Playstation 5 (PS5) – konsola do zadań specjalnych

Playstation 5 (PS5) | MatrixMedia

Playstation 5 to kolejna odsłona kultowej konsoli, która dość szybko zyskała wielu entuzjastów na całym świecie i nic w tym dziwnego. Na przestrzeni lat, Playstation przeszło ogromną transformację. Nie da się ukryć, że najnowsza wersja, czyli PS5 to crème de la crème dla każdego gracza. Naturalnie nasuwa się pytanie, jaki potencjał skrywa to nowatorskie urządzenie? Szczegóły poniżej.

 Konsola PlayStation®5 – dlaczego warto?

Dobre pytanie. Jak wszyscy dobrze wiemy, PlayStation®5 to najnowsza wersja kultowej konsoli Sony, która ma wiele do zaoferowania. Z jednej strony PS5 może pochwalić się ultraszybkim dyskiem SSD. To właśnie on odpowiada za bardzo szybki czas wczytywania. Z drugiej zaś strony, wykorzystana technologia dźwięku 3D sprawia, że gracz nie jest już tylko graczem, a częścią niezwykle realistycznego świata PlayStation®5. W tym miejscu, nie możemy zapominać o efektach adaptacyjnych „Trigger”, które tylko potęgują to uczucie. Jaki jeszcze potencjał skrywa konsola PlayStation®5?

Gdy liczy się moc…

Co wyróżnia konsolę Playstation 5 na tle innych urządzeń? To proste, moc! Bez wątpienia konsola Playstation 5 może pochwalić się 8-rdzeniowym procesorem AMD Zen 2 (prędkość odświeżania do 3.5 GHz), który w połączeniu z kartą graficzną AMD RDNA 2 GPU 36 Cus @ 2,23GHz, 10,28 TFLOPS oraz dyskiem o pojemności 825 GB sprawia, że urządzenie jest niezwykle wydajne i szybkie. Dobrym przykładem jest tempo ładowania zainstalowanych gier na konsoli PS5. Wystarczy tylko mrugnąć okiem, a wirtualna potyczka czeka na rozpoczęcie. Nie da się ukryć, że właśnie w taki sposób konsola PS5 otwiera graczy na dotąd nieznane możliwości.

Nowa jakość grania

Jeżeli chodzi o technologię śledzenia promieni, to konsola Playstation 5 wykorzystuje ją w 100%. Dzięki symulacji indywidualnych promieni świetlnych, gra staje się jeszcze bardziej realna. Wszelkie cienie czy odbicia są widoczne podczas gamingowej potyczki. Co za tym idzie, dzięki konsoli PS5 wirtualny świat wchodzi na zupełnie nowy poziom. Potrzebujecie przykładów? Dobrze, oto i one. Podczas grania na telewizorach 4K, wirtualna rozgrywa jest niezwykle płynna. Oczywiście jest to zasługa odświeżania w wyświetlaczach 4K na poziomie 120 Hz, które w trakcie grania gwarantuje płynną rozgrywkę nawet w 120 klatkach na sekundę. Co ciekawe, konsola Sony Playstaion 5 obsługuje wyjście obrazu 8K. W efekcie użytkownicy mogą grać nawet w rozdzielczości 4320p.

Zachwycająca intensywność barw

Konsola Playstation 5 z napędem zmienia oblicze wirtualnej rozgrywki. Gry ładują się szybciej. Każdy detal jest wyraźniejszy. Tempo gry jest płynne. Czy można chcieć czegoś więcej? Cóż, można. Okazuje się, że konsola PS5 obsługuje technologię HDR. Jaki jest jej potencjał? Jeżeli gracie na telewizorach z funkcją HDR, będziecie mogli zachwycać się niezwykle żywymi, intensywnymi barwami podczas grania. Zwłaszcza gdy wybierzecie gry, obsługujące technologię HDR na PS5.Oczywiście to nie koniec! Dodatkową moc wrażeń potęgują efekty dotykowe, adaptacyjne spusty, a także technologia dźwięku 3D. Skoro o dźwięku mowa…

Nowa, wirtualna rzeczywistość

Konsola PS5 może pochwalić się silnikiem Tempest 3D AudioTech. Co takiego robi? A no, dźwięk odtwarzany przez słuchawki czy głośnik telewizora sprawia, że gracz ma wrażenie, jakby był w samym centrum wirtualnych wydarzeń. Dźwięk staje się wielokierunkowy i dostarcza dodatkowych emocji podczas grania! Na koniec, jeżeli rozważacie zakup PS5 w naszym sklepie, to możecie zdecydować się na samą konsolę Sony Playstation 5 lub z zestawem gier (np. Konsola PS5 + Pad + GOW RAGNAROK + SPIDER MAN MILES MORALES + THE LAST OF US Part I). Opcji jest kilka. Jedno jest pewne, decydując się na kupno konsoli PS5, otworzycie się na dotąd nieznany świat wirtualnej rozrywki.

 

Akcesoria do konsoli PS5 potrzebne od zaraz? Nie czekaj, poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.