Jaki smartwatch wybrać?

smartwatch

Inteligentne zegarki stają się coraz popularniejszymi produktami, po które sięgają fani nowoczesnych technologii. Odczytywanie godziny to tylko jedna z wielu funkcji, do których zostały stworzone. Ich zadaniem jest uzupełnienie działań naszego smartfona. Na smartwatchu odczytamy bowiem wszystkie powiadomienia z sieci społecznościowych, odbierzemy rozmowę telefoniczną, a także wykorzystamy go do kontrolowania naszej aktywności fizycznej. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Sprawdźmy!

1. Dopasowanie smartwatcha do smartfona

 

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki system operacyjny znajduje się w naszym smartfonie i na tej podstawie wybrać nasz inteligentny zegarek. Najmniej smartwatchy działa obecnie z systemem Windows, więc w większości przypadków modele oparte o ten system warto odrzucić.

W przypadku akcesoriów z Androidem lub system IOS z firmy Apple wybór będzie znacznie większy. Modele zaprojektowane dla Samsunga wymagają zainstalowania specjalnej aplikacji „Gear Manager”, dzięki której możliwe będzie spersonalizowanie działania naszego urządzenia.

 

2. Czas pracy baterii

 

Jednym z podstawowych parametrów, na które użytkownicy zwracają uwagę jest czas pracy baterii. Jeśli zależy nam na jego maksymalnym wydłużeniu, to możemy zainteresować się modelami, które nie posiadają tradycyjnego wyświetlacza, na którym możemy odczytać wiadomości. Nasz zegarek będzie wtedy działał nawet kilka miesięcy bez potrzeby ładowania.

Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na możliwości szybkiego odczytywania wiadomości i odpowiadania na nie bezpośrednio za pomocą smartwatcha, to warto zainwestować w większy wyświetlacz. Popularnym rozwiązaniem jest Samsung Gear S2. Trzeba mieć jednak świadomość, że realny czas pracy takiego zegarka to dwa dni.

 

3. Ciekawy design

 

W wielu przypadkach smartwatch jest nie tylko przydatnym i praktycznym urządzeniem, lecz również jest rodzajem biżuterii. Warto wybierać takie modele, w których możemy modyfikować jego wygląd poprzez dobór pasków, a także obudowy. W niektórych przypadkach możemy się również pokusić o samodzielne ozdobienie smartwatcha. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich złączy.

Smartwatch – sprawdź, co mamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.