Jakie słuchawki do PlayStation?

Słuchawki do PlayStation

Jeśli nie chcesz przeszkadzać domownikom dźwiękami ze swojej ulubionej gry, a jednocześnie chcesz się cieszyć wysoką jakością dźwięku na poziomie, który Ci odpowiada, to z całą pewnością słuchawki do konsoli są produktem dla Ciebie. Jak jednak wybrać takie, które spełnią Twoje oczekiwania? Kupować produkt Sony, czy może innego producenta? Postawić na model z mikrofonem czy bez? Tego wszystkiego dowiesz się już za chwilę.

Czy kupować słuchawki Sony do konsoli?

 

Kiedyś nie mieliśmy tego problemu. Przed aktualizacją softu do naszego PS4 można było podpiąć jedynie produkt Sony. Protesty graczy skłoniły jednak japońską firmę do wprowadzenia łatki, która znosi to ograniczenie. Czy teraz możemy skorzystać z każdego dostępnego modelu, który możemy kupić na rynku? Okazuje się, że nie.

Nasz Headset musi być kompatybilny z konsolą. Jeśli o to nie zadbamy, to dźwięk, który będzie wydobywał się z naszych słuchawek może byś spłaszczony, a przestrzenne brzmienie może być w ogóle nie wspierane. W przypadku dedykowanych modeli mamy pewność, że będą one współpracowały doskonale z naszą konsolą. Jeżeli natomiast zdecdujemy się na zakup produktu innej firmy, to na pewno konieczne będzie sprawdzenie kompatybilności, by nie wyrzucić swoich pieniędzy w błoto.

 

Parametry słuchawek do PlayStation

 

Jednym z najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę jest oczywiście pasmo przenoszenie dźwieku. Obecnie na rynku dostępne są modele słuchawek, które mogą odtwarzać dźwięki z całego zakresu słyszalnego dla człowieka, czyli z 16 Hz do 20 kHz. Są to oczywiście droższe modele i w tańszych odpowiednikach spotkamy się najczęściej z pasmem 20 Hz do 20 kHZ.Najlepiej wybierać największy zakres.

Nie musimy jednak szukać sprzętu z dodatkowym podbiciem basu, ponieważ przy dłuższej grze okaże się to męczące i utrudni nam rozumienie komunikatów od pozostałych graczy.Pamiętajmy również o tym, by postawić na lekkie słuchawki, które nie będą obciążać naszej głowy i szyi.

Sprawdź słuchawki Sony do PlayStation

 

Pamiętaj o jakości wykonania

 

Dobrej jakości słuchawki posłużą nam przez długi czas. Z tego powodu warto postawić na wysoką jakość ich wykonania. O czymp przede wszystkim warto pamiętać, by nasz sprzęt nie zużył się zbyt szybko i był komfortowy w użytkowaniu?

Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie słuchawek,które obszyte są skórą lub innym miękkim i jednocześnie oddychajacym materiałem. Wielogodzinne sesje w złej jakości słuchawkach do konsoli mogą bowiem doprowadzić do odparzenia naszych uszu.

Jeśli zdecydowaliśmy się na słuchawki przewodowe, to pamiętajmy o tym, by sprawdzić długość, a także jakość przewodu. Na uszkodzenia szczególnie narażony jest fragment przy mini-jacku. Dobrze, by był on odpowiednio wzmocniony.

 

Czy kupować słuchawki z mikrofonem?

 

Tak naprawdę zależy to od tego, czy gramy w tryb multiplayer. W takich przypadakch dobry mikrofon może znacznie poprawić komfort Waszej gry, a także zwiększyć szansę na zwycięstwo Waszego teamu. Jeśli jednak gracie zawsze solo, to może się okazać to zbędnym gadżetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.