-2023-zegarek

Monitoruj swoje osiągnięcia – najlepsze smartwatche dla aktywnych!

Trenujecie już od kilku miesięcy i efekty ciężkiej pracy są już widoczne. Niemniej, coraz częściej rozważacie zakup sprzętu, który pozwoli monitorować Wasze osiągniecia i to w czasie rzeczywistym. Mało tego! Odwiedziliście kilka lokalnych sklepów, ale ilość dostępnego asortymentu nie ułatwiło podjęcia jednoznacznej decyzji. Cóż, okazja nie mogła być lepsza. W dzisiejszym artykule skupimy się na najlepszych smartwatchach dla aktywnych. Gotowi? Zaczynamy!

 

Smartwatch dla aktywnych – czy warto?

Wiele osób rozważających zakup smartwatcha dla aktywnych zadaje sobie pytanie, czy rzeczywiście warto zdecydować się na jego zakup? Cóż, to indywidualna decyzja. Niemniej, tego rodzaju sprzęt pozwala nie tylko monitorować aktywność fizyczną, ale również ważne parametry życiowe (np. poziom pułapu tlenowego, EKG). Dodatkowo informacje zebrane przez smartwatcha, mogą poprawić technikę biegu, jak i innych wykonywanych ćwiczeń. W dzisiejszym artykule skupimy się na smartwatchach zaprojektowanych przez firmę Samsung, która w swoich projektach wprowadziła szereg ciekawych rozwiązań dla osób aktywnych.

 

Samsung Galaxy Watch6 Classic

Naszą pierwszą propozycją smartwatcha dla aktywnych jest oczywiście flagowiec zaprojektowany przez firmę Samsung, który swój debiut zaliczył podczas lipcowego Samsung Galaxy Unpacked 2023. Mowa tu oczywiście o Galaxy Watch6 Classic. W ofercie naszego sklepu znajdziecie go w aż trzech odsłonach:

Naturalnie nasuwa się pytanie, co je różni? A no, rozmiar wyświetlacza (tzn. 43 mm, 47 mm) oraz sposób łączności (tj. LTE, Bluetooth). Nim przejdziemy do oczywistych zalet Samsung Galaxy Watch6 Classic, to z pewnością musimy poświęcić nieco uwagi, estetyce jego wykonania, a jest na czym zawiesić oko. Smukły, okrągły korpus ze stali nierdzewnej doskonale prezentuje się na ręce. Z kolei paski można odczepiać za pomocą jednego przycisku – to takie proste.

 

Czytelny wyświetlacz

Czym byłby smartwatch bez wyświetlacza? A Samsung Galaxy Watch6 Classic ma się czym pochwalić. Ekran (1.31” lub 1.47”) wysokiej rozdzielczości, został zamknięty w wąskiej ramce. Z pewnością do gustu użytkowników przypadnie funkcja Always-On-Display. To właśnie ona wyświetla godzinę oraz inne, cenne informacje na ekranie smartwatcha. Co więcej, Samsung postanowił ulepszyć obrotowy pierścień i dobrze na tym wyszedł. Jego estetyka wykonania nawiązuje do kultowych nurkowych zegarków. Z kolei płynność przewijania pozwala na intuicyjne sterowanie ekranem. O czym jeszcze powinniście wiedzieć? O wytrzymałej baterii! Okazuje się, że Galaxy Watch6 Classic działa przez około 40 godzin i to na jednym, pełnym ładowaniu.

