Macbook firmy Apple, czy warto kupić?

Macbook apple

Wiele osób zastanawia się, jak można zapłacić tyle pieniędzy za zwykły komputer, inni natomiast jasno wyrażają opinię, że nie wyobrażają sobie pracy na żadnym sprzęcie, który nie posiada na swojej obudowie logo z nadgryzionym jabłkiem. Czy rzeczywiście więc warto wydać więcej na sprzęt firmy Apple? Sprawdźmy!

 

1. Wysoka cena za wysoką jakość

 

Produkty, które zostały zapoczątkowane przez Steve’a Jobsa z całą pewnością należą do kultowych. Większość osób docenia ich estetykę i dbałość o szczegóły wykonania. Trzeba przyznać, że aluminiowa obudowa w produktach firmy Apple to nie tylko ciekawy design, lecz również troska o to, by sprzęt był również wytrzymały.

 

Na uwagę zasługuje także fakt, że Macbooki wyposażone są w wyświetlacz Retina, który posiada ponad 4 miliony kolorów. Jest to jeden z powodów, dla których graficy i miłośnicy dobrego obrazu cenią sobie właśnie sprzęt tej firmy.

2. Oprogramowanie i sprzęt z jednej firmy

 

Częstym argumentem, który pada przy okazji dyskusji na temat wyższości Macbooków jest fakt, że firma, która je produkuje jest również twórcą oprogramowania. Oznacza to, że wszystko jest tutaj skrojone na miarę. Dzięki temu nawet sprzęt, który z pozoru wydaje się mniej wydajny, może się okazać bardziej efektywny w działaniu, ponieważ wszystkie komponenty i sterowniki są ze sobą całkowicie kompatybilne.

3. Macbook czy zwykły laptop

 

Zanim dokonamy zakupu powinniśmy się przede wszystkim zastanowić, do jakich celów będziemy wykorzystywać nasz komputer. Jeśli stawiamy w głównej mierze na rozrywkę w postaci gier komputerowych, to z cała pewnością produkty firmy Apple nie okażą się najlepszym rozwiązaniem. Tradycyjne laptopy, oparte na systemie Windows oferują bowiem znacznie lepsze możliwości rozbudowy. Jednocześnie sam system operacyjny firmy Microsoft jest bardziej kompatybilny z różnego typu silnikami gier komputerowych.

Jeśli natomiast jesteśmy grafikami, architektami lub muzykami, to Macbook może być dla nas lepszym rozwiązaniem. Profesjonalne oprogramowanie działa na tym sprzęcie niezawodnie, a w wielu przypadkach jest ono dostępne jedynie na systemie OS X. Zaletą tego sprzętu jest również bardzo dobra jakość wykonania z odpornego aluminium. Uwagę przykuwa również niska waga – zwłaszcza w przypadku modeli z serii Air.

Sprawdź nasze MacBooki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.