Jesień w jakości 4K – jaki telewizor wybrać na wieczory filmowe?

Telewizor na wieczory filmowe | Matrixmedia

Wieczory filmowe w domu? Brzmi jak świetny plan! Zasadniczo macie tylko jeden problem. Jaki? Niestety, Wasz obecny telewizor raczej nie spełnia kinowych standardów i właśnie z tego powodu, rozglądacie się za nowym sprzętem. Od czego macie nas? W dzisiejszym artykule skupimy się na telewizorach w jakości 4K, które dostarczą Wam rozrywki podczas jesiennych wieczorów. Gotowi? Zaczynamy.

Telewizor na wieczory filmowe – jaki sprzęt wybrać?

Dobre pytanie. Jeżeli rozglądacie się za telewizorem na jesienne wieczory filmowe, w pierwszej kolejności powinniście zwrócić uwagę na parametry jak jakość obrazu. Dlaczego to tak, ważna informacja? Cóż, im lepsza jakość, tym obraz jest bardziej wyraźny i bogatszy w szczegóły. Oczywiście musicie pamiętać, że telewizory 4K mają aż cztery razy większą rozdzielczość ekranu niż modele Full HD. Zdajemy sobie sprawę, że nic tak nie przemawia do człowieka, jak przykłady. Zatem to chyba dobry moment, abyście poznali nasze propozycje telewizorów w jakości 4K.

Kolory nigdy nie były tak żywe

Samsung OLED 55″ QE55S90C to nasza pierwsza propozycja telewizora na jesienne wieczory. Pewnie zastanawiacie się co wyróżnia ten konkretny model? A no, wykorzystana technologia Samsung OLED. To właśnie ona gwarantuje niezwykle żywe kolory, a także głęboką czerń i czystą biel. Aby tego było mało, za sprawą samoemisyjnych pikseli oraz Quantum Dot użytkownicy Samsung OLED 55″ QE55S90C mogą cieszyć się realistycznymi, niezwykle wyraźnymi oraz jaśniejszymi kolorami. Wisienką na torcie jest neuronowy procesor AI Quantum 4K, który dokładnie analizuje dane wyświetlanego obrazu. Mimo wszystko, nie możemy zapominać, że ten model gwarantuje idealną wręcz dynamikę obrazu, czyli taką bez jakichkolwiek rozmyć i opóźnień.

Jak to możliwe? Cóż, Samsung OLED 55″ QE55S90C został wyposażony w zaawansowany upłynniacz ruchu Pro. Żadna jakość obrazu nie może się obejść bez doskonałego dźwięku. W tym wypadku Samsung spisał się na medal. Telewizor Samsung OLED 55″ QE55S90C został wyposażony w dźwięk przestrzenny Dolby Atmos®, który wraz z wielokanałowymi głośnikami zapewnia niezwykłą jakość dźwięku.

Podświetlenie ekranu pod kontrolą

Telewizor SAMSUNG 55″ Neo QLED TV QE55QN91B ma wiele zalet. Z jednej strony technologia Quantum Mini LED pozwala na kontrolowanie podświetlenia ekranu. Oczywiście 14-bitowa skala luminacji całkowicie to umożliwia. Z drugiej zaś, technologia Neo Quantum HDR 2000 sprawia, że kolory stają się głębsze, a kontrast danej sceny się wyostrza. W efekcie każdy, nawet najdrobniejszy detal staje się wyraźny i przyjemny dla oka.

Nie odbiegając od tematu, opisywany model został wyposażony w dźwięk przestrzenny Dolby Atmos®, który wraz z wielokanałowymi, wbudowanymi głośnikami dostarcza wyjątkowych wrażeń podczas oglądania ulubionego serialu czy filmu. Bez wątpienia polubicie ten model za antyrefleksyjną powłokę, która skutecznie eliminuje rozpraszające odblaski w trakcie oglądania. Co więcej, telewizor SAMSUNG 55″ Neo QLED TV QE55QN91B doskonale sprawdza się na jesienne wieczory. Dlaczego? A no, tryb komfortu dla oczu automatycznie dopasowuje jasność obrazu oraz temperaturę kolorów do danej pory dnia i natężenia światła zewnętrznego. W efekcie, obraz jest bardziej przyjazny dla oczu użytkowników.

