Najlepsze gry na PlayStation 4

najlepsze gry

W listopadzie 2016 roku mijają trzy lata od premiery najnowszego urządzenia do gier firmy Sony. Z tej okazji stworzyliśmy dla Was mini-ranking. Przedstawiamy najlepsze gry na PlayStation 4!

1. Ucharted 4: Kres Złodzieja

Ósma generacja konsol to kontynuacja dobrze znanych marek. Reklamowany jako wspaniała i porywająca historia The Order 1886 szybko zweryfikował pokładane w nim nadzieje, okazał się bowiem grą z wieloma mankamentami, a nade wszystko bardzo krótką – niemal tak samo, jak lista tak zwanych „EXów” czyli gier zaprojektowanych specjalnie na konsolę PlayStation 4 i niedostępnych na innych platformach gamingowych.

Studio Naughty Dog, autorzy świetnej sagi o poszukiwaczu skarbów, potomku legendarnego Francisa Drake’a, postanowili dołożyć swoją cegiełkę do tego trendu i przygotowali czwartą – jak sami twierdzą: ostatnią – część zręcznościowej gry akcji pod tytułem Uncharted 4: Kres Złodzieja.
Najnowsza produkcja amerykańskiego studia zebrała rewelacyjne recenzje – średnia ze 112 ocen redaktorów na portalu metacritic.com wynosi 9.3/10! Zwykle bardziej krytyczni od recenzentów użytkownicy wystawili notę 7.9, co również jest bardzo wysokim wynikiem, zwłaszcza w przypadku czwartej części długoletniej serii.

2. God of War 3: Remastered

Zdobywający coraz większą popularność trend na wszelkiej maści „remake’i”, „rebooty” oraz „remastery” zbiera swoje żniwa także na najnowszej konsoli Sony. I chociaż to „tylko” wersja remastered, nie można nie wymienić jej wspominając najlepsze gry na PlayStation 4. Warto podzielić ten opis na dwie konkretne grupy docelowe: jeśli bowiem w oryginalną część God of War już grałeś i znasz ją na wylot, to o ile nie jesteś graficznym purystą i entuzjastą 60 klatek na sekundę, gra nie zaoferuje nic nowego. System walki jest niezmieniony (niezmiennie świetny), a cała historia nie uzyskała żadnego nowego wątku. Jeśli jednak zdarzyło się tak, że nie poznałeś dotąd historii Kratosa, a gustujesz w gatunku hack’n’slash przyprawionym odrobiną zmodyfikowanej greckiej mitologii, zamów swoją kopię jak najszybciej! God of War 3: Remastered to po prostu stary, dobry bóg wojny przygotowany do walki w nowych czasach.

gra

3. Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Choć najnowsza produkcja Square Enix nie powstała z myślą o PlayStation 4, to okazała się bardzo dobrą kontynuacją Buntu Ludzkości, zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach. Po raz kolejny wcielamy się w tajemniczego agenta Adama Jensena – tym razem jednak możemy grę przejść dokładnie takim sposobem, jaki sobie założymy na początku. W poprzedniej odsłonie elementy „skradankowe” można było z powodzeniem wykorzystywać, jednakże tylko do pewnego momentu. Teraz możliwe jest ukończenie produkcji bez zabijania któregokolwiek z przeciwników. Dotyczy to nawet tzw. „bossów” – przeciwników czekających na gracza w kluczowych momentach rozgrywki.
Gra oferuje nieco odświeżoną oprawę graficzną, kilka nowych rozwiązań w mechanice, ale nie może być mowy o rewolucji, raczej o stopniowym rozwoju serii. Rozwoju w bardzo dobrym kierunku.

4. Najlepsze gry na PlayStation 4 – podsumowanie

Opisaliśmy dla Was kilka spośród najciekawszych gier dostępnych na konsolę PlayStation 4. To jednak nie koniec listy, która jeszcze się wydłuży z uwagi na niedawną premierę PlayStation 4 PRO. Mamy nadzieję, że to zestawienie pomoże Wam wybrać ciekawą grę na długie, jesienno-zimowe wieczory. Życzymy udanej zabawy!

Sprawdź naszą ofertę konsoli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.