Jaki monitor kupić do Playstation 3?

jaki monitor do playstation 3 wybrać?

Wielu graczy nadal używa z powodzeniem konsoli Playstation 3. Ceny sprzętu są coraz bardziej atrakcyjne. Jaki monitor wybrać, aby współgrał z Playstation 3? Zebraliśmy dla was podstawowe informacje. Chcemy zaproponować Wam również kilka rozwiązań. Zaczynamy!

1. O czym warto pamiętać

Jeśli chodzi o monitor, który musimy dopasować do konsoli, z praktycznego punkty widzenia najważniejsze są posiadane rodzaje złącza. Dla Playstation dedykowane zostało złącze DisplayPort. Jest to uniwersalny interfejs cyfrowy. Przesyłany sygnał może być chroniony przez technologię DRM. DisportPlay jest wyposażony w DPCP, który chroni jest zawartość. Innym rozwiązaniem jest monitor, który jest wyposażony w złącze HDMI. To rozwiązanie, z którym nie powinno być problemu, gdyż większość nowoczesnych ekranów je posiada. Jest to standard nadal dominujący. Istnieje wiele wersji technologii HDMI oraz DisplayPort. Różnią się od siebie wielkością, kształtem. Pamiętajcie o tym wybierając odpowiedni monitor, sprzęt musi do siebie pasować.

2. Monitor do gier

Monitor do gier nie musi być strasznie drogi. Oczywiście, znajdziemy sporo produktów z wyższej półki, które będę naprawdę świetnej jakości. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić i uzyskać dobrą jakość tez możemy być zadowoleni. Poszukiwania mogą zająć nieco więcej czasu, ale nie będzie to bardzo problematyczne. Parametr, który biorą pod uwagę gracze to rodzaj matrycy:

  • IPS to tryb patrycy monitora. W takich matrycach umieszczone są molekuły ciekłych kształtów ułożone równolegle do siebie i do powierzchni ekranu. Takie monitory pozwalają na świetne odwzorowanie kolorów. Dodatkowo wyróżniają je szerokie kąty widzenia w poziomie i pionie. Kontrast czerni i bieli nie jest ich atutem. W tym przypadku lepiej sprawdzają się monitory TN.
  • TN – cechuje się krótkim czasem reakcji. Ta funkcja jest ważna w trakcie grania.
  • Warto przy wyborze ekranu wziąć pod uwagę również:
  • Rozdzielczość oraz przekątna – Dłuższa przekątna jak i rozdzielczość monitora mogą dostarczyć zapalonemu graczowi wielu wrażeń w trakcje sesji. Optymalnym rozwiązaniem jest kupno monitora o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

3. Inne istotne parametry to:

  • Input Lag
  • wysoki kontrast
  • jasność
  • szeroki kąt widzenia

 

Zobacz naszą ofertę monitorów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.