Telewizor Samsung OLED z technologią QD OLED

Zgadza się! Telewizor OLED SAMSUNG 65″ 4K QE65S95B został wyposażony w technologię Samsung QD OLED. Co to oznacza w praktyce? A no większą głębię kolorów, pełną paletę żywych barw. Nie możemy zapominać o samoemisyjnych pikselach, które przekładają się na jaśniejsze kolory oraz bardziej realistyczny obraz. Z kolei neuronowy procesor AI Quantum 4K dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas oglądania. Kolory są żywe, a kontrast i najdrobniejsze szczegóły stają się wyraźne. Pozostając w temacie, funkcja skalowania do 4K dzięki sztucznej inteligencji (tj. z wykorzystaniem 20 sieci neuronowych) zdecydowanie poprawia jakość wyświetlanych treści. Oczywiście doskonałej jakości obrazu wtóruje doskonały dźwięk, a Dolby Atmos® – w towarzystwie wielokanałowych głośników nie ma sobie równych. Użytkownicy oglądający wybrane filmy, mogą poczuć się, jakby byli w samym sercu rozgrywanej akcji.

Większa jakość i bogatszy kontrast

Telewizor Samsung OLED 77″ QE77S95C dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas oglądania, to fakt. Z jednej strony matryca Samsung OLED to gwarancja niezwykle wyraźnych, żywych kolorów. Z drugiej zaś strony, OLED Quantum HDR+ (tj. zaawansowana technologia samoemisyjnych pikseli połączonych z kropkami kwantowymi HDR) sprawia, że każdy piksel jest jaśniejszy i bardziej wyraźny.

Bez wątpienia polubicie telewizor Samsung OLED 77″ QE77S95C za autentyczne kolory PANTONE oraz trójwymiarową głębie obrazu. W efekcie pierwszoplanowe efekty stają wyraźniejsze. Co więcej, opisywany model nadaje się nie tylko do oglądania filmów czy seriali, ale również wielogodzinnych potyczek gamingowych. Funkcja stworzona na podstawie technologii AMD FreeSync™ sprawia, że wirtualna rozgrywka jest niezwykle płynna. Oczywiście wisienką na torcie jest funkcja dźwięku podążającego za obiektem+, która otwiera użytkowników na zupełnie nową jakość dźwięku.

Telewizory Sony Bravia

Naszymi ostatnimi propozycjami telewizorów na wieczory filmowe są modele stworzone przez firmę Sony:

I tak rodzi się pytanie, co je wyróżnia? Cóż, telewizor Samsung OLED 77″ QE77S95C został wyposażony w procesor Sony Cognitive Processor XR™, który dzięki interpolacji obrazu nadaje wyświetlanej treści jakość zbliżonej do 4K. Z kolei technologia Full Array LED wykorzystana w tym modelu, pozwala na sterowanie podświetleniem. W efekcie kontrasty w jasnych i ciemnych obszarach stają się bardziej realistyczne. Pozostając w tym temacie, technologia XR HDR Remaster wykorzystana w opisywanym modelu sprawia, że obiekty wyświetlane na ekranie są identyfikowane pod kątem ich koloru. W jakim celu? Oczywiście, aby dostosować ich kontrast dla większego realizmu wyświetlanych treści.

Telewizor Sony BRAVIA 85″ XR-85X90L Full Array LED 4K Ultra HD idealnie nadaje się do oglądania wydarzeń sportowych. Dlaczego? Bądź co bądź, ten model został wyposażony w procesor z inteligencją poznawczą XR. Co to oznacza w praktyce? A no, wyświetlane treści są jasne, płynne, a technologia Acoustic Multi Audio sprawia, że użytkownik przenosi się do serca zdarzeń! Co więcej, w tym modelu Sony połączył technologię Full Array LED (tj. duża ilość diod LED rozmieszczonych na całym ekranie) z technologią XR Contrast Booster 10. W efekcie użytkownicy mogą cieszyć się doskonałą jakością obrazu, nawet w ciemnych scenach!

Z kolei telewizor Sony BRAVIA 65″ XR-65A95L QD-OLED 4K Ultra HD może pochwalić się nowym i ulepszonym panelem QD-OLED, który przenosi oglądanie telewizji na zupełnie nowy poziom. Jak to możliwe? Samoświecący panel utrzymuje stałą luminancję. W efekcie wyświetlane treści prezentują się idealnie pod dowolnym kątem. Oczywiście niezapomnianych wrażeń słuchowych dostarcza technologia Acoustic Surface Audio +, przez co użytkownicy, mogą poczuć się jak w prawdziwym kinie.

Aby tego było mało, duże siłowniki wprawiają w wibracje ekran telewizora Sony BRAVIA 65″ XR-65A95L QD-OLED 4K Ultra HD. Co za tym idzie, użytkownicy mogą liczyć na zdumiewającą akustykę, która porusza się wraz z rozgrywaną akcją. W tym samym czasie, wbudowane subwoofery wzmacniają basy. Jedno jest pewne, jeżeli rozglądacie się za telewizorem na wieczory filmowe to trafiliście w dobre miejsce.

Nowy telewizor potrzebny od zaraz? Nie czekaj, poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.