Jesienne pejzaże – jaki sprzęt sprawdzi się do fotografii o tej porze roku?

Jesienne pejzaże - fotografia | MatrixMedia

Jeżeli właśnie zaczynacie swoją przygodę z robieniem zdjęć, to nie mogliście wybrać lepszego momentu. Jesień to ta pora roku, która urzeka barwnymi pejzażami natury, a światło nie jest już tak silne, jak latem. W efekcie jesień idealnie nadaje się do fotografowania. Oczywiście nie brakuje Wam zapału, ale sprzętu. Zatem jaki aparat fotograficzny powinniście wybrać, aby uwiecznić jesienne pejzaże? Szczegóły poniżej.

Jak fotografować jesienią?

Jesień to najlepsza pora do rozpoczęcia przygody z fotografowaniem. Dlaczego? Cóż, z jednej strony miłośnicy zdjęć mogą uwiecznić zapierające dech w piersi jesienne pejzaże. Zaś z drugiej, naturalne światło jest bardziej łaskawe i nie tak kontrastowe jak latem. Właśnie takie warunki idealnie nadają się do robienia zdjęć. Oczywiście, aby uwiecznić idealną fotografię należy się nieco poświęcić. W jaki sposób? Cóż, jeżeli zdecydujecie się na robienie zdjęć o porannej godzinie, nie tylko wydobędziecie głębie koloru z liści, ale również możecie wzbogacić zdjęcia o dodatkowe efekty jak mgła, rosa czy szron na trawie. Niemniej, bez odpowiedniego sprzętu raczej nie będzie to możliwe. Zatem to chyba dobry moment, aby przedstawić Wam kilka propozycji aparatów fotograficznych, które pozwolą uwiecznić piękno natury. Gotowi? Zaczynamy!

Jesienne pejzaże? Dlaczego nie! 

Aparat SONY ILCE-7M3 + Obiektyw SEL2870 to nasza pierwsza propozycja sprzętu, który pozwoli uwiecznić Wam zapierające dech w piersi jesienne pejzaże. Opisywany model może pochwalić się pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu CMOS 35 mm, o rozdzielczości 24,2 MP4 z technologią BSI. To nie koniec dobrych wiadomości! Zakres czułości do ISO 51200, można rozszerzyć od 50 do 204800 w przypadku tworzenia zdjęć. Co więcej, system Fast Hybrid AF z 693 punktami AF z detekcją fazy oraz 425 punktami AF z detekcją kontrastu sprawiają, że nawet najmniejszy szczegół staj się wyraźny. O czym jeszcze powinniście wiedzieć? Sony α7 III może pochwalić się dużą szybkością zdjęć seryjnych, która wynosi nawet 10 kl./s1, przy włączonym śledzeniu AF/AE. Sony α7 III pozwala nie tylko na robienie zdjęć, ale również nagrywanie filmów 4K HDR.

Jakość obrazu, która zachwyca

Naszą kolejną propozycją aparatu fotograficznego jest SONY ILCE-7M4 + Obiektyw SEL2870. Bądź, co bądź ten model został wyposażony w technologię BSI 33-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik Exmor R, a także nowy procesor Bionz XR. Takie połączenie przekłada się na perfekcyjną jakość obrazu, nawet przy kiepskim oświetleniu. Aby tego było mało, Sony α7 IV posiada najbardziej wydajny system AF. Jakie daje możliwości? A no, jego użytkownicy mogą śledzić obiekty fotografowania bez większych problemów, przy tym robiąc im do 10 zdjęć na sekundę. Na uwagę zasługuje również precyzyjny wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,69 mln pikseli, otwierany na bok ekran dotykowy 3″ i 5-osiowy system stabilizacji obrazu w korpusie (IBIS). Tak jak w przypadku Sony α7 III, tak i Sony α7 IV pozwala na nagrywanie filmów 4K w formacie do 60p.

Jeden aparat, wiele możliwości

Aparat SONY DSC-RX10M4 pozwoli Wam na tworzenie jesiennych fotografii, które będą wprawiać w zachwyt. Obiektyw zmiennoogniskowy o dużej przysłonie F2.4-4 i wysokiej rozdzielczości ZEISS® Vario-Sonnar T 24-600 mm to gwarancja doskonałego obrazu oraz idealnego efektu bokeh. Z kolei przetwornik typu 1.0 „stacked CMOS” Exmor RS™ o rozdzielczości 20,1 megapikseli, z AF z detekcją fazy sensor i układem DRAM sprawiają, że użytkownicy Sony DSC-RX10M4 mogą kręcić filmy w zwolnionym tempie 960 kl./s, a także niwelować potencjalne zniekształcenia. Wisienką na torcie jest superszybka migawka, której czas otwarcia wynosi 1/32000 s.

