Philips Lumea SC1997/00 – recenzja fotodepilatora

Fotodepilator IPL Philips Lumea

Dla urody wcale nie trzeba cierpieć! Nie trzeba też dla niej zostawiać majątku w salonach kosmetycznych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak fotodepilacja możesz bez bólu pozbyć się zbędnego owłosienia na długi czas w domowych zaciszu. Jednym z urządzeń cieszących się ogromną popularnością, które może Ci w tym pomóc, jest Philips Lumea SC1997/00.

Bezbolesna alternatywa

Depilacja nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Szczególnie jeśli chodzi o metody mechaniczne z wykorzystaniem wosku, pasty cukrowej, czy popularnych depilatorów. Powyższe sposoby polegają na wyrywaniu włosków ze skóry, co niestety wiąże się z mniejszym lub większym bólem. Fotodepilator Philips Lumea Advanced SC1997/00 to szansa na bezbolesne usunięcie zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Aby zabieg przebiegał komfortowo, konieczne jest dopasowanie odpowiednich ustawień do odcienia skóry oraz włosów. Kobiety z wyjątkowo wrażliwą skórą mogą narzekać na swędzenie lub uczucie ciepła w depilowanych okolicach, jednak są to tylko chwilowe niedogodności. Aby zabieg depilatorem Lumea Advanced SC1997/00 przebiegał bez bólu, producent zaleca stopniowe zwiększanie natężenia oraz wykonywanie próbnych błysków, które pozwalają określić optymalne ustawienia.

Badania potwierdzają bezpieczeństwo Lumea Advanced

Producent zapewnia, że urządzenie jest bezpieczne, co zostało potwierdzone przez szeroko zakrojone badania konsumenckie. Uczestniczyło w nich 2000 osób w ciągu 10 lat. Ponadto, w celu stworzenia modelu dla klientów indywidualnych, Philips nawiązał współpracę z dermatologami, którzy pomogli zaprojektować go w taki sposób, aby jego obsługa była bezpieczna i wygodna dla każdego.

Co więcej, urządzenie jest także bezpieczne dla naszych oczu. Dzieje się tak, dzięki specjalnej blokadzie, która sprawia, że błyski uwalniane są dopiero w momencie pełnego kontaktu depilatora ze skórą.

Na co trzeba uważać przy fotodepilacji?

Jak z każdym sprzętem, trzeba mimo wszystko zachować ostrożność. Przed użyciem Philips Lumea SC1997/00 koniecznie (!) należy zapoznać się z przeciwwskazaniami opisanymi w instrukcji obsługi. Z urządzenia nie mogą korzystać osoby posiadające ciemną skórę lub mocną opaleniznę, gdyż może dojść do niepożądanych reakcji, jak np. zaczerwienienia, przebarwienia, a nawet oparzenia. Lumei nie należy również stosować w miejscach, na których występują skaleczenia, siniaki, otarcia, poparzenia, pieprzyki, piegi, brodawki, zmiany skórne itp. Odradzane jest też używanie jej na tatuażach i tam, gdzie wykonany został makijaż permanentny. Jeśli zastosujemy się do zaleceń producenta, to korzystanie z fotodepilatora będzie zupełnie bezpieczne.

Co dostajemy w zestawie z Philips Lumea SC1997/00?

W zestawie otrzymujemy szmatkę do czyszczenia, etui przydające się szczególnie w podróży, ładowarkę, instrukcję obsługi oraz dwie nasadki. Jedna z nich jest przeznaczona do ciała, natomiast druga służy do precyzyjnej depilacji twarzy. Obie różnią się od siebie wielkością okienka oraz użytym filtrem. Końcówka do twarzy ogranicza bowiem część światła, aby bezpiecznie usuwać owłosienie znad górnej wargi, podbródka i baczków. Nasadki w prosty sposób zatrzaskuje się na przedniej części Lumei i cały proces ich wymiany nie sprawia większych problemów.

Zestaw akcesoriów Lumea Advanced

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Żywotność lampy Philips Lumea Advanced SC1997/00 to nawet do 20 lat, co powinno się przełożyć na około 250 000 błysków.
  • Aplikacja Philips Lumea IPL na smartfony to przydatne rozwiązanie, dzięki któremu depilacja może być jeszcze skuteczniejsza. Uzyskasz nie tylko przydatne wskazówki, jak korzystać z urządzenia, ale także możesz ustawić harmonogram, dzięki czemu nie przegapisz kolejnego zabiegu i szybciej osiągniesz pożądane efekty!
  • Tryb przesunięcia i błysku sprawia, że zabieg wykonywany na niewielkich powierzchniach może przebiegać sprawniej.
  • Urządzenie posiada aż pięć ustawień intensywności światła oraz wbudowany filtr UV.
  • Systematyczne zabiegi pozwalają uzyskać zadowalające efekty – badania wykazały, że już po zaledwie czterech sesjach przeprowadzanych co dwa tygodnie, widoczne jest wyraźne zmniejszenie ilości włosków. W kolejnym etapie, wystarczy raz na 4-8 tygodni przeprowadzać zabieg przypominający, aby efekty się utrzymały.

Panel sterowania Philips Lumea Advanced

Gwarancja zadowolenia

Philips Lumea Advanced SC1997/00 to urządzenie, dzięki któremu niemal każda kobieta może na trwałe pozbyć się owłosienia we własnym domu. Zabieg jest bezpieczny i prosty w wykonaniu. Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji. Zdecydowana większość użytkowniczek docenia wysoką skuteczność modelu. Spora grupa Pań dostrzega zadowalające efekty już po ok. 4-5 przeprowadzonych zabiegach. Ilość włosków w ich przypadku spadła o ok.70-80%, a te które odrastają są znacznie słabsze. Urządzenie jest też niezwykle proste w obsłudze i poręczne. Fotodepilator Lumea Advanced SC1997/00 to urządzenie, które powinno się znaleźć w posiadaniu każdej kobiety. Za stosunkowo niewielką kwotą można cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele miesięcy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.