Jaką kamerę wybrać w 2014 roku?

Jaką kamerę wybrać w 2014 roku

Ślub, chrzest, wycieczka marzeń, pierwsze kroki dziecka lub rodzinny grill – jest wiele momentów w życiu, które warto uwiecznić. Nic prostszego. Wystarczy kupić kamerę! W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaką kamerę wybrać w 2014 roku?

Wymieramy kamerę

Zapewne znajdą się osoby, które stwierdzą „po co mi kamera, skoro mam taki tryb w komórce”. W niektórych przypadkach takie myślenie się sprawdzi. Jednak oczywistym jest, że różnica pomiędzy nagrywaniem kamerą a smartfonem jest ogromna. Słaby dźwięk, niewyraźny, falujący i często zaciemniony obraz, do tego jeszcze klatkowanie i przy oglądaniu na ekranie telewizora piksele wielkości pudełka od zapałek – to niestety poziom obrazu nagrywanego telefonem. Aby uzyskać doskonałą jakość, trzeba zainwestować w urządzenie przystosowane do filmowania, a nie do rozmów telefonicznych.

Wybór jest olbrzymi, my przedstawimy trzy modele dostępne w naszym sklepie.

SONY HDR-PJ530E B

HDR-PJ530E B to innowacyjne urządzenie zaprojektowane przez firmę Sony. Efektywna liczba pikseli 2,29 Mpx oraz stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem (od szerokiego kąta do teleobiektywu) pozwolą cieszyć się doskonałą jakością filmów i zdjęć. Automatyczny, scena nocna, wschód lub zachód słońca, ognie sztuczne, krajobraz, portret, reflektory, plaża, śnieg to tryby tematyczne, jakie posiada Kamera HDR-PJ530E B. Ponadto obsługuje ona takie formaty zapisu jak: fotografie: zgodność z DCF 2.0, zgodność z Exif 2.3, zgodność z MPF Baseline, film: Zgodność z formatem AVCHD 2.0: MPEG4-AVC/H.264.

SONY HDR-AS100V Action Cam

Druga kamera to model SONY HDR-AS100V Action Cam, czyli godna konkurencja GoPro. Action Cam pozwala na pokazanie zdarzeń z własnej perspektywy. Została wyposażona w technologię Wi-Fi®, optykę Carl Zeiss® i stabilizator obrazu SteadyShot. Dzięki wytrzymałej obudowie możesz jej używać w śniegu, błocie i wodzie. Ważąca jedyne 92 gramy, kamera Action Cam jest wyjątkowo lekka, a jednocześnie całkowicie pyłoszczelna i wodoodporna do głębokości 60 metrów (w dołączonej obudowie). Stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem eliminuje drgania i skoki, dzięki czemu nagrany obraz jest płynny i ostry. Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwia podłączenie smartfona lub tabletu i zdalne sterowanie kamerą. Także tworzenie ujęć, rozpoczynanie i kończenie zapisu czy sprawdzanie nagrań możesz wykonać z urządzenia mobilnego. Dostępnych jest 5 trybów nagrywania, w tym HD slow (2x) i HD super slow (4x). Dzięki nim zobaczysz wszystko w zwolnionym tempie i zauważysz ewentualną koniecznśsć poprawienia np. techniki nagrywania. Duże, łatwe w użyciu przyciski na kamerze Action Cam pozwalają na swobodne naciskanie, kiedy mamy mokre ręce, lub kiedy są w rękawiczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.