Aby tego było mało, procesor obrazu BIONZ X™ sprawia, że każdy szczegół staje się wyraźny. Mechanizm AF o czasie reakcji 0,03 s i 315 punktami AF z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej zapewnia idealną szybkość działania oraz możliwość śledzenia. W efekcie aparat Sony DSC-RX10M4 oferuje zupełnie nowe możliwości ustawiania ostrości, śledzenia czy rejestrowania obrazów.

Szybkość i precyzja

Nie schodząc z tematu, aparat SONY DSC-RX100M5A to kolejny sprzęt fotograficzny, który pozwoli zabawić się jesienną fotografią. Ten model wprowadza do serii RX100 szybki oraz precyzyjny hybrydowy system AF. Co takiego robi? System umożliwia ustawienie ostrości w zaledwie 0,05 sekundy, dużą szybkość zdjęć seryjnych (z prędkością 24 kl./s) i śledzenie AF/AE (do 233 zdjęć). Ponadto ten model aparatu pozwala na nagrywanie filmów 4K oraz filmów w bardzo zwolnionym tempie (tzn. do 960 kl./s). Co więcej, aparat Sony DSC-RX100M5A został wyposażony w obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T 24-70 mm, który jest synonimem jakości obrazu.

Oczywiście nie można zapominać o przysłonie F1.8-2.8, która odpowiada za większą szybkość migawki, brak jakichkolwiek rozmyć oraz idealny efekt bokeh tła. Nie możemy zapomnieć o przetworniku obrazu Stacked CMOS typu 1,0″ o rozdzielczości 20,1 MP z układem DRAM. To właśnie on umożliwia ustawienie perfekcyjnej ostrości oraz śledzenie wybranych obiektów. Na koniec musimy wspomnieć, że procesor obrazu BIONZ X w aparacie Sony DSC-RX100M5A został ulepszony, co przekłada się na prędkość AF 0,05 s oraz robienie zdjęć seryjnych z prędkością do 24 kl./s.

Obraz w jakości 4K

Aparat SONY ZV-1BDI został stworzony z myślą o szybkim tworzeniu materiałów na wideobloga. Aparat posiada uchylno-obrotowy ekran LCD, który idealnie nadaje się do robienia selfie. Co więcej, jego użytkownicy mogą być spokojni o ewentualne zasłonięcie obrazu przez mikrofon czy inne akcesoria. Dotykowy system obsługi sprawia, że regulacja ostrości, czasu migawki, jak i innych ustawień jest dziecinnie proste. Na uwagę zasługuje kierunkowy mikrofon z trzema kapsułami, który ułatwia nagrywanie głosu nawet w hałaśliwych miejscach.

Aparat Sony ZV-1 posiada duży przetwornik CMOS Exmor RSTM typu 1,0”. Co takiego robi? A no, dba o doskonałą jakość obrazu nawet w trudnych warunkach. Co więcej, matryca umożliwia uzyskać efekt bokeh.  Wisienką na torcie jest zaawansowany czujnik AF z wykrywaniem fazy. Okazuje się, że czujnik pozwala systemowi Fast Hybrid AF na szybkie i perfekcyjne ustawianie ostrości. System stabilizacji SteadyShot™ wykorzystany w opisywanym modelu, to synonim płynności i stabilizacji obrazu, nawet w ruchu! Aparat Sony ZV-1 został wyposażony w przetwornik CMOS Exmor RS typu 1,0″ i obiektyw ZEISS® 24–70 mm, z przysłoną F1.8–2.8. Co przekłada się na tworzenie idealnych zdjęć, nawet przy słabym oświetleniu.

Aparat do wideoblogów

Zgadza! Aparat SONY ZV-1M2, tak jak i Sony ZV-1 idealnie nadaje się do tworzenia wideoblogów. Ten model został wyposażony w wbudowany obiektyw zmiennoogniskowy 18–50 mm, który ukazuje całe otoczenie, ale również pozwala skupić się na jednym, konkretnym obiekcie. Aby tego było mało, doskonała jakość obrazu filmowego 4K (30/25/24p) z dużego, 1-calowego przetwornika oraz tryb zwolnionego tempa pozwalają na nagrywanie niezwykłego materiału filmowego. Z kolei tryb pionowych zdjęć, zadba o odpowiednie kadrowane.

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to inteligentny mikrofon z trzema kapsułami zadba o odpowiednią oprawę dźwiękową. Na koniec musimy wspomnieć o zupełnie nowych ustawieniach. Dobrym przykładem jest funkcja „kino vlog”. To właśnie ona sprawia, że nagrywany materiał zyskuje kinową kolorystykę. Z kolei Real-time Eye AF odpowiada za ostrość obrazu. Podsumowując, jeśli zdecydujecie się na opisywany sprzęt, z pewnością Wasze jesienne fotografie będą robić wrażenie.

 

Aparat fotograficzny wybrany? Zatem poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl i uzupełnij sprzęt w niezbędne akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.