Samsung A3 czy A5? Smartfony ze średniej półki

samsung a3 a5

Bez telefonu jak bez ręki. Dzwonimy z niego, płacimy rachunki, słuchamy muzyki i kupujemy. Przyzwyczajamy się do wygody, więc nasze oczekiwania rosną wraz z kolejnym urządzeniem. Nie musimy jednak wydawać dużych pieniędzy, by cieszyć się dobrym jakościowo smartfonem. Te ze średniej półki mają funkcje mogące zadowolić naprawdę wymagających użytkowników, więc jeśli nie należy do nas kierowanie Pentagonem przez telefon, przyjrzyjmy się Samsungowi Galaxy A3 2017 i Samsungowi Galaxy A5 2017. Będzie elegancko i przystępnie cenowo.

Samsung Galaxy A3 2017

 

Teoretycznie, Samsung Galaxy A3 jest zaliczany do segmentu smartfonów ze średniej półki, ale mimo to użyto do jego wykonania luksusowego metalu i szkła. Dzięki temu bardzo dobrze leży w dłoni. I jest dostępny w czterech designerskich kolorach. To tyle na start, później jest już tylko lepiej.

Samsung Galaxy A3

Aparat stworzony do selfie

Prostotę i minimalizm widać też przy aparacie, który nie wystaje poza obudowę, podobnie jak przycisk Home, którego obramowanie jest ledwo wyczuwalne pod palcami. Tylny aparat ma 13Mpix, a przedni 8Mpix, co przekłada się na bardzo dobrą jakość zdjęć– są jasne i wyraźne, nawet jeżeli korzystamy z funkcji zoom. Aparatu używa się poprzez przesuwanie palcem po ekranie HD 4,7”, z czego na pewno ucieszą się miłośnicy selfie. Z Samsungiem Galaxy A3 bez problemu będzie je można zrobić jedną ręką. Przy okazji, dzięki uproszczonemu interfejsowi mamy do dyspozycji 16 filtrów, m.in. Basic, Food i Beauty, gotowych do uruchomienia bezpośrednio przed zrobieniem zdjęcia.

 

Zobacz smartfony Samsung w Matrix Media

Samsung na straży bezpieczeństwa

 

Galaxy A3 2017 został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor 1,6GHz Samsung Exynos 7870. Ma też wmontowaną większą baterię, 2350 mAh, nie musimy więc ciągle myśleć o konieczności doładowania smartfona. A co z bezpieczeństwem? Galaxy A3 posiada precyzyjny czytnik linii papilarnych oraz bezpieczny folder, w którym możemy przechowywać nasze pliki. Nikt prócz nas nie będzie miał do nich dostępu. Z kolei odporność na wodę i pył urządzenia gwarantuje certyfikat IP68. Trzeba przyznać, że jak na smartfon za ok. 1300zł, to całkiem spory zestaw możliwości i nowoczesnych rozwiązań.

 

Samsung Galaxy A5 2017

 

W obudowie Samsunga Galaxy A5, jak w Galaxy A3, wykorzystano metal i szkło. Smartfon jest też dostępny w kilku modnych kolorach, możemy więc dopasować go do swojego stylu.

Samsung Galaxy A5

Poczuj się jak profesjonalny fotograf

 

Podobieństwo względem tańszego poprzednika widać również w kwestii wzornictwa. Żaden element tego urządzenia nie wystaje poza jego obudowę, w tym aparat. Ten model smartfona został wyposażony w przedni i tylny aparat 16Mpix. Wysoka rozdzielczość oraz funkcja Light+ Camera wpływają na jakość zdjęć, które są jasne i ostre. Natychmiastowy podgląd na wyświetlaczu Full HD 5,2” daje możliwość szybkiej edycji i retuszu fotografii. Jeśli zachodzi potrzeba doświetlenia zdjęcia, jako lampy błyskowej możemy użyć ekranu.

Odporny na wszystko

 

Pod względem bezpieczeństwa, Galaxy A5 także posiada czytnik linii papilarnych, bezpieczny folder oraz certyfikat IP68. Różni się natomiast od Galaxy A3 mocą, ponieważ posiada ośmiordzeniowy procesor 1,9GHz. Przekłada się to też na cenę urządzenia, ponieważ za tego smartfona zapłacimy ok. 1800zł.

Czy smartfony ze średniej półki to dobry zakup?

 

Smartfony ze średniej półki cenowej są obecnie, w swojej kategorii, najczęściej kupowanymi urządzeniami. Posiadają znacznie więcej funkcji niż telefony, dla których wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości to szczyt osiągnięć. Wydajność telefonu, komfort podczas użytkowania czy dobra jakość zdjęć to parametry, na które warto zwrócić uwagę. Są w zasięgu ręki, w takich smartfonach jak Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5. A jeśli cena powyżej 1000zł za takie urządzenie to dla nas wciąż za dużo, możemy zainteresować się sprzedażą ratalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.