Jaki telewizor 3D wybrać?

Jaki telewizor 3D wybrać?

Telewizory 3D są obecnie uważane za swoisty standard, jeśli chodzi o wyposażenie każdego domu. Bogata oferta producentów produktów RTV pozwala przebierać w modelach różniących się pod kątem funkcji oraz dodatków. W dzisiejszym wpisie MatrixMedia skoncentruje się na cechach telewizorów 3D wykorzystanych w naszym domowym centrum rozrywki. Innymi słowy odpowiemy na pytanie „jaki telewizor 3D wybrać?”

Innowacyjne funkcje

Twórcy znanych marek telewizorów od lat przyzwyczajają nas do licznych innowacyjnych funkcji. Dzięki temu korzystanie z telewizora pozwala nam się poczuć jak w futurystycznym filmie. Mowa tu oczywiście o takich funkcjach jak sterowanie urządzeniem za pomocą gestu lub głosu. Zastosowanie podobnych opcji wspaniale urozmaica czas spędzony przed domowym centrum rozrywki. Nie można zapominać o funkcji smart, która jest dzisiaj standardowym wyposażeniem każdego telewizora. Śledząc postęp w dziedzinie nowoczesnych aplikacji dla telewizorów, możemy śmiało zauważyć, że twórcy największy nacisk kładą na rozwijanie telewizorów 3D.

4K

Kolejną wielką zaletą telewizorów 3D jest wprowadzenie rozdzielczości 4K czyli ultra HD. Dzięki temu jakość obrazu, kolory i szczegóły są jeszcze lepiej uchwycone niż w odbiornikach Full HD. Rozdzielczość 4K dla telewizorów wynosi 3840×2160 w formacie 16:9. Jakość wyświetlanego obrazu zachwyca głębią kolorów oraz odwzorowaniem detali. Co ciekawe, wśród odbiorników oferujących tak wysoką rozdzielczość, wszystkie to telewizory 3D. Dodatkowo ofertę producentów takich jak Philips można poszerzyć o opcję Ambilight, która wprowadza zupełnie nową jakość kolorów. Niestety jest ona dostępna jedynie dla użytkowników telewizorów 3D. Ponizej przedstawiamy rewelacyjny model 4K 3D SONY KD-49X8505. 

Klasa energetyczna

Chociaż wiele funkcji telewizorów 3D przemawia na ich korzyść, musimy zwrócić uwagę na dwa negatywne aspekty. Pierwszym z nich jest wyższa cena urządzeń, co nie powinno jednak dziwić. Nie byłoby zbyt korzystne dla producentów sprzedawanie telewizorów 3D w cenach zbliżonych do jakości 2D. Za lepsze wrażenia estetyczne obrazu musimy więc zapłacić. Wybór zawsze pozostaje w rękach klienta. Telewizor 3D kosztować nas będzie kilka tysięcy złotych, jednak mnogość funkcji oraz jakość produktu jest bez wątpienia wyższa.

Drugim popularnym „przeciw” dla telewizorów 3D jest duże zużycie prądu. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że wiele obecnych modeli to produkty w klasie ekologicznej. Porównywalnie w klasie A++ i A+ znajdziemy więcej modeli 3D niż telewizorów 2D. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sklepu MatrixMedia oraz lektury pozostałych artykułów. Mamy nadzieje, że niniejszy wpis pomógł odpowiedzieć na pytanie, jaki wybrać telewizor 3d?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.