Recenzja: Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 | Matrix Media

Zaawansowane monitorowanie aktywności, trener fitness czy snu, pomiar ciśnienia krwi i saturacji, analiza składu ciała czy płatności zbliżeniowe. Taki, w dużym skrócie, jest Samsung Galaxy Watch 5. Czy warto kupić? Zdecydowanie tak.

Nowy smartwatch, więcej możliwości

Seria Galaxy Watch to najbardziej zaawansowane smartwatche dla użytkowników smartfonów z Androidem. Samsung już w ubiegłym roku mocno rozszerzył współpracę z Google dotyczącą rozwoju Wear OS. Efekty można było sprawdzić już w Galaxy Watch 4. W nowej, piątej generacji swoich smartwatchy, koreański gigant jeszcze bardziej rozwinął wersję systemu Android na inteligentne zegarki.

Smartwatche Samsung Galaxy Watch 5 dostępne są w kilku wersjach. Podstawowe to Bluetooth 40 i 44 mm oraz LTE 40 i 44 mm. Są także wersje Pro. Zegarki są też w kilku wersjach kolorystycznych. Możliwości są oczywiście nieco większe w wersji Pro, ale podstawowe modele też są warte uwagi.

Nowoczesny design i wytrzymała budowa

Design najnowszego Samsunga Galaxy Watch 5 nie różni się zbytnio od poprzedniej wersji. Podstawowa zmiana to szafirowe szkło bardziej odporne na zarysowania, co doceni się po dłuższym użytkowaniu. Nowość to także czujnik temperatury od spodu koperty. Nie ma też pierścienia przewijania menu, który był jeszcze zastosowany w Galaxy Watch 4 w wersji Classic.

W wersji Pro dodatkowo jest tytanowa koperta zamiast aluminiowej, która ma być pięciokrotnie bardziej odporna na zarysowania, co też będzie można docenić po czasie. W Galaxy Watch 5 Samsung wprowadził także kilka nowych tarcz, co pozwala na bardziej elastyczną konfigurację aplikacji.

System stary, ale w lepszej wersji

Podstawowe parametry podzespołów i systemu pozostały bez zmian. W Galaxy Watch 5, tak jak w poprzedniej wersji, zastosowano dwurdzeniowy procesor Exynos W920. Jest też 1,5 GB RAM i 16 GB na system, aplikacje i pliki użytkownika. Lokalizacja jest realizowana za pomocą systemów GPS, GLONASS, GALILEO i BDS.

Zmieniła się wersja systemu i teraz to Wear OS 3.5 zamiast 3.2. Systemowa nakładka Samsunga zamiast ONE UI 4.0 ma numer 4.5. Samsung Galaxy Watch 5 otrzymał także nowszy standard Bluetooth 5.2, zamiast 5.0. Pojemność baterii jest większa niż w poprzednich modelach. W wersji Galaxy Watch 5 44 mm wynosi aż 410 mAh oraz 284 mAh dla wersji 40 mm.

Najlepszy w świecie Androida

W świecie Androida nie ma lepszego zegarka niż Samsung Galaxy Watch 5. Tak jak smartwatche innych firm oferuje monitorowanie aktywności fizycznej, tu jednak jest to bardzo zaawansowane. Zegarek działa jak trener personalny i pozwala też na kontrolowanie ilości wody, którą wypocił organizm czy monitorowanie spadku tętna po zakończonym treningu. Dodatkowo monitoruje pułap tlenowy (VO2Max), pozwalając określić wydolność organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.