 

Przydatne funkcje

Pewnie zastanawiacie się jakie przydatne funkcje posiada smartwatch Galaxy Watch6 Classic? Cóż, tak jak w innych modelach smartwatchy Samsung, tak i w najnowszym flagowcu użytkownicy mogą płacić za swoje transakcje zbliżeniowo z Google Pay, korzystać z map i nawigacji Google, łatwo przenosić aplikacje ze swojego smartfona Galaxy czy odtwarzać ulubione piosenki z YouTube Music. Dodatkowo użytkownicy Galaxy Watch6 Classic wyposażonego w łączność LTE mogą mieć swobodny dostęp do połączeń i wiadomości, nawet gdy ich smartfon nie jest w pobliżu. Nie schodząc z tematu, użytkownicy mogą odbierać połączenia, nagrywać dźwięki czy sprawdzać stan słuchawek. Samsung i w tym modelu postanowił wykorzystać funkcję monitorowania snu. Detekcja chrapania oraz porady trenera snu mogą znacznie wpłynąć na jakość odpoczynku użytkownika, a przecież zdrowy sen ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Co jeszcze? Z pomocą Galaxy Watch6 Classic jego użytkownicy mogą monitorować tętno i rytm serca, kontrolować ciśnienie i saturację, ustalać optymalny poziom intensywności treningu, czy monitorować skład ciała. Dodatkowo urządzenie zbiera informacje o treningu, które mogą ułatwić dopasowanie tempa biegu i rodzaju wykonywanych ćwiczeń do poziomu kondycji właściciela Galaxy Watch6 Classic.

 

Samsung Galaxy Watch5 Pro

Jak możecie się słusznie domyślać, smartwatch Galaxy Watch6 Classic do godny zastępca smartwatcha Galaxy Watch5 Pro. Oczywiście ten model ma wciąż wiele do zaoferowania, a w naszym sklepie znajdziecie go w dwóch odsłonach:

Z pewnością estetyka Galaxy Watch5 Pro robi dobrą robotę, tak samo jak pojemna bateria 590 mAh, która pozwala aż na 20 godzin pracy w trybie ciągłego pomiaru GPS lub do 80 godzin w ramach normalnego użytkowania. Mało tego! Szafirowe szkło, które pokrywa tarczę, chroni Galaxy Watch5 Pro przed potencjalnymi uszkodzeniami. Oczywiście sporym atutem tego urządzenia jest możliwość importowania trasy w formacie GPX. W efekcie jego użytkownicy nigdy nie zboczą z trasy, za sprawą głosowych wskazówek i wibracyjnych alertów. Co więcej, powrót nie stanowi żadnego problemu. Dlaczego? A no, funkcja prowadzenia wstecz stworzy trasę powrotną.

Nie schodząc z tematu, użytkownicy Galaxy Watch5 Pro mogą wyznaczyć nowe, treningowe cele i jednocześnie monitorować pracę ich organizmu. Prywatny trener personalny? To możliwe! Naturalnie, Samsung i w tym modelu wprowadził funkcję śledzenia regeneracji i pomiaru pułapu tlenowego, analizę składu ciała, sensor EKG, sensor przepływu krwi oraz funkcję monitorowania chrapania i snu.

 

Alternatywa dla kobiet

Nie da się ukryć, że opisane modele posiadają szereg przydatnych funkcji. Niemniej, ze względu na dość spory rozmiar tarczy, nie do końca mogą odnaleźć się na kobiecej ręce. I w tym temacie koreański producent nie zawiódł. Samsung stworzył damskiego smartwatcha – Galaxy Watch5 SM-R905 LTE 40mm Rose Gold. Jaki potencjał skrywa? Cóż, jego użytkowniczki mogą monitorować swoją aktywność, określać cele fitness w oparciu o analizę składu ciała, śledzić regenerację organizmu i mierzyć swój pułap tlenowy, kontrolować ciśnienie i saturację, a także regularnie sprawdzać stan własnego serca (tj. sensor EKG). Oczywiście i w tym modelu Samsung proponuje użytkowniczkom trening snu, a także daje pełen dostęp do aplikacji Google. Płatność zegarkiem z Google Pay? Z Galaxy Watch5 SM-R905 LTE 40mm Rose Gold to możliwe!

 

Nie wiesz jaki smartwatch wybrać? Nie czekaj i poznaj ofertę MatrixMedia.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.