Jak wybrać myjkę ciśnieniową? Sprawdź nasze porady!

myjka ciśnieniowa karcher

Myjka ciśnieniowa to bardzo popularne urządzenie, za pomocą którego możemy szybko wyczyścić samochód, motor, a także znacznie przyspieszyć porządki wokół naszego domu. Sprzęt tego rodzaju jest również przydatny do czyszczeniu sprzętu budowlanego czy powierzchni przemysłowych. O czym warto pamiętać przy wyborze myjki ciśnieniowej, by spełniła nasze oczekiwania? Czytajcie!

Po co Ci myjka ciśnieniowa?

 

Zanim kupimy myjkę ciśnieniową musimy się zastanowić, w jaki sposób będziemy jej używać. Inne parametry będą bowiem dla nas bardziej odpowiednie w przypadku okazjonalnego czyszczenia roweru, a inne, jeśli szukamy sprzętu do mycia warsztatu samochodowoego. Parametr, o którym powinnismy pamiętać w tym wypadku to przede wszystkim ciśnienie. Jesli nie będziemy zbyt mocno eksploatować swojego sprzętu, to może nam wystarczyć myjka, która jest w stanie wygenerować ciśnienie do 150 barów. Jeśli natomiast będzie ona wykorzystywana częściej, to lepszym wyjściem będzie myjka z przedziału 150 – 500 barów. To znacznie bardziej wydajny sprzęt, jednak trzeba się w tym przypadku liczyć się ze znacznie wyższym kosztem. Do wykorzystania przemysłowego powinniśmy się zdecydować na sprzęt jeszcze mocniejszy.

Sprawdź myjki ciśnieniowe Karcher

 

Rodzaje napędu w myjkach ciśnieniowych

 

Istnieje kilka rodzajów napędu w myjkach ciśnieniowych. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście napęd elektryczny. Jeśli szukasz myjki to domu i ogrodu, to może być to dla Ciebie najbardziej oczywisty wybór. Takie sprzęty najlepiej sprawdzają sie w domowych warunkach, ponieważ wystarczy je podłączyć do gniazdka i rozpocząć porządki. Jeśli szukamy myjki przemysłowej, to warto rozważyć zasilanie trójfazowe.

Innym rozwiązaniem jest hybrydowe zasilanie. Możemy korzystać z myjki w podobny sposób, jak to miało miejsce w poprzednim przypadku, ale producent oferuje nam ponadto możliwość wykorzystania wbudowanego akumulatora, dzięki któremu możliwe będzie użycie myjki w miejscach, w których dostęp do gniazkda elektrycznego będzie utrudniony.

Ostatnim rozwiązaniem są silniki spalinowe. Jest to raczej rodzaj zasilania, który jest wykorzystywane przez myjnie lub duże przedsiębiorstwa. Często z takich myjek korzystają służby, które zajmują się sprzątaniem miasta.

 

Parametry myjek ciśnieniowych

 

Zanim kupimy myjkę ciśnieniową warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jednym z nich jest z całą pewnością ciśnienie. Do użytku domowego wystarczą nam myjki z zakresu 80 – 160 barów. Jeśli jednak zależy nam sprzęcie z półki przemysłowej, musimy postawić na sprzęt, który wygeneruje przynajmniej 200 barów.

Bardzo istotna jest także wydajność tłoczenia wody. Ten parametr określa ilość wykorzysytywanych litrów wody w ciągu godziny. I znowu w domowych warunkach wystarczające będzeie 300 – 500 litrów, jednak do profesjonalnego użycia konieczne może być nawet 2000 litrów.

Nie bez znaczenia jest rónież moc napędu. Dla domowego użytku użytku wystarczające będzie 1,4. Profesjonaliści powinni postawić na 2kW lub